Svatopluk Němeček | Celebwiki.cz

Svatopluk Němeček

Datum narození: 23.2.1972
Místo narození: Bohumín
Profese: politik
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Svatopluk Němeček je český politik a lékař, od ledna 2014 ministr zdravotnictví České republiky ve vládě Bohuslava Sobotky.

Svatopluk Němeček vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (získal titul MUDr.). V postgraduálním studiu získal v roce 1999 atestaci 1. stupně z vnitřního lékařství. Vzdělání si pak rozšířil, když v letech 2003 až 2005 absolvoval obor management se zaměřením na zdravotnictví na Brno International Business School (získal titul MBA).

Od roku 1996 pracoval na interním oddělení v Bohumínské městské nemocnici, kterou také od roku 2002 řídil. V roce 2005 se stal ředitelem FN Ostrava.

Svatopluk Němeček je ženatý. Jeho manželka Zdenka Crkvenjaš je popáleninovou chirurgyní která je známá mimo jiné tím, že operovala Natálii Kudrikovou po žhářském útoku ve Vítkově.

V únoru 2014 byl Svatopluk Němeček v médiích obviněn Andrejem Babišem ze závažných pochybení při správě cizího majetku nákupem předraženého přístroje CyberKnife. Přístroj dle zveřejněných informací pořídila Fakultní nemocnice v Ostravě za dvakrát až třikrát vyšší cenu, než v okolních státech.

 

Články o celebritě

Ministr Vojtěch hájí „sestřelení“ exministra Němečka: Po jeho konci stoupl počet sester Ministr Vojtěch hájí „sestřelení“ exministra Němečka: Po jeho konci stoupl počet sester Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) považuje únorové odvolání ředitele Fakultní nemocnice… číst článek
Kalouska baví problémy Metnara s diplomkou: „U dotačního podvodu by mohl být v klidu“ Kalouska baví problémy Metnara s diplomkou: „U dotačního podvodu by mohl být v klidu“ Opoziční politici komentují podezření z plagiátorství v případě diplomové práce ministra obrany Lubomíra… číst článek
Metnar je podezřelý z opisování diplomky. Babiš ho odmítl odvolat Metnar je podezřelý z opisování diplomky. Babiš ho odmítl odvolat Premiér Andrej Babiš (ANO) nebude po ministrovi obrany Lubomíru Metnarovi (za ANO) požadovat… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Raduan Nwelati
Raduan Nwelati
zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší
zobrazit profil Milan Chovanec
Milan Chovanec
zobrazit profil Petr Holeček
Petr Holeček
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Alena Schillerová
Alena Schillerová