Pavel Bělobrádek | Celebwiki.cz

Pavel Bělobrádek

Datum narození: 25. 12. 1976
Místo narození: Náchod
Profese: bývalý předseda KDU-ČSL, kandidát na hejtmana ve volbách 2020

Související celebrity

Životopis

Politik Pavel Bělobrádek byl předsedou KDU-ČSL, jemuž se v říjnu 2013 podařilo stranu přivést zpátky do Sněmovny. Ve volbách 2020 se stal kandidátem na královéhradeckého hejtmana.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA, vystudoval Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, Fakultu veterinární hygieny a ekologie (1995 až 2001 MVDr. a 2004 až 2008 PhD.). V roce 2003 získal atestaci I. stupně na Státní veterinární správě České republiky. Absolvoval Vysokou školu CEVRO Institut, Liberálně konzervativní akademii (2009 až 2010) a získal postgraduální MPA program - Bezpečnostní a krizový management.

PAVEL BĚLOBRÁDEK O SVÉ NELÉČITELNÉ NEMOCI

Pavel Bělobrádek mezi lety 2001 až 2009 působil na Krajské veterinární správě pro Královéhradecký kraj jako veterinární inspektor. Roku 2004 se stal členem KDU-ČSL. V letech 2009 až 2010 byl krajským tajemníkem Pardubického kraje. Roku 2010 se stal lidoveckým předsedou.

Ve volbách v říjnu 2013 se Pavlu Bělobrádkovi podařilo KDU-ČSL přivést zpátky do Sněmovny. V lednu 2014 se stal místopředsedou vlády pro vědu a výzkum ve vládě Bohuslava Sobotky, která skončila v prosinci 2018.

Do voleb 2017 strana Pavla Bělobrádka vyslala jako lídra kandidátky Královéhradeckého kraje. Mandát sice obhájil, ale rozhodl se ve volbách 2018 kandidovat do Senátu v obvodu č. 47 - Náchod. Avšak neuspěl. Ve druhém kole jej porazil Martin Červíček za ODS.

Posléze Pavel Bělobrádek oznámil, že již nebude kandidovat na post šéfa strany. Ve funkci jej nahradil Marek Výborný, který byl zvolen předsedou na sjezdu v březnu 2019.

Ve volbách 2020 se Pavel Bělobrádek stal lídrem kandidátky Koalice pro Královéhradecký kraj (KDU-ČSL, Volba pro město a Nestraníci).

O PAVLU BĚLOBRÁDKOVI ČTĚTE ZDE>>

Pavel Bělobrádek je ženatý, s manželkou Janou mají syna Josefa a dcery Anežku a Marii.

V rozhovoru Pavel Bělobrádek přiznal, že antidepresiva jsou součástí jeho života. Není tajemstvím, že mu lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Každý den si dává injekci s interferony, což jsou tělu mnohem bližší látky než kortikoidy, které mají řadu vedlejších účinků. Preventivně pak užívá antidepresiva.

Pavel Bělobrádek se přirovnal k hokejistům. Hokejista jde od zápasu k zápasu, dělá krok za krokem, žádné velké plány. Musí počítat s tím, že by jednou mohl skončit na invalidním vozíku.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

 
 

Články o celebritě

Hamáček jde znovu do chomoutu! Hamáček jde znovu do chomoutu! Dva měsíce po rozvodu se vicepremiér Jan Hamáček (41, ČSSD) znovu žení. Své »ano« si řekne na konci ... číst článek
Hamáček se po rozvodu podruhé ožení. Kdo je jeho vyvolená? Hamáček se po rozvodu podruhé ožení. Kdo je jeho vyvolená? Vicepremiér Jan Hamáček (41, ČSSD) se na jaře rozvedl, nyní do toho znovu praští. Podle Seznam Zpráv... číst článek
Klaus bez roušky zpátky na Hradě. Zeman mu přál k narozeninám, party překazil koronavirus Klaus bez roušky zpátky na Hradě. Zeman mu přál k narozeninám, party překazil koronavirus Po zrušené narozeninové oslavě se Václav Klaus nakonec gratulace k 79. narozeninám od svého nástupce... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Barbora Kořanová
Barbora Kořanová
zobrazit profil Olga Richterová
Olga Richterová
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček
zobrazit profil Miloš Tita
Miloš Tita
zobrazit profil Kristýna Zelienková
Kristýna Zelienková
zobrazit profil Vladimír Dryml
Vladimír Dryml
zobrazit profil Václav Snopek
Václav Snopek