Jana Mračková Vildumetzová

Datum narození: 8. 5. 1973
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička hnutí ANO 2011, 4. hejtmanka Karlovarského kraje
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Politička hnutí ANO 2011 Jana Mračková Vildumetzová, v letech 2016 až 2019 karlovarská hejtmanka, v parlamentních volbách 2021 obhájila poslanecký mandát.

Vystudovala Vysokou školu pedagogickou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Pět let Jana Vildumetzová učila na základní škole; o rok déle se byla ředitelkou Domu dětí a mládeže a Městského kulturního střediska.

JANA VILDUMETZOVÁ - PAS A OBČANKA SKORO HNED 

Vildumetzová s politikou začala v ODS

Podobně jako Jaroslava Pokorná Jermanová Jana Vildumetzová svou politickou kariéru začínala v barvách ODS.

Za stranu modrého ptáka byla v roce 2002 Jana Vildumetzová zvolena zastupitelkou Horního Slavkova na Karlovarsku. O čtyři roky později se stala tamní starostkou (byla jí do roku 2013) a posléze i krajskou zastupitelskou. Ještě na podzim 2014 kandidovala do karlovarského zastupitelstva za ODS.

O měsíc a půl později Jana Vildumetzová za hnutí ANO 2011 nastoupila na ministerstvo vnitra, a to do funkce náměstkyně ministra vnitra pro řízení sekce veřejné správy. Stala se následnicí právě zvolené pražské primátorky Adriany Krnáčové, členky hnutí Andreje Babiše.

Do krajských voleb 2016 Jana Vildumetzová šla jako královéhradecká jednička, tady kandidátka na post hejtmanky, jíž se stala. Koncem roku 2019 na funkci kvůli těhotenství rezignovala. Setrvala v dolní komoře, kam byla zvolena roku 2017.

Post hejtmanky jí v roce 2020 unikl

Do krajských voleb 2020 hnutí ANO 2011 Janu Mračkovou Vildumetzovou vyslalo jako dvojku karlovarské kandidátky, ale preferenční hlasy jí opět vynesly na první místo. Post hejtmanka získal Petr Kulhánek, lídr Karlovarské občanské alternativy (KOA).

Do parlamentních voleb 2021 Jana Mračková Vildumetzová vkročila jako lídryně karlovarské kandidátky a poslanecký mandát obhájila. K 30. září 2022 rezignovala na post místopředsedkyně Sněmovny. Oznámila to 8. září na tiskové konferenci.

O JANĚ MRAČKOVÉ VILDUMETZOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jana Mračková Vildumetzová má dva syny. V srpnu 2018 se provdala za Jana Mračka z ODS.

 

 

 

 

 

Články o celebritě

Zákulisí debaty na Primě: Babiš řekl, co udělá s článkem 5 od Pavla. A Holubová v publiku Zákulisí debaty na Primě: Babiš řekl, co udělá s článkem 5 od Pavla. A Holubová v publiku Petr Pavel a Andrej Babiš se ve středu utkali v předposlední předvolební televizní debatě, tentokrát... číst článek
Babiš ostře útočí na Pavla: Rozvědčíka na Hradě nechci! Chystají na mě kompro kvůli milence a KGB Babiš ostře útočí na Pavla: Rozvědčíka na Hradě nechci! Chystají na mě kompro kvůli milence a KGB Jsem nezávislý, nikdo mě nemůže zkorumpovat a nikdo mě nemůže ovlivnit. S těmito slovy vystoupil pře... číst článek
Hádka o pomoc i volby: Babiš je usvědčený lhář, řekl Vystrčil. Vildumetzová tepala „arogantní“ vládu Hádka o pomoc i volby: Babiš je usvědčený lhář, řekl Vystrčil. Vildumetzová tepala „arogantní“ vládu V dnešní nedělní Partii Terezy Tománkové se na Primě střetli předseda senátu Miloš Vystrčil (ODS) a ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Jiří Domlátil
Jiří Domlátil
zobrazit profil Milan Chovanec
Milan Chovanec
zobrazit profil Jiří Bláha
Jiří Bláha
zobrazit profil Věra Procházková
Věra Procházková
zobrazit profil Karel Zitterbart
Karel Zitterbart
zobrazit profil Marie Pěnčíková
Marie Pěnčíková