Martin Kolovratník

Datum narození: 11. 4. 1975
Profese: politik hnutí ANO 2011, novinář, poradce pro marketing
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí ANO 2011 Martin Kolovratník, který křeslo ve Sněmovně získal ještě jako nestraník roku 2013, jej ve volbách 2021 opět obhájil. Zvolen byl v Pardubickém kraji.

Po gymnáziu vystudoval obor dopravní inženýrství na Univerzitě Pardubice. Již při studiu Martin Kolovratník pracoval v soukromém rádiu. Živil se mj. jako náměstek ředitele pro oblast komunikace a PR ve firmě VCES či poradce pro marketing v Českém Telecomu. Roku 2001 zakládal pobočku Českého rozhlasu v Pardubicích, kterou do září 2013 šéfoval.

O MARTINU KOLOVRATNÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Post hejtmana Kolovratník nezískal

Do politiky Martin Kolovratník vstoupil ve volbách 2013, kdy jako nestraník za hnutí ANO 2011 získal poslanecký mandát. Komunální volby 2014 mu vynesly pozice zastupitele města Pardubic a MO Pardubice III.

krajských volbách 2016 Martin Kolovratník neuspěl. V parlamentních volbách 2017 se stal jedničkou kandidátky hnutí Andreje Babiše v Pardubickém kraji. Post ve Sněmovně obhájil. 

Do voleb 2020 hnutí ANO 2011, jehož se stal členem, Martina Kolovratníka vyslalo zabojovat o křeslo hejtmana Pardubického kraje. Uspět se mu nepodařilo. Ve volbách 2021 si udržel křeslo v dolní komoře.

Martin Kolovratník je ženatý a má dva syny.

 

 

 

Články o celebritě

Havlíčkovy ambice na čelo Sněmovny utnuli právníci: Dvojministr nemůže vůbec kandidovat Havlíčkovy ambice na čelo Sněmovny utnuli právníci: Dvojministr nemůže vůbec kandidovat Vicepremiér Karel Havlíček (ANO) by za současné situace, kdy je členem vlády, neměl být kvůli nesluč... číst článek
Výbor doporučil odvolat Lipovskou z Rady ČT: Bobošíková a další vytáhli transparenty Výbor doporučil odvolat Lipovskou z Rady ČT: Bobošíková a další vytáhli transparenty Sněmovní volební výbor, který má ve své působnosti média, dnes doporučil Sněmovně odvolat z Rady Čes... číst článek
Solárním elektrárnám končí zlaté časy. Přijdou o podporu a zvýší se jim daně, kývli poslanci Solárním elektrárnám končí zlaté časy. Přijdou o podporu a zvýší se jim daně, kývli poslanci Solárním elektrárnám uvedeným do provozu v letech 2009 a 2010 se zřejmě zvýší solární daň o deset pr... číst článek

Další Politici

zobrazit profil David Smoljak
David Smoljak
zobrazit profil Lubomír Volný
Lubomír Volný
zobrazit profil Ondřej Profant
Ondřej Profant
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil Věra Jourová
Věra Jourová
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová