Martin Kolovratník | Celebwiki.cz

Martin Kolovratník

Datum narození: 11. 4. 1975
Profese: politik hnutí ANO, poslanec, novinář
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik hnutí Martin Kolovratník, který křeslo ve Sněmovně získal ještě jako nestraník roku 2013, se ve volbách 2020 stal lídrem Babišovců v Pardubickém kraji, tedy kandidátem na hejtmana.

Po gymnáziu vystudoval obor dopravní inženýrství na Univerzitě Pardubice. Již při studiu Martin Kolovratník pracoval v soukromém rádiu. Živil se mj. jako náměstek ředitele pro oblast komunikace a PR ve firmě VCES či poradce pro marketing v Českém Telecomu. Roku 2001 zakládal pobočku Českého rozhlasu v Pardubicích, kterou do září 2013 šéfoval.

O MARTINU KOLOVRATNÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Do politiky Martin Kolovratník vstoupil ve volbách 2013, kdy jako nestraník za hnutí ANO 2011 získal poslanecký mandát. Komunální volby 2014 mu vynesly pozice zastupitele města Pardubic a MO Pardubice III.

krajských volbách 2016 Martin Kolovratník neuspěl. V parlamentních volbách 2017 se stal jedničkou kandidátky hnutí Andreje Babiše v Pardubickém kraji. Post ve Sněmovně obhájil.

Do voleb 2020 hnutí ANO 2011, jehož se stal členem, Martina Kolovratníka vyslalo zabojovat o křeslo hejtmana Pardubického kraje. 

Martin Kolovratník je ženatý a má dva syny.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Kandidáti na hejtmana: Jaké souboje se blíží v jednotlivých krajích? Kandidáti na hejtmana: Jaké souboje se blíží v jednotlivých krajích? Na podzim Česko čekají v pořadí již šesté volby do zastupitelstev krajů. Většina hejtmanů se bude sn... číst článek
Tragická nehoda u Českého Brodu utnula oslavu padesátin šéfa železnic. Na party byl i Babiš Tragická nehoda u Českého Brodu utnula oslavu padesátin šéfa železnic. Na party byl i Babiš Nehoda dvou vlaků u Českého Brodu narušila v úterý večer padesáté narozeniny šéfa Správy železnic Ji... číst článek
Rychlejší stavba dálnic v Česku? Poslanci schválili zkrácení přípravy staveb Rychlejší stavba dálnic v Česku? Poslanci schválili zkrácení přípravy staveb Příprava staveb dopravní a další infrastruktury se v budoucnu zřejmě výrazně zkrátí. Podle vlády by ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Jaroslav Zámečník
Jaroslav Zámečník
zobrazit profil Stanislav Štech
Stanislav Štech
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Radek Vondráček
Radek Vondráček
zobrazit profil Pavel Hodáč
Pavel Hodáč