Svatopluk Němeček | Celebwiki.cz
Svatopluk Němeček

Svatopluk Němeček

Datum narození: 23. 2. 1972
Místo narození: Bohumín
Profese: politik
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Svatopluk Němeček je český politik a lékař, od ledna 2014 ministr zdravotnictví České republiky ve vládě Bohuslava Sobotky.

Svatopluk Němeček vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (získal titul MUDr.). V postgraduálním studiu získal v roce 1999 atestaci 1. stupně z vnitřního lékařství. Vzdělání si pak rozšířil, když v letech 2003 až 2005 absolvoval obor management se zaměřením na zdravotnictví na Brno International Business School (získal titul MBA).

Od roku 1996 pracoval na interním oddělení v Bohumínské městské nemocnici, kterou také od roku 2002 řídil. V roce 2005 se stal ředitelem FN Ostrava.

Svatopluk Němeček je ženatý. Jeho manželka Zdenka Crkvenjaš je popáleninovou chirurgyní která je známá mimo jiné tím, že operovala Natálii Kudrikovou po žhářském útoku ve Vítkově.

V únoru 2014 byl Svatopluk Němeček v médiích obviněn Andrejem Babišem ze závažných pochybení při správě cizího majetku nákupem předraženého přístroje CyberKnife. Přístroj dle zveřejněných informací pořídila Fakultní nemocnice v Ostravě za dvakrát až třikrát vyšší cenu, než v okolních státech.

 

Články o celebritě

V ČSSD to vře: Chovanec vyzývá k odchodu z vlády, do vedení chce úspěšné V ČSSD to vře: Chovanec vyzývá k odchodu z vlády, do vedení chce úspěšné Bývalý statutární místopředseda ČSSD a ministr vnitra Milan Chovanec vyzývá straníky k odchodu z vlá... číst článek
Ministr Vojtěch hájí „sestřelení“ exministra Němečka: Po jeho konci stoupl počet sester Ministr Vojtěch hájí „sestřelení“ exministra Němečka: Po jeho konci stoupl počet sester Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) považuje únorové odvolání ředitele Fakultní nemocnice Os... číst článek
Kalouska baví problémy Metnara s diplomkou: „U dotačního podvodu by mohl být v klidu“ Kalouska baví problémy Metnara s diplomkou: „U dotačního podvodu by mohl být v klidu“ Opoziční politici komentují podezření z plagiátorství v případě diplomové práce ministra obrany Lubo... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Josef Bazala
Josef Bazala
zobrazit profil Tomáš Czernin
Tomáš Czernin
zobrazit profil Alexandra Udženija
Alexandra Udženija
zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
zobrazit profil Josef Řihák
Josef Řihák
zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Stanislav Polčák
Stanislav Polčák