Jan Bartošek | Celebwiki.cz

Jan Bartošek

Datum narození: 10.11.1971
Místo narození: Jihlava
Profese: politik KDU-ČSL, terapeut
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Jan Bartošek v parlamentních volbách 2017 obhájil poslanecký mandát. Na podzim 2018 oznámil, že hodlá zabojovat o post šéfa strany. Neuspěl.

Po zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prošel ještě studiem dramaterapie na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Poté se Jan Bartošek jako terapeut věnoval pacientům závislým na návykových látkách. Začal též externě přednášet na UP v Olomouci a na VŠ polytechnické v Jihlavě.

JAN BARTOŠEK K CESTÁM POSLANCŮ DO CIZINY

Jako člen KDU-ČSL, jímž se Jan Bartošek stal roku 2006, dvakrát neúspěšně kandidoval v krajských volbách, a to v letech 2008 a 2012, stejně jako ve volbách 2010 do Sněmovny. Tehdy se mu ale podařilo vstoupit do komunální politiky a stal se nejen zastupitelem, ale i místostarostou města Dačice. Poslanecký mandát získal ve volbách 2013.

O Janu Bartoškovi se mluvilo jako o možném kandidátovi na post ministra práce a sociálních věcí ve vládě Bohuslava Sobotky, avšak tato funkce nakonec připadla ČSSD. Po rezignaci Pavla Bělobrádka na křeslo místopředsedy Sněmovny byl v únoru 2014 zvolen právě Jan Bartošek.

Ve volbách 2016 se Jan Bartošek konečně probojoval do krajského zastupitelstva. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem KDU-ČSL v Jihočeském kraji a poslanecký mandát obhájil.

Na podzim 2018 Jan Bartošek oznámil, že hodlá zabojovat o pozici šéfa strany. Neuspěl. Předsedou KDU-ČSL se stal Marek Výborný, a to v březnu 2019.

O JANU BARTOŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Bartošek je ženatý a má dva syny.

 

Články o celebritě

Babiše štve „blb s idiotskou tabulkou“ u DPH na pivo. „Arogance a drzost,“ zuří opozice Babiše štve „blb s idiotskou tabulkou“ u DPH na pivo. „Arogance a drzost,“ zuří opozice Premiér Andrej Babiš (ANO) si z rodinné dovolené v Alpách postěžoval, že se DPH u piva řeší mj. proto,… číst článek
Pivní chaos Babišovy vlády: Jiné DPH na točené pivo terčem posměchu na sítích Pivní chaos Babišovy vlády: Jiné DPH na točené pivo terčem posměchu na sítích Provozovatelé restaurací se budou muset od května vyrovnat se dvěma změnami DPH, které je nutí při… číst článek
Komentář: Lidovce má spasit „traktorista“ Jurečka. S kým bude po volbách tancovat? Komentář: Lidovce má spasit „traktorista“ Jurečka. S kým bude po volbách tancovat? A to už se zdálo, že je Marian Jurečka v KDU-ČSL mrtvý muž. Byl ministrem zemědělství i prvním místopředsedou… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Jan Stráský
Jan Stráský
zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Ján Slota
Ján Slota
zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil
zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil Pavel Telička
Pavel Telička