Jana Mračková Vildumetzová

Datum narození: 8. 5. 1973
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička hnutí ANO 2011, 4. hejtmanka Karlovarského kraje
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Politička hnutí ANO 2011 Jana Mračková Vildumetzová, v letech 2016 až 2019 karlovarská hejtmanka, v parlamentních volbách 2021 obhájila poslanecký mandát.

Vystudovala Vysokou školu pedagogickou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Pět let Jana Vildumetzová učila na základní škole; o rok déle se byla ředitelkou Domu dětí a mládeže a Městského kulturního střediska.

JANA VILDUMETZOVÁ - PAS A OBČANKA SKORO HNED 

Vildumetzová s politikou začala v ODS

Podobně jako Jaroslava Pokorná Jermanová Jana Vildumetzová svou politickou kariéru začínala v barvách ODS.

Za stranu modrého ptáka byla v roce 2002 Jana Vildumetzová zvolena zastupitelkou Horního Slavkova na Karlovarsku. O čtyři roky později se stala tamní starostkou (byla jí do roku 2013) a posléze i krajskou zastupitelskou. Ještě na podzim 2014 kandidovala do karlovarského zastupitelstva za ODS.

O měsíc a půl později Jana Vildumetzová za hnutí ANO 2011 nastoupila na ministerstvo vnitra, a to do funkce náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy. Stala se následnicí právě zvolené pražské primátorky Adriany Krnáčové, členky hnutí Andreje Babiše.

Do krajských voleb 2016 Jana Vildumetzová šla jako královéhradecká jednička, tady kandidátka na post hejtmanky, jíž se stala. Koncem roku 2019 na funkci kvůli těhotenství rezignovala. Setrvala v dolní komoře, kam byla zvolena roku 2017.

Post hejtmanky jí v roce 2020 unikl

Do krajských voleb 2020 hnutí ANO 2011 Janu Mračkovou Vildumetzovou vyslalo jako dvojku karlovarské kandidátky, ale preferenční hlasy jí opět vynesly na první místo. Post hejtmanka získal Petr Kulhánek, lídr Karlovarské občanské alternativy (KOA).

Do parlamentních voleb 2021 Jana Mračková Vildumetzová vkročila jako lídryně karlovarské kandidátky a poslanecký mandát obhájila. K 30. září 2022 rezignovala na post místopředsedkyně Sněmovny. Oznámila to 8. září na tiskové konferenci.

O JANĚ MRAČKOVÉ VILDUMETZOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jana Mračková Vildumetzová má dva syny. V srpnu 2018 se provdala za Jana Mračka z ODS.

 

 

 

 

 

Články o celebritě

Hádky o nedůvěru vládě: Kritika za výsměch vlády, bájná lhavost i 7 divů babišistické opozice Hádky o nedůvěru vládě: Kritika za výsměch vlády, bájná lhavost i 7 divů babišistické opozice Sněmovna se dnes vrátila k debatě, kterou podnítilo opoziční hnutí ANO s cílem vyslovit nedůvěru koa... číst článek
Jednání o nedůvěře vládě: Babiš šil do Fialy kvůli lžím a zradě, premiér mu vrátil úder za selhání Jednání o nedůvěře vládě: Babiš šil do Fialy kvůli lžím a zradě, premiér mu vrátil úder za selhání Poslanci se opět sešli k jednání o návrhu na vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy (ODS). Svolání sch... číst článek
Hádky o balíček: Kobercový nálet, hrozby soudem i volání po návratu EET. Výbor návrhy opozice smetl Hádky o balíček: Kobercový nálet, hrozby soudem i volání po návratu EET. Výbor návrhy opozice smetl Sněmovní rozpočtový výbor podle očekávání odmítl hlasy koalice téměř všechny opoziční úpravy vládníh... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vladimír  Remek
Vladimír Remek
zobrazit profil Lucie Potůčková
Lucie Potůčková
zobrazit profil Renata Oulehlová
Renata Oulehlová
zobrazit profil Josef Cogan
Josef Cogan
zobrazit profil Miroslav Toman
Miroslav Toman
zobrazit profil Pavel Talíř
Pavel Talíř
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil