Svatopluk Němeček | Celebwiki.cz

Svatopluk Němeček

Datum narození: 23.2.1972
Místo narození: Bohumín
Profese: politik
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Svatopluk Němeček je český politik a lékař, od ledna 2014 ministr zdravotnictví České republiky ve vládě Bohuslava Sobotky.

Svatopluk Němeček vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (získal titul MUDr.). V postgraduálním studiu získal v roce 1999 atestaci 1. stupně z vnitřního lékařství. Vzdělání si pak rozšířil, když v letech 2003 až 2005 absolvoval obor management se zaměřením na zdravotnictví na Brno International Business School (získal titul MBA).

Od roku 1996 pracoval na interním oddělení v Bohumínské městské nemocnici, kterou také od roku 2002 řídil. V roce 2005 se stal ředitelem FN Ostrava.

Svatopluk Němeček je ženatý. Jeho manželka Zdenka Crkvenjaš je popáleninovou chirurgyní která je známá mimo jiné tím, že operovala Natálii Kudrikovou po žhářském útoku ve Vítkově.

V únoru 2014 byl Svatopluk Němeček v médiích obviněn Andrejem Babišem ze závažných pochybení při správě cizího majetku nákupem předraženého přístroje CyberKnife. Přístroj dle zveřejněných informací pořídila Fakultní nemocnice v Ostravě za dvakrát až třikrát vyšší cenu, než v okolních státech.

 

Články o celebritě

Metnar je podezřelý z opisování diplomky. Babiš ho odmítl odvolat Metnar je podezřelý z opisování diplomky. Babiš ho odmítl odvolat Premiér Andrej Babiš (ANO) nebude po ministrovi obrany Lubomíru Metnarovi (za ANO) požadovat… číst článek
Herman si VIP salonku na letišti užíval dráž než Šlechtová. Ta tam byla častěji Herman si VIP salonku na letišti užíval dráž než Šlechtová. Ta tam byla častěji Osm ministrů vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) využívalo pražský letištní VIP salonek. Kritiku za všechny… číst článek
Pro Babiše jsou ranní panáky „rány do hlavy“. Na jižní Moravě jim neunikl Pro Babiše jsou ranní panáky „rány do hlavy“. Na jižní Moravě jim neunikl Výjezdy Babišovy vlády do krajů se neobejdou bez řady přípitků. Jak premiér v demisi zvládá pohoštění… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Oldřich Vlasák
Oldřich Vlasák
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Miroslav Toman
Miroslav Toman
zobrazit profil Aleš Juchelka
Aleš Juchelka
zobrazit profil Radka Maxová
Radka Maxová
zobrazit profil Michal Pehr
Michal Pehr
zobrazit profil Alena Dernerová
Alena Dernerová