Petr Štěpánek | Celebwiki.cz

Petr Štěpánek

Datum narození: 3. 9. 1965
Místo narození: Kladno
Profese: politik Strany zelených, biolog
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politik Petr Štěpánek, od listopadu 2014 starosta městské části Praha 4, v parlamentních volbách 2017 neúspěšně kandidoval za Stranu zelených ve Středočeském kraji.

Biolog Petr Štepánek vystudoval obor Molekulární biochemie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, vědeckou hodnost získal během pětiletého pobytu na newyorské State University a v Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR.

PETR ŠTĚPÁNEK - ČÍM JEZDÍ DO PRÁCE?

Mezi lety 1991 až 1996 byl Petr Štěpánek dobrovolníkem nadace Charter 77 Foundation se sídlem v New Yorku. Podílel se na zmapování kvasinkového genomu. Vědeckou dráhu opustil v roce 1996. V 90. letech 20. století učil na State University of New York a později také v pražské pobočce University of New York. Do roku 2006 přednášel na Univerzitě Karlově českou a slovenskou politiku.

Do komunální politiky Petr Štěpánek vstoupil roku 1990, kdy za Občanské fórum začal působit v Národním výboru hl. m. Prahy. V roce 2006 kandidoval do Senátu v Praze 4, ale neuspěl. Stejně dopadl i ve volbách 2012.

Ve volbách 2014 do pražského zastupitelstva Petr Štěpánek vedl společnou kandidátku Strany zelených, KDU-ČSL a Starostů a nezávislých. Mandát získal a v listopadu 2014 byl ještě zvolen starostou městské části Praha 4. V parlamentních volbách 2017 se stal lídrem Zelených ve Středočeském kraji. Poslanecký mandát nezískal.

Ve volbách 2019 Petra Štěpánka, od ledna 2018 12. předsedu strany, Zelení vyslali získat křeslo v Evropském parlamentu.

Petr Štěpánek je spoluautor etického kodexu, který podle názoru některých kolegů porušil v lednu 2014, kdy na setkání s občany několik zastupitelů označil za šmejdy.

S manželkou SusanPetr Štěpánek dvě děti.

VŠE O VOLBÁCH DO EP 2019 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Zázračné dítě Kurz má novou koalici. V Rakousku bude vládnout se zelenými Zázračné dítě Kurz má novou koalici. V Rakousku bude vládnout se zelenými Rakouští lidovci (ÖVP) bývalého kancléře Sebastiana Kurze, kterému se přezdívá Zázračné dítě (Wunder... číst článek
Rok od smrti Jany Štěpánkové (†84): Rodina mlčela 3 dny! Pohřeb ale neutajili Rok od smrti Jany Štěpánkové (†84): Rodina mlčela 3 dny! Pohřeb ale neutajili Přesně před rokem odešla jedna z mála posledních velkých českých hereček, navíc velmi oblíbených. Pr... číst článek
Novou šéfkou TOP 09 je Pekarová Adamová. Na oslavence Pospíšila se „vykašlali“ Novou šéfkou TOP 09 je Pekarová Adamová. Na oslavence Pospíšila se „vykašlali“ Novou předsedkyní TOP 09 byla zvolena Markéta Pekarová Adamová. Získala necelých 54 procent hlasů. P... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Dienstbier starší
Jiří Dienstbier starší
zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil Jaromír Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Petr Stuchlík
Petr Stuchlík
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos
zobrazit profil Vladimír  Remek
Vladimír Remek
zobrazit profil František Čuba
František Čuba