Jan Mládek | Celebwiki.cz
Jan Mládek

Jan Mládek

Datum narození: 1. 6. 1960
Přezdívka: Velký Medvěd
Místo narození: Jindřichův Hradec
Profese: politik
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jan Mládek je ministrem průmyslu a obchodu ve vládě Bohuslava Sobotky. ČSSD je vyslala do voleb 2016 jako svého kandidáta na senátora.

Jan Mládek vystudoval VŠE v Praze, v letech 1985–90 studoval v Prognostickém ústavu ČSAV, kde v dubnu 1990 získal titul kandidát věd. Kromě toho studoval po dva roky (1987–1989) Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Mluví anglicky, rusky, polsky a pasivně ovládá němčinu.

VŠE ZAJÍMAVÉ O JANU MLÁDKOVI ČTĚTE ZDE

Jan Mládek je potřetí ženatý, má tři dcery a dva syny. Žije v obci Dráchov. Sám se pyšní přezdívkou Velký Medvěd. Před listopadem 1989 byl členem KSČ (1986–1989). Od roku 1995 je členem ČSSD. V letech 2005-2006 byl ministrem zemědělství ve vládě Jiřího Paroubka.

Do povědomí veřejnosti se Jan Mládek dostal svými výroky, když ještě jako stínový ministr financí za ČSSD prohlásil o živnostnících, že jsou "parazité" a  "že průměrný důchodce má pět let mezi odchodem do důchodu a úmrtím." Za tato prohlášení byla jeho pozice stínového ministra ohrožena. Tlak ovšem ustál a poté, co se za svá slova omluvil, mu funkce zůstala.

V letech 2008–2009 byl ředitelem Masarykovy dělnické akademie. V říjnu 2006 se Jan Mládek opět stal ředitelem Českého institutu aplikované ekonomie, v letech 2001-2002 už tuto funkci zastával. Do počátku roku 2014 byl předsedou FONTES RERUM, družstva pro ekonomická, politická a sociální studia.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Meda Mládková slavila 100: Gratulace do okna Meda Mládková slavila 100: Gratulace do okna Těžko uvěřitelných 100 let oslavila včera Meda Mládková, mecenáška, sběratelka umění a zakladatelka ... číst článek
Babiš dál odmítá, že je ve střetu zájmů. Výzvu ODS kvůli dotacím premiér smetl Babiš dál odmítá, že je ve střetu zájmů. Výzvu ODS kvůli dotacím premiér smetl Tlak na premiéra Andreje Babiše (ANO) sílí. Kvůli údajnému střetu zájmů budou chtít jeho demisi účas... číst článek
Babiš vytáhl „sprosťárnu“ kvůli dotacím na toasty. Za komisařku chce dál Jourovou Babiš vytáhl „sprosťárnu“ kvůli dotacím na toasty. Za komisařku chce dál Jourovou „Jsem s výsledkem voleb velice spokojen.“ Tak komentuje vítězství ANO ve volbách do europarlamentu p... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš
zobrazit profil Martin Bursík
Martin Bursík
zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Jaromíra Vítková
Jaromíra Vítková
zobrazit profil Lubomír Metnar
Lubomír Metnar