Bohumil Šimek | Celebwiki.cz
Bohumil Šimek

Bohumil Šimek

Datum narození: 2. 3. 1959
Místo narození: Brno
Profese: 3. hejtman Jihomoravského kraje, bývalý ředitel policie
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Někdejší šéf Městské policie Brno Bohumil Šimek se ve volbách 2016 stal hejtmanem Jihomoravského kraje za hnutí ANO. Do voleb 2020 jej Babišovci vyslali post obhájit.

Pracovní kariéru Bohumil Šimek začínal v roce 1979 jako prodejce v podniku Zetor Brno. V letech 1979 až 1990 byl vedoucím odboru informační soustavy ve Státním projektovém ústavu Brno. V roce 1990 absolvoval magisterský obor právo a posléza úspěšně složil rigorózní zkoušku v témže oboru.

K policii Bohumil Šimek nastoupil jako vyšetřovatel v roce 1990. V letech 1993 až 2008 byl šéfem Okresního ředitelství Policie ČR Brno-venkov. Poté pracoval na jihomoravském krajském úřadu jako bezpečnostní ředitel a sekretář Michala Haška, dokud se s ním jeho někdejší nadřízený nerozloučil.

V polovině roku 2013 Bohumil Šimek nastoupil k Městské policii Brno. Nejprve zastával funkci náměstka ředitele pro majetkové záležitosti, od února 2014 byl řízením této instituce pověřen. V květnu 2015 Bohumila Šimka do funkce ředitele Městské policie Brno zvolilo městské zastupitelstvo. Řídil ji do prosince 2016.

V krajských volbách 2016 se Bohumil Šimek stal za hnutí ANO 2011 jihomoravským zastupitelem a posléze 3. tamním hejtmanem.

Následně jej provázely neúspěchy. Pohořel jako nestraník za ANO v parlamentních volbách 2017, stejně jako v komunálních volbách 2018, kdy se nedostal jak do Zastupitelstva města Brna, tak do Zastupitelstva městské části Brno-Židenice.

Ve volbách 2020 se po rezignaci Petra Vokřála Bohumil Šimek stal lídrem kandidátky hnutí Andreje Babiše v Jihomoravském kraji.

O BOHUMILU ŠIMKOVI ČTĚTE ZDE>>

Bohumil Šimek je ženatý a má dceru.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Zeman bude odpočívat na chalupě, vytáhne i člun? A před volbami chystá „turné“ Zeman bude odpočívat na chalupě, vytáhne i člun? A před volbami chystá „turné“ V loňském roce prezident Miloš Zeman spanilou jízdu na člunu vynechal. Letos se k ní dost možná opět... číst článek
Hamáček: „Chápu, že toho máte plné zuby.“ Delší stav nouze chce i část hejtmanů za ANO Hamáček: „Chápu, že toho máte plné zuby.“ Delší stav nouze chce i část hejtmanů za ANO „Chápu všechny, že toho máte plné zuby. Všichni by chtěli, aby to bylo rychle za námi. Mohli jsme pr... číst článek
Velká bitva o kraje: Čunek, Jermanová i Netolický chtějí vládnout dál. Co ostatní? Velká bitva o kraje: Čunek, Jermanová i Netolický chtějí vládnout dál. Co ostatní? Příští podzim se opět strhne v Česku bitva o nadvládu v krajích. Některé strany už lídry povětšinou ... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Tomáš Czernin
Tomáš Czernin
zobrazit profil Pavel Staněk
Pavel Staněk
zobrazit profil Jaromír Ostrý
Jaromír Ostrý
zobrazit profil Jiří Stivín
Jiří Stivín
zobrazit profil Michaela Ochotská
Michaela Ochotská
zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa
zobrazit profil Ota Baláž
Ota Baláž