Petr Braný

Petr Braný

Datum narození: 25. 5. 1951
Místo narození: Cheb
Profese: politik KSČM
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Někdejší poslanec Petr Braný se stal lídrem KSČM do voleb 2016, tedy komunistickým kandidátem na hejtmana Jihočeského kraje.

Poslancem za KSČM byl Petr Braný zvolen v roce 2002. Ve Sněmovně zasedal do roku 2013. Roku 2008 byl též zvolen zastupitelem Jihočeského kraje, kde zasedá ve Finančním výboru, jehož je předseda. Předtím (mezi lety 1994 až 2010) byl členem Zastupitelstva města České Budějovice, jímž se opět stal v roce 2014. Zde působí v dopravní komisi.

Po střední průmyslové škole Petr Braný nastoupil na důstojnickou školu ve Vyškově. V letech 1971 až 1992 sloužil u vojska Pohraniční stráže. V roce 1975 absolvoval Vysokou vojenskou politickou školu v Bratislavě. Figuroval (1994 až 1999) jako spoluvlastník a jednatel v obchodních firmách BM Export s.r.o. a BM Systém s.r.o. Dle životopisu na stránkách KSČM, kde byl představen jako vedoucí stranické kandidátky ve volbách 2016, je člen dozorčí rady Nemocnice České Budějovice, člen dozorčí rady Jihočeské nemocnice, člen dozorčí rady Teplárny, člen správní rady VZP, člen ÚV KSČM a předseda KV KSČM Jihočeský kraj.

Petr Braný je ženatý a má dvě děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Milan Daďourek
Milan Daďourek
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Tomáš Hanzel
Tomáš Hanzel
zobrazit profil Miloslava Vostrá
Miloslava Vostrá
zobrazit profil Jiří Valenta
Jiří Valenta