Jiří Peřina

Jiří Peřina

Datum narození: 23. 3. 1967
Místo narození: Praha
Profese: pedagog, ekonom, politik ČSSD
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Starosta města Hořovice na Berounsku Jiří Peřina, který je vystudovaný ekonom a pedagog, se ve volbách 2016 stal sociálně-demokratickým kandidátem na senátora.

Politické ambice Jiří Peřina spojil s ČSSD, do níž vstoupil v roce 2009. Hned rok nato se stal zastupitelem města Hořovice na Berounsku a poté i radním. Ve volbách v roce 2014 obhájil mandát zastupitele; v listopadu postoupil do křesla starosty. Roku 2012 zaujal místo i v zastupitelstvu Středočeského kraje, kde se stal radním pro oblast financí a krátce nato členem Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy. V únoru 2014 byl zvolen náměstkem hejtmana pro oblast financí. Ve volbách 2016 do horní komory kandiduje v obvodu č. 16 – Beroun.

Po absolvování Provozně ekonomické fakulty Vysoké školy zemědělské v Praze a základní vojenské služby Jiří Peřina nastoupil jako odborný asistent na Katedru obchodu a financí PEF VŠ zemědělské v Praze, kde učil účetnictví. Posléze byl mj. zaměstnancem Finančního úřadu v Hořovicích či Finančního ředitelství v Praze.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Lenka Dražilová
Lenka Dražilová
zobrazit profil Zuzana Majerová Zahradníková
Zuzana Majerová Zahradníková
zobrazit profil Lubomír Brož
Lubomír Brož
zobrazit profil Dana Balcarová
Dana Balcarová
zobrazit profil Jan Řehounek
Jan Řehounek
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Marek Ošťádal
Marek Ošťádal
zobrazit profil Alena Šírová
Alena Šírová