Jan Bartošek | Celebwiki.cz

Jan Bartošek

Datum narození: 10.11.1971
Místo narození: Jihlava
Profese: politik KDU-ČSL, terapeut
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Jan Bartošek v parlamentních volbách 2017 obhájil poslanecký mandát. Na podzim 2018 oznámil, že hodlá zabojovat o post šéfa strany. Neuspěl.

Po zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prošel ještě studiem dramaterapie na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Poté se Jan Bartošek jako terapeut věnoval pacientům závislým na návykových látkách. Začal též externě přednášet na UP v Olomouci a na VŠ polytechnické v Jihlavě.

JAN BARTOŠEK K CESTÁM POSLANCŮ DO CIZINY

Jako člen KDU-ČSL, jímž se Jan Bartošek stal roku 2006, dvakrát neúspěšně kandidoval v krajských volbách, a to v letech 2008 a 2012, stejně jako ve volbách 2010 do Sněmovny. Tehdy se mu ale podařilo vstoupit do komunální politiky a stal se nejen zastupitelem, ale i místostarostou města Dačice. Poslanecký mandát získal ve volbách 2013.

O Janu Bartoškovi se mluvilo jako o možném kandidátovi na post ministra práce a sociálních věcí ve vládě Bohuslava Sobotky, avšak tato funkce nakonec připadla ČSSD. Po rezignaci Pavla Bělobrádka na křeslo místopředsedy Sněmovny byl v únoru 2014 zvolen právě Jan Bartošek.

Ve volbách 2016 se Jan Bartošek konečně probojoval do krajského zastupitelstva. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem KDU-ČSL v Jihočeském kraji a poslanecký mandát obhájil.

Na podzim 2018 Jan Bartošek oznámil, že hodlá zabojovat o pozici šéfa strany. Neuspěl. Předsedou KDU-ČSL se stal Marek Výborný, a to v březnu 2019.

O JANU BARTOŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Bartošek je ženatý a má dva syny.

 

Články o celebritě

Táňa Fischerová (†72) šila do „zákeřného“ Zemana. Byla jako svatá žena, truchlí Pithart Táňa Fischerová (†72) šila do „zákeřného“ Zemana. Byla jako svatá žena, truchlí Pithart Někdejší první dáma Dagmar Havlová pláče pro svou dlouholetou přítelkyni Táňu Fischerovou, která… číst článek
Za vdovce Výborného hledají náhradu. Čunek: Antibabiš není cesta. Chce vést lidovce? Za vdovce Výborného hledají náhradu. Čunek: Antibabiš není cesta. Chce vést lidovce? Náhlé úmrtí milované ženy Markéty přimělo předsedu KDU-ČSL Marka Výborného k zásadnímu rozhodnutí.… číst článek
Pátek třináctého: Jourová nelétá, Novotný zmínil „pitomce“. A co Zeman či Kalousek? Pátek třináctého: Jourová nelétá, Novotný zmínil „pitomce“. A co Zeman či Kalousek? „Děsivý“ pátek třináctého prožívají i někteří politici. Místopředsedkyně nové Evropské komise Věra… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Rejfek
Jan Rejfek
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek
zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Patrik Nacher
Patrik Nacher
zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský
zobrazit profil Jaroslav Palas
Jaroslav Palas
zobrazit profil František Matějka
František Matějka