Jan Bartošek | Celebwiki.cz

Jan Bartošek

Datum narození: 10. 11. 1971
Místo narození: Jihlava
Profese: politik KDU-ČSL, terapeut
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Jan Bartošek v parlamentních volbách 2017 obhájil poslanecký mandát. Na podzim 2018 oznámil, že hodlá zabojovat o post šéfa strany. Neuspěl.

Po zemědělské fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích prošel ještě studiem dramaterapie na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Poté se Jan Bartošek jako terapeut věnoval pacientům závislým na návykových látkách. Začal též externě přednášet na UP v Olomouci a na VŠ polytechnické v Jihlavě.

JAN BARTOŠEK K CESTÁM POSLANCŮ DO CIZINY

Jako člen KDU-ČSL, jímž se Jan Bartošek stal roku 2006, dvakrát neúspěšně kandidoval v krajských volbách, a to v letech 2008 a 2012, stejně jako ve volbách 2010 do Sněmovny. Tehdy se mu ale podařilo vstoupit do komunální politiky a stal se nejen zastupitelem, ale i místostarostou města Dačice. Poslanecký mandát získal ve volbách 2013.

O Janu Bartoškovi se mluvilo jako o možném kandidátovi na post ministra práce a sociálních věcí ve vládě Bohuslava Sobotky, avšak tato funkce nakonec připadla ČSSD. Po rezignaci Pavla Bělobrádka na křeslo místopředsedy Sněmovny byl v únoru 2014 zvolen právě Jan Bartošek.

Ve volbách 2016 se Jan Bartošek konečně probojoval do krajského zastupitelstva. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem KDU-ČSL v Jihočeském kraji a poslanecký mandát obhájil.

Na podzim 2018 Jan Bartošek oznámil, že hodlá zabojovat o pozici šéfa strany. Neuspěl. Předsedou KDU-ČSL se stal Marek Výborný, a to v březnu 2019.

O JANU BARTOŠKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Bartošek je ženatý a má dva syny.

 

Články o celebritě

Kalouska štval skandál, Fialu zločin. Poslanci žádají změny v rozpočtu za 165 miliard Kalouska štval skandál, Fialu zločin. Poslanci žádají změny v rozpočtu za 165 miliard Návrh na zvýšení letošního schodku státního rozpočtu až na 500 miliard korun míří po dnešku ve Sněmo... číst článek
„Příště se na vás vyse*em.“ Arogantní Schillerová vmetla Hamáčkovi, jaký je koaliční partner „Příště se na vás vyse*em.“ Arogantní Schillerová vmetla Hamáčkovi, jaký je koaliční partner Alena Schillerová (za ANO) se dostala ve Sněmovně pod tlak opozice, která jí vyčítala, že na tzv. Pě... číst článek
Schillerová pod třešní, romantický Fiala a žádná shromáždění. První máj letos jinak Schillerová pod třešní, romantický Fiala a žádná shromáždění. První máj letos jinak Ve velmi omezené podobě se letos s ohledem na vládní opatření kvůli nemoci covid-19 odehrají připomí... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Radek Vincour
Radek Vincour
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Martin Škorpík
Martin Škorpík
zobrazit profil Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
zobrazit profil Bašár Asád
Bašár Asád