Jaroslava Pokorná Jermanová | Celebwiki.cz

Jaroslava Pokorná Jermanová

Datum narození: 17. 8. 1970
Místo narození: Karlovy Vary
Profese: hejtmanka Středočeského kraje za ANO 2011
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politička hnutí ANO Jaroslava Pokorná Jermanová se po volbách 2016 stala hejtmankou Středočeského kraje. Práci pro kraj se rozhodla skloubit s mateřstvím.

Jaroslava Pokorná Jermanová začínala na komunální úrovni: v roce 1998 byla zvolena jako nezávislá kandidátka do zastupitelstva Krhanic na Benešovsku a mandát v dalších volbách obhájila. Stala se i starostkou této obce.

JAROSLAVA JERMANOVÁ - PROČ JÍ SPROSTĚ NADÁVALI

V roce 2004 Jaroslava Jermanová vstoupila do ODS, za níž se posunula do vyšší politiky - jako středočeská zastupitelka. V roce 2008 opět kandidovala, ale neuspěla, a to ani v parlamentních volbách 2010. Tak ODS opustila a za rok už byla členkou hnutí ANO 2011, kde se záhy stala předsedkyní středočeské organizace.

Ve volbách 2013 Jaroslava Jermanová kandidovala jako lídr ve Středočeském kraji a byla zvolena. Uspěla i v komunálních volbách 2014, kdy se stala benešovskou zastupitelskou a v lednu 2016 radní města. Zvítězila také v souboji o křeslo místopředsedkyně hnutí ANO se ziskem 66 procent hlasů.

První žena Babišova hnutí Jaroslava Pokorná Jermanová se rozhodla stát středočeskou hejtmankou, což se jí po volbách 2016 podařilo. 

Jaroslava Pokorná Jermanová vystudovala obor provoz a ekonomika na Provozně ekonomické fakultě Vysoké školy zemědělské v Praze. Pracovala jako samostatná referentka, personalistka, asistentka ředitele v podniku Milford Praha či manažerka maloobchodní sítě prodejen s nábytkem AKSAMITE.

O JAROSLAVĚ JERMANOVÉ POKORNÉ ČTĚTE ZDE>>

Politička Jaroslava Jermanová se vdala 18. června 2016 na zámku na Konopišti. Vzala si o 15 let mladšího Jakuba Pokorného. V září 2018 oznámila, že je se svým mužem těhotná. V březnu 2019 přivedla na svět dceru Emu. 

 

Články o celebritě

Hamáček: Schillerové ruply nervy, Maláčová všechno zvládla a z Prymuly měl být ministr Hamáček: Schillerové ruply nervy, Maláčová všechno zvládla a z Prymuly měl být ministr Červený nebo modrý svetr se během nouzového stavu stal neodmyslitelnou součástí vicepremiéra a minis... číst článek
Vokřálův rázný odchod překvapil Babišovy ženy. Faltýnek exprimátora lákal do ANO dvakrát Vokřálův rázný odchod překvapil Babišovy ženy. Faltýnek exprimátora lákal do ANO dvakrát Údajně jako blesk z čistého nebe zapůsobil na vedení hnutí ANO náhlý konec místopředsedy Petra Vokřá... číst článek
Koronavir zasáhl kampaň k podzimním volbám. Strany mění strategie a povolávají zkušené Koronavir zasáhl kampaň k podzimním volbám. Strany mění strategie a povolávají zkušené Za normálních okolností by touto dobou startovala předvolební kampaň ke krajským a senátním volbám. ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marek Hilšer
Marek Hilšer
zobrazit profil Tomáš Jirsa
Tomáš Jirsa
zobrazit profil Josef Nétek
Josef Nétek
zobrazit profil Miloš Tita
Miloš Tita
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil René Schreier
René Schreier
zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa