Jiří Mihola | Celebwiki.cz

Jiří Mihola

Datum narození: 1.6.1972
Profese: politik KDU-ČSL, učitel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik Jiří Mihola, který roku 2013 získal křeslo ve Sněmovně a posléze i post šéfa poslaneckého klubu KDU-ČSL, se ve volbách 2017 stal lídrem lidovců v Jihomoravském kraji.

Jiří Mihola absolvoval gymnázium a obor učitelství na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po Sametové revoluci 1989 se živil jako průvodce, dokonce vyhrál celostátní soutěž a získal titul TOP Guide 2002. Kromě toho vyučoval dějepis a zeměpis na soukromém gymnáziu. Roku 1999 se stal odborným asistentem na katedře historie Masarykovy univerzity.

JIŘÍ MIHOLA A CIZINCI ZA KATEDROU

Historii a cestování Jiří Mihola propaguje i prostřednictví rozhlasových vln. Připravil několik desítek pořadů, z nichž nejznámější je zřejmě 37dílný vzdělávací cyklus Církevní dějiny v zrcadle času.

Poté, co v roce 1995 vstoupil do KDU-ČSL, získal ve volbách 1998 křeslo zastupitele Městské části Brno-sever. Mandát opakovaně obhájil a nějakou dobu byl i radním. Neuspěl ve volbách 2014. Do vyšší politiky Jiří Mihola vstoupil roku 2012; ve volbách 2016 však mandát krajského zastupitele neobhájil.

O JIŘÍM MIHOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Do Sněmovny se Jiří Mihola dostal v předčasných volbách 2013. Začátkem února 2014 převzal funkci předsedy lidoveckého poslaneckého klubu po Marianu Jurečkovi, který na ni rezignoval kvůli postu ministra zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky.

V parlamentních volbách 2017 se Jiří Mihola stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Jihomoravského kraje.

Jiří Mihola je ženatý a má dva syny.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Kdo se „upíchl“ ve Sněmovně a za kolik? Asistentem jsou primátor Hřib i exposlanci Kdo se „upíchl“ ve Sněmovně a za kolik? Asistentem jsou primátor Hřib i exposlanci Za dva tisíce korun měsíčně a na minimální úvazek pracuje budoucí primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti)… číst článek
Padne zákaz prodeje v supermarketech o svátcích? Nová ministryně brzdí svou bojovnou náladu Padne zákaz prodeje v supermarketech o svátcích? Nová ministryně brzdí svou bojovnou náladu Jako prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu se Marta Nováková prala za obchodníky, kteří nesmějí… číst článek
Babiš lpí na funkci, ANO nemaká a jen mlží, zaútočili lidovci po návštěvě u Zemana Babiš lpí na funkci, ANO nemaká a jen mlží, zaútočili lidovci po návštěvě u Zemana Prezident Miloš Zeman v úterý odpoledne setkal na zámku v Lánech s představiteli KDU-ČSL. Šlo o další… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marta Semelová
Marta Semelová
zobrazit profil Jiří Dort
Jiří Dort
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický
zobrazit profil Josef Lux
Josef Lux
zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek
zobrazit profil Jan Malý
Jan Malý
zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa
zobrazit profil Helmut Kohl
Helmut Kohl