Pavel Bělobrádek | Celebwiki.cz

Pavel Bělobrádek

Datum narození: 25.12.1976
Místo narození: Náchod
Profese: bývalý předseda KDU-ČSL

Související celebrity

Životopis

Politik Pavel Bělobrádek byl předsedou KDU-ČSL, kterému se v říjnu 2013 podařilo stranu přivést zpátky do Sněmovny. Žije s neléčitelnou nemocí.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA, vystudoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, Fakultu veterinární hygieny a ekologie (1995 až 2001 MVDr. a 2004 až 2008 PhD.). V roce 2003 získal atestaci I. stupně na Státní veterinární správě České republiky. Vystudoval Vysokou školu CEVRO Institut, Liberálně konzervativní akademii (2009 až 2010) a získal postgraduální MPA program - Bezpečnostní a krizový management.

PAVEL BĚLOBRÁDEK O SVÉ NELÉČITELNÉ NEMOCI

Pavel Bělobrádek mezi lety 2001 až 2009 působil na Krajské veterinární správě pro Královéhradecký kraj jako veterinární inspektor. Roku 2004 se stal členem KDU-ČSL. V letech 2009 až 2010 byl krajským tajemníkem Pardubického kraje. Od roku 2010 je lidoveckým předsedou.

Ve volbách v říjnu 2013 se Pavlu Bělobrádkovi podařilo KDU-ČSL přivést zpátky do Sněmovny. V lednu 2014 se stal místopředsedou vlády pro vědu a výzkum ve vládě Bohuslava Sobotky, která skončila v prosinci 2018.

Do voleb 2017 strana Pavla Bělobrádka vyslala jako lídra kandidátky Královéhradeckého kraje. Mandát sice obhájil, ale rozhodl se ve volbách 2018 kandidovat do Senátu v obvodu č. 47 - Náchod. Avšak neuspěl. Ve druhém kole jej porazil Martin Červíček za ODS.

Posléze Pavel Bělobrádek oznámil, že již nebude kandidovat na post šéfa strany. Ve funkci jej nahradil Marek Výborný, který byl zvolen předsedou na sjezdu v březnu 2019.

O PAVLU BĚLOBRÁDKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pavel Bělobrádek je ženatý, s manželkou Janou mají syna Josefa a dceru Anežku. V rozhovoru přiznal, že antidepresiva jsou součástí jeho života. Není tajemstvím, že mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Každý den si dává injekci s interferony, což jsou tělu mnohem bližší látky než kortikoidy, které mají řadu vedlejších účinků. Preventivně pak užívá antidepresiva.

Pavel Bělobrádek se přirovnal k hokejistům - jde od zápasu k zápasu, dělá krok za krokem, žádné velké plány. Musí počítat s tím, že by jednou mohl skončit na invalidním vozíku.

 

 

 
 

Články o celebritě

Vdovec Výborný u lidovců brzy předá vedení. Jaké plány mají adepti na jeho křeslo? Vdovec Výborný u lidovců brzy předá vedení. Jaké plány mají adepti na jeho křeslo? Debatu o koalicích před parlamentními volbami v roce 2021 považují kandidáti na předsedu KDU-ČSL… číst článek
„Máme 22 gayů a leseb.“ Adept na šéfa KDU-ČSL udivil Kalouska. Do boje jde i Jurečka „Máme 22 gayů a leseb.“ Adept na šéfa KDU-ČSL udivil Kalouska. Do boje jde i Jurečka Kandidát na šéfa KDU-ČSL a europoslanec Tomáš Zdechovský si na sociálních sítích zavařil. A to když… číst článek
Šojdrová šéfkou lidovců být nechce, podpoří váhavého Jurečku. Kdo bojuje o křeslo? Šojdrová šéfkou lidovců být nechce, podpoří váhavého Jurečku. Kdo bojuje o křeslo? Europoslankyně Michaela Šojdrová se na mimořádném sjezdu 25. ledna v Praze nebude ucházet o post… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lubomír Volný
Lubomír Volný
zobrazit profil Igor Karen
Igor Karen
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Josef Skála
Josef Skála
zobrazit profil Tomáš Petříček
Tomáš Petříček
zobrazit profil Michaela Šojdrová
Michaela Šojdrová
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský
zobrazit profil Lubomír Franc
Lubomír Franc