Petr Braný

Petr Braný

Datum narození: 25. 5. 1951
Místo narození: Cheb
Profese: politik KSČM
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Někdejší poslanec Petr Braný se stal lídrem KSČM do voleb 2016, tedy komunistickým kandidátem na hejtmana Jihočeského kraje.

Poslancem za KSČM byl Petr Braný zvolen v roce 2002. Ve Sněmovně zasedal do roku 2013. Roku 2008 byl též zvolen zastupitelem Jihočeského kraje, kde zasedá ve Finančním výboru, jehož je předseda. Předtím (mezi lety 1994 až 2010) byl členem Zastupitelstva města České Budějovice, jímž se opět stal v roce 2014. Zde působí v dopravní komisi.

Po střední průmyslové škole Petr Braný nastoupil na důstojnickou školu ve Vyškově. V letech 1971 až 1992 sloužil u vojska Pohraniční stráže. V roce 1975 absolvoval Vysokou vojenskou politickou školu v Bratislavě. Figuroval (1994 až 1999) jako spoluvlastník a jednatel v obchodních firmách BM Export s.r.o. a BM Systém s.r.o. Dle životopisu na stránkách KSČM, kde byl představen jako vedoucí stranické kandidátky ve volbách 2016, je člen dozorčí rady Nemocnice České Budějovice, člen dozorčí rady Jihočeské nemocnice, člen dozorčí rady Teplárny, člen správní rady VZP, člen ÚV KSČM a předseda KV KSČM Jihočeský kraj.

Petr Braný je ženatý a má dvě děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta
zobrazit profil Marta Gottwaldová
Marta Gottwaldová
zobrazit profil Eva Rajchmanová
Eva Rajchmanová
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský
zobrazit profil Vít Vomáčka
Vít Vomáčka
zobrazit profil Ivan Adamec
Ivan Adamec
zobrazit profil Josef Švarcbek
Josef Švarcbek