Jiří Mihola | Celebwiki.cz

Jiří Mihola

Datum narození: 1. 6. 1972
Profese: politik KDU-ČSL, učitel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Politik Jiří Mihola, který roku 2013 získal křeslo ve Sněmovně a posléze i post šéfa poslaneckého klubu KDU-ČSL, se ve volbách 2017 stal lídrem lidovců v Jihomoravském kraji.

Jiří Mihola absolvoval gymnázium a obor učitelství na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Po Sametové revoluci 1989 se živil jako průvodce, dokonce vyhrál celostátní soutěž a získal titul TOP Guide 2002. Kromě toho vyučoval dějepis a zeměpis na soukromém gymnáziu. Roku 1999 se stal odborným asistentem na katedře historie Masarykovy univerzity.

JIŘÍ MIHOLA A CIZINCI ZA KATEDROU

Historii a cestování Jiří Mihola propaguje i prostřednictví rozhlasových vln. Připravil několik desítek pořadů, z nichž nejznámější je zřejmě 37dílný vzdělávací cyklus Církevní dějiny v zrcadle času.

Poté, co v roce 1995 vstoupil do KDU-ČSL, získal ve volbách 1998 křeslo zastupitele Městské části Brno-sever. Mandát opakovaně obhájil a nějakou dobu byl i radním. Neuspěl ve volbách 2014. Do vyšší politiky Jiří Mihola vstoupil roku 2012; ve volbách 2016 však mandát krajského zastupitele neobhájil.

O JIŘÍM MIHOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Do Sněmovny se Jiří Mihola dostal v předčasných volbách 2013. Začátkem února 2014 převzal funkci předsedy lidoveckého poslaneckého klubu po Marianu Jurečkovi, který na ni rezignoval kvůli postu ministra zemědělství ve vládě Bohuslava Sobotky.

V parlamentních volbách 2017 se Jiří Mihola stal jedničkou kandidátky KDU-ČSL Jihomoravského kraje.

Jiří Mihola je ženatý a má dva syny.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Vláda posvětila změnu v kalendáři. Mezi významné dny má přibýt 21. srpen Vláda posvětila změnu v kalendáři. Mezi významné dny má přibýt 21. srpen Poslanecká sněmovna předložila vládě návrh na změnu zákona o významných dnech a státních svátcích. D... číst článek
Poslanci chtějí 21. srpen jako památku obětí okupace. Jen komunisté mlčí Poslanci chtějí 21. srpen jako památku obětí okupace. Jen komunisté mlčí Poslanci všech poslaneckých klubů s výjimkou KSČM navrhují, aby se 21. srpen stal v kalendáři význam... číst článek
Nakoupíme znovu i o svátcích? Babiš už má jasno. „Zákaz je přežitý,“ říká ministryně Nakoupíme znovu i o svátcích? Babiš už má jasno. „Zákaz je přežitý,“ říká ministryně Budou mít Češi možnost si znovu nakoupit i o svátcích? V posledních týdnech se začalo mluvit o zruše... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála
zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Lucie Orgoníková
Lucie Orgoníková
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil František Čuba
František Čuba
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Hana Aulická Jírovcová
Hana Aulická Jírovcová
zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil