Jan Bartošek | Celebwiki.cz

Jan Bartošek

Datum narození: 10. 11. 1971
Místo narození: Jihlava
Profese: politik KDU-ČSL, terapeut
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Jan Bartošek v parlamentních volbách 2017 obhájil poslanecký mandát. Na podzim 2018 oznámil, že hodlá zabojovat o post šéfa strany. Neuspěl.

Po zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prošel ještě studiem dramaterapie na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Poté se Jan Bartošek jako terapeut věnoval pacientům závislým na návykových látkách. Začal též externě přednášet na UP v Olomouci a na VŠ polytechnické v Jihlavě.

JAN BARTOŠEK K CESTÁM POSLANCŮ DO CIZINY

Jako člen KDU-ČSL, jímž se Jan Bartošek stal roku 2006, dvakrát neúspěšně kandidoval v krajských volbách, a to v letech 2008 a 2012, stejně jako ve volbách 2010 do Sněmovny. Tehdy se mu ale podařilo vstoupit do komunální politiky a stal se nejen zastupitelem, ale i místostarostou města Dačice. Poslanecký mandát získal ve volbách 2013.

O Janu Bartoškovi se mluvilo jako o možném kandidátovi na post ministra práce a sociálních věcí ve vládě Bohuslava Sobotky, avšak tato funkce nakonec připadla ČSSD. Po rezignaci Pavla Bělobrádka na křeslo místopředsedy Sněmovny byl v únoru 2014 zvolen právě Jan Bartošek.

Ve volbách 2016 se Jan Bartošek konečně probojoval do krajského zastupitelstva. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem KDU-ČSL v Jihočeském kraji a poslanecký mandát obhájil.

Na podzim 2018 Jan Bartošek oznámil, že hodlá zabojovat o pozici šéfa strany. Neuspěl. Předsedou KDU-ČSL se stal Marek Výborný, a to v březnu 2019.

O JANU BARTOŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Bartošek je ženatý a má dva syny.

 

Články o celebritě

Schillerová pod třešní, romantický Fiala a žádná shromáždění. První máj letos jinak Schillerová pod třešní, romantický Fiala a žádná shromáždění. První máj letos jinak Ve velmi omezené podobě se letos s ohledem na vládní opatření kvůli nemoci covid-19 odehrají připomí... číst článek
Zeman ukázal pomlázku. Hamáček tasil červená vejce a vzkazuje: Zůstaňte doma Zeman ukázal pomlázku. Hamáček tasil červená vejce a vzkazuje: Zůstaňte doma Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na sebe prásknul, že má moc rád červenou. Vedle červeného svetru s... číst článek
Politici nasadili roušky. „Zlaté české ručičky,“ pochvalují si a „šijí“ do vlády Politici nasadili roušky. „Zlaté české ručičky,“ pochvalují si a „šijí“ do vlády Roušky nás sice neochrání před nákazou nového koronaviru, pomáhají ale nešířit onemocnění mezi ostat... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michaela Šojdrová
Michaela Šojdrová
zobrazit profil Vladimír Dryml
Vladimír Dryml
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský
zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil Martin Kupka
Martin Kupka
zobrazit profil Eva Zamrazilová
Eva Zamrazilová
zobrazit profil František Gábor
František Gábor
zobrazit profil Andrej Babiš
Andrej Babiš