Jaroslava Pokorná Jermanová | Celebwiki.cz

Jaroslava Pokorná Jermanová

Datum narození: 17.8.1970
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: hejtmanka Středočeského kraje za ANO 2011
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politička hnutí ANO Jaroslava Pokorná Jermanová se po volbách 2016 stala hejtmankou Středočeského kraje. Práci pro kraj se rozhodla skloubit s mateřstvím.

Jaroslava Pokorná Jermanová začínala na komunální úrovni: v roce 1998 byla zvolena jako nezávislá kandidátka do zastupitelstva Krhanic na Benešovsku a mandát v dalších volbách obhájila. Stala se i starostkou této obce.

JAROSLAVA JERMANOVÁ - PROČ JÍ SPROSTĚ NADÁVALI

V roce 2004 Jaroslava Jermanová vstoupila do ODS, za níž se posunula do vyšší politiky - jako středočeská zastupitelka. V roce 2008 opět kandidovala, ale neuspěla, a to ani v parlamentních volbách 2010. Tak ODS opustila a za rok už byla členkou hnutí ANO 2011, kde se záhy stala předsedkyní středočeské organizace.

Ve volbách 2013 Jaroslava Jermanová kandidovala jako lídr ve Středočeském kraji a byla zvolena. Uspěla i v komunálních volbách 2014, kdy se stala benešovskou zastupitelskou a v lednu 2016 radní města. Zvítězila také v souboji o křeslo místopředsedkyně hnutí ANO se ziskem 66 procent hlasů.

První žena Babišova hnutí Jaroslava Pokorná Jermanová se rozhodla stát středočeskou hejtmankou, což se jí po volbách 2016 podařilo. 

Jaroslava Pokorná Jermanová vystudovala obor provoz a ekonomika na Provozně ekonomické fakultě Vysoké školy zemědělské v Praze. Pracovala jako samostatná referentka, personalistka, asistentka ředitele v podniku Milford Praha či manažerka maloobchodní sítě prodejen s nábytkem AKSAMITE.

O JAROSLAVĚ JERMANOVÉ POKORNÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička Jaroslava Jermanová se vdala 18. června 2016 na zámku na Konopišti. Vzala si o 15 let mladšího Jakuba Pokorného. V září 2018 oznámila, že je se svým mužem těhotná. V březnu 2019 přivedla na svět dceru Emu. 

 

Články o celebritě

K další Babišově ženě přiletí čáp. Po smutku nad Gottem oznámila hejtmanka těhotenství K další Babišově ženě přiletí čáp. Po smutku nad Gottem oznámila hejtmanka těhotenství Jana Mračková Vildumetzová (ANO) je těhotná. A následuje tak svou hejtmanskou kolegyni z ANO Jaroslavu… číst článek
Jermanové se ve volbách chce postavit Kupka z ODS. Kdo bude středočeským hejtmanem? Jermanové se ve volbách chce postavit Kupka z ODS. Kdo bude středočeským hejtmanem? Do krajských voleb zbývá sice ještě zhruba rok, už teď se ale hlásí první adepti o hejtmanská křesla.… číst článek
ODS rýpe v Olbramovicích do Babiše. Majitel Čapího hnízda byl proti obchvatu ODS rýpe v Olbramovicích do Babiše. Majitel Čapího hnízda byl proti obchvatu Už letos měla začít stavba obchvatu Olbramovic na Benešovsku. Tisíce aut denně tu projíždějí od Prahy… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Martin Půta
Martin Půta
zobrazit profil Věra Jourová
Věra Jourová
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
zobrazit profil Václav Láska
Václav Láska
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík