Jaroslava Pokorná Jermanová

Datum narození: 17. 8. 1970
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: politička hnutí ANO 2011, 6. hejtmanka Středočeského kraje
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politička hnutí ANO 2011 Jaroslava Pokorná Jermanová, v letech 2016 až 2020 hejtmanka Středočeského kraje, se ve volbách 2021 vrátila do Sněmovny.

Vystudovala obor provoz a ekonomika na Provozně ekonomické fakultě Vysoké školy zemědělské v Praze. Jaroslava Jermanová pracovala jako samostatná referentka, personalistka, asistentka ředitele v podniku Milford Praha či manažerka maloobchodní sítě prodejen s nábytkem AKSAMITE.

JAROSLAVA JERMANOVÁ - PROČ JÍ SPROSTĚ NADÁVALI

Jermanová byla starostkou Krhanic

Jaroslava Pokorná Jermanová začínala na komunální úrovni: v roce 1998 byla zvolena jako nezávislá kandidátka do zastupitelstva Krhanic na Benešovsku a mandát v dalších volbách obhájila. Stala se i starostkou této obce.

V roce 2004 Jaroslava Jermanová vstoupila do ODS, za níž se posunula do vyšší politiky - jako středočeská zastupitelka. V roce 2008 opět kandidovala, ale neuspěla, a to ani v parlamentních volbách 2010. Tak ODS opustila a za rok už byla členkou hnutí ANO 2011, kde se záhy stala předsedkyní středočeské organizace.

Pokornou vystřídala Pecková

Ve volbách 2013 Jaroslava Jermanová kandidovala jako lídryně ve Středočeském kraji a byla zvolena (poslankyní do roku 2017). Uspěla i v komunálních volbách 2014, kdy se stala benešovskou zastupitelskou a v lednu 2016 radní města. 

Tehdejší první žena Babišova hnutí Jaroslava Pokorná Jermanová se rozhodla stát středočeskou hejtmankou, což se jí po volbách 2016 podařilo. Do voleb 2020 ji hnutí vyslalo post obhájit, to se jí nepovedlo. Ve funkci ji vystřídala Petra Pecková za hnutí STAN.

V parlamentních volbách 2021 se Jaroslava Pokorná Jermanová umístila na třetí příčce středočeské kandidátky hnutí ANO a do dolní komory se opět vrátila.

O JAROSLAVĚ JERMANOVÉ POKORNÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička Jaroslava Jermanová se vdala 18. června 2016 na zámku na Konopišti. Vzala si o 15 let mladšího Jakuba Pokorného. V září 2018 oznámila, že je se svým mužem těhotná. V březnu 2019 přivedla na svět dceru Emu.

 

 

 

 

Články o celebritě

Rozkol v Babišově straně? Vondrák chce v hnutí ANO založit frakci, Havlíček nápad odmítá Rozkol v Babišově straně? Vondrák chce v hnutí ANO založit frakci, Havlíček nápad odmítá Možný vznik frakce v hnutí ANO není novým tématem, moravskoslezský hejtman a místopředseda ANO Ivo V... číst článek
Sněmovní obstrukce: Tajný vzkaz Schillerové?! Co psala na papírku Faltýnkovi a proč Sněmovní obstrukce: Tajný vzkaz Schillerové?! Co psala na papírku Faltýnkovi a proč Popáté v tomto roce zachvátily Sněmovnu opoziční obstrukce. Poslanci tak byli nuceni »makat« dnem i ... číst článek
Kalousek o 5000 Kč pro rodiny: Na děti čeká dluh s krvavým úrokem! Expert zmínil exekuce Kalousek o 5000 Kč pro rodiny: Na děti čeká dluh s krvavým úrokem! Expert zmínil exekuce S překvapivou zprávou přišla ve středu večer vláda Petra Fialy (ODS). Rodiny s příjmem do milionu ko... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Eva Tylová
Eva Tylová
zobrazit profil Václav Votava
Václav Votava
zobrazit profil Dmytro Kuleba
Dmytro Kuleba
zobrazit profil Martin Kolovratník
Martin Kolovratník
zobrazit profil Vít Rakušan
Vít Rakušan
zobrazit profil Daniel Herman
Daniel Herman
zobrazit profil Martin Hlaváček
Martin Hlaváček