Petr Štěpánek | Celebwiki.cz

Petr Štěpánek

Datum narození: 3. 9. 1965
Místo narození: Kladno
Profese: politik Strany zelených, biolog
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politik Petr Štěpánek, od listopadu 2014 starosta městské části Praha 4, v parlamentních volbách 2017 neúspěšně kandidoval za Stranu zelených ve Středočeském kraji.

Biolog Petr Štepánek vystudoval obor Molekulární biochemie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, vědeckou hodnost získal během pětiletého pobytu na newyorské State University a v Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR.

PETR ŠTĚPÁNEK - ČÍM JEZDÍ DO PRÁCE?

Mezi lety 1991 až 1996 byl Petr Štěpánek dobrovolníkem nadace Charter 77 Foundation se sídlem v New Yorku. Podílel se na zmapování kvasinkového genomu. Vědeckou dráhu opustil v roce 1996. V 90. letech 20. století učil na State University of New York a později také v pražské pobočce University of New York. Do roku 2006 přednášel na Univerzitě Karlově českou a slovenskou politiku.

Do komunální politiky Petr Štěpánek vstoupil roku 1990, kdy za Občanské fórum začal působit v Národním výboru hl. m. Prahy. V roce 2006 kandidoval do Senátu v Praze 4, ale neuspěl. Stejně dopadl i ve volbách 2012.

Ve volbách 2014 do pražského zastupitelstva Petr Štěpánek vedl společnou kandidátku Strany zelených, KDU-ČSL a Starostů a nezávislých. Mandát získal a v listopadu 2014 byl ještě zvolen starostou městské části Praha 4. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem Zelených ve Středočeském kraji. Poslanecký mandát nezískal.

Ve volbách 2019 Petra Štěpánka, od ledna 2018 12. předsedu strany, Zelení vyslali získat křeslo v Evropském parlamentu.

Petr Štěpánek je spoluautor etického kodexu, který podle názoru některých kolegů porušil v lednu 2014, kdy na setkání s občany několik zastupitelů označil za šmejdy.

S manželkou SusanPetr Štěpánek dvě děti.

VŠE O VOLBÁCH DO EP 2019 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Poslední díl Ordinace před zrušením! A co bude teď s Adamovskou a spol.? Poslední díl Ordinace před zrušením! A co bude teď s Adamovskou a spol.? Diváci populárního seriálu Ordinace v růžové zahradě se s ním budou muset po 15 letech rozloučit. Ve... číst článek
Zelené má vzkřísit spolupředsednictví po západním vzoru. V čele strany jsou starostka a zastupitel Zelené má vzkřísit spolupředsednictví po západním vzoru. V čele strany jsou starostka a zastupitel Strana zelených si v sobotu na sněmu v Ústí nad Labem zvolila poprvé dvojici spolupředsedů - muže a ... číst článek
Zázračné dítě Kurz má novou koalici. V Rakousku bude vládnout se zelenými Zázračné dítě Kurz má novou koalici. V Rakousku bude vládnout se zelenými Rakouští lidovci (ÖVP) bývalého kancléře Sebastiana Kurze, kterému se přezdívá Zázračné dítě (Wunder... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Mária Koudelová
Mária Koudelová
zobrazit profil Evžen Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Lubomír Volný
Lubomír Volný
zobrazit profil Olga Richterová
Olga Richterová
zobrazit profil Jaroslav Palas
Jaroslav Palas
zobrazit profil Vladimír Dryml
Vladimír Dryml
zobrazit profil Alexandra Udženija
Alexandra Udženija
zobrazit profil Věra Kovářová
Věra Kovářová