Jan Mládek | Celebwiki.cz

Jan Mládek

Datum narození: 1.6.1960
Přezdívka: Velký Medvěd
Místo narození: Jindřichův Hradec
Profese: politik
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Jan Mládek je ministrem průmyslu a obchodu ve vládě Bohuslava Sobotky. ČSSD je vyslala do voleb 2016 jako svého kandidáta na senátora.

Jan Mládek vystudoval VŠE v Praze, v letech 1985–90 studoval v Prognostickém ústavu ČSAV, kde v dubnu 1990 získal titul kandidát věd. Kromě toho studoval po dva roky (1987–1989) Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Mluví anglicky, rusky, polsky a pasivně ovládá němčinu.

VŠE ZAJÍMAVÉ O JANU MLÁDKOVI ČTĚTE ZDE

Jan Mládek je potřetí ženatý, má tři dcery a dva syny. Žije v obci Dráchov. Sám se pyšní přezdívkou Velký Medvěd. Před listopadem 1989 byl členem KSČ (1986–1989). Od roku 1995 je členem ČSSD. V letech 2005-2006 byl ministrem zemědělství ve vládě Jiřího Paroubka.

Do povědomí veřejnosti se Jan Mládek dostal svými výroky, když ještě jako stínový ministr financí za ČSSD prohlásil o živnostnících, že jsou "parazité" a  "že průměrný důchodce má pět let mezi odchodem do důchodu a úmrtím." Za tato prohlášení byla jeho pozice stínového ministra ohrožena. Tlak ovšem ustál a poté, co se za svá slova omluvil, mu funkce zůstala.

V letech 2008–2009 byl ředitelem Masarykovy dělnické akademie. V říjnu 2006 se Jan Mládek opět stal ředitelem Českého institutu aplikované ekonomie, v letech 2001-2002 už tuto funkci zastával. Do počátku roku 2014 byl předsedou FONTES RERUM, družstva pro ekonomická, politická a sociální studia.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Komentář: Babiš vyslal jasný vzkaz ČSSD. Kdo půjde po Novákové a Ťokovi z vlády? Komentář: Babiš vyslal jasný vzkaz ČSSD. Kdo půjde po Novákové a Ťokovi z vlády? Konec Marty Novákové (za ANO) ve funkci ministryně průmyslu a obchodu visel ve vzduchu tak dlouho,… číst článek
Ministryně Nováková v Blesku: Sama platím hodně za data. Rezignaci po posměchu odmítla Ministryně Nováková v Blesku: Sama platím hodně za data. Rezignaci po posměchu odmítla Malá konkurence mezi operátory prý podle ministryně průmyslu Marty Novákové (za ANO) může za to,… číst článek
Novákové za drahá data předhodili i taneček s Okamurou v ČT. Babiš: „Myslela to dobře“ Novákové za drahá data předhodili i taneček s Okamurou v ČT. Babiš: „Myslela to dobře“ Svého času vystupovala na obrazovce ČT v pořadu Den D. Ministryni průmyslu a obchodu Martě Novákové… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Radmila Kleslová
Radmila Kleslová
zobrazit profil Margaret Thatcher
Margaret Thatcher
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas