Jan Bartošek | Celebwiki.cz

Jan Bartošek

Datum narození: 10.11.1971
Místo narození: Jihlava
Profese: politik KDU-ČSL, terapeut
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Jan Bartošek v parlamentních volbách 2017 obhájil poslanecký mandát. Na podzim 2018 oznámil, že hodlá zabojovat o post šéfa strany. Neuspěl.

Po zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prošel ještě studiem dramaterapie na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Poté se Jan Bartošek jako terapeut věnoval pacientům závislým na návykových látkách. Začal též externě přednášet na UP v Olomouci a na VŠ polytechnické v Jihlavě.

JAN BARTOŠEK K CESTÁM POSLANCŮ DO CIZINY

Jako člen KDU-ČSL, jímž se Jan Bartošek stal roku 2006, dvakrát neúspěšně kandidoval v krajských volbách, a to v letech 2008 a 2012, stejně jako ve volbách 2010 do Sněmovny. Tehdy se mu ale podařilo vstoupit do komunální politiky a stal se nejen zastupitelem, ale i místostarostou města Dačice. Poslanecký mandát získal ve volbách 2013.

O Janu Bartoškovi se mluvilo jako o možném kandidátovi na post ministra práce a sociálních věcí ve vládě Bohuslava Sobotky, avšak tato funkce nakonec připadla ČSSD. Po rezignaci Pavla Bělobrádka na křeslo místopředsedy Sněmovny byl v únoru 2014 zvolen právě Jan Bartošek.

Ve volbách 2016 se Jan Bartošek konečně probojoval do krajského zastupitelstva. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem KDU-ČSL v Jihočeském kraji a poslanecký mandát obhájil.

Na podzim 2018 Jan Bartošek oznámil, že hodlá zabojovat o pozici šéfa strany. Neuspěl. Předsedou KDU-ČSL se stal Marek Výborný, a to v březnu 2019.

O JANU BARTOŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Bartošek je ženatý a má dva syny.

 

Články o celebritě

Poslanci půjdou do práce až po prázdninách: Luxusní platy i za dlouhé volno! Co si o tom myslí? Poslanci půjdou do práce až po prázdninách: Luxusní platy i za dlouhé volno! Co si o tom myslí? Pracujete nejspíš jen za zlomek jejich platu a odpočinout si můžete nejvýš pět týdnů. Zato poslanci… číst článek
Babiš couvá, Kalousek i lidovci jsou opatrní. Komu by se hodily předčasné volby? Babiš couvá, Kalousek i lidovci jsou opatrní. Komu by se hodily předčasné volby? Čím víc se natahuje doba s odvoláním ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), tím víc se mluví o… číst článek
Zákony o manželství homosexuálů už rok „parkují“ ve Sněmovně. Poslanci obviňují rozhádané ANO Zákony o manželství homosexuálů už rok „parkují“ ve Sněmovně. Poslanci obviňují rozhádané ANO „Už to bude rok, co jsi mi z vlaku mával…“ začíná známá písnička od Heleny Vondráčkové. A už je to… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Milan Brázdil
Milan Brázdil
zobrazit profil Jaroslav Hejl
Jaroslav Hejl
zobrazit profil Robert Šlachta
Robert Šlachta
zobrazit profil Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká