Ondřej Benešík

Ondřej Benešík

Datum narození: 27. 6. 1976
Místo narození: Uherské Hradiště
Profese: politik KDU-ČSL, manažer
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Ondřej Benešík poprvé poslanecký mandát získal roku 2013. V parlamentních volbách 2021 jej opět obhájil.

Po maturitě na střední zemědělské škole Ondřej Benešík studoval angličtinu a němčinu na Akademii J. A. Komenského v Uherském Hradišti a posléze obchod na Evropském polytechnickém institutu v Kunovicích. Kromě jiného vedl jazykovou agenturu či působil jako zástupce Česka ve Výboru regionů EU v Bruselu.

ONDŘEJ BENEŠÍK - JAK SE OBUL DO ISLAMISTŮ

Benešík byl starostou obce Strání

Členem KDU-ČSL se Ondřej Benešík stal roku 1995. Po jednom neúspěchu do komunální politiky vstoupil po volbách 2002, kdy zasedl do Zastupitelstva obce Strání. Mandát opakovaně obhájil, nějaký čas byl též radním a od listopadu 2010 do voleb 2014 tamním starostou.

Do vyšší politiky se Ondřej Benšík dostal ve volbách 2004. Mandát krajského zastupitele opakovaně obhájil. Křeslo ve Sněmovně si vybojoval v předčasných volbách 2013, a to po dvou neúspěšných pokusech v letech 2002 a 2006. Ve volbách 2017 post v dolní komoře obhájil.

Do parlamentních voleb 2021 Ondřej Benešík vkročil coby lídr koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09) ve Zlínském kraji. Křeslo v dolní komoře si opět udržel.

O ONDŘEJI BENEŠÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Ondřej Benešík je ženatý. S manželkou Jitkou má tři děti.

 

 

Články o celebritě

Babiš řekl, na co mají jít peníze z EU. Vondra si rýpl: „Selhal a nevyjednal, co měl“ Babiš řekl, na co mají jít peníze z EU. Vondra si rýpl: „Selhal a nevyjednal, co měl“ Čeští politici většinou oceňují, že se lídři zemí EU dohodli na podobě finanční pomoci zemím zasažen... číst článek
Do Petříčka šili za Izrael. Zaorálek vytáhl Havla, Klaus ml. muslimy a Veselý „lejno“ Do Petříčka šili za Izrael. Zaorálek vytáhl Havla, Klaus ml. muslimy a Veselý „lejno“ Na jednání Poslanecké sněmovny se dostala ve středu reakce poslanců k článku o Palestině a Izraeli, ... číst článek
Schillerová s vlasy září, „zarostlé“ političky popsaly boj s účesy. Maláčové kadeřník chybí Schillerová s vlasy září, „zarostlé“ političky popsaly boj s účesy. Maláčové kadeřník chybí Kadeřnictví zavřená, ministryni financí ale účes stále drží. Nad upraveností šéfky státní kasy se ba... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Helena Langšádlová
Helena Langšádlová
zobrazit profil Jiří Oliva
Jiří Oliva
zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší
zobrazit profil Vladislav Vilímec
Vladislav Vilímec
zobrazit profil Andrea Babišová
Andrea Babišová
zobrazit profil Pavel Šindelář
Pavel Šindelář
zobrazit profil Lubomír Wenzl
Lubomír Wenzl
zobrazit profil Ondřej Polanský
Ondřej Polanský