Matěj Stropnický | Celebwiki.cz

Matěj Stropnický

Datum narození: 18.9.1983
Místo narození: Praha
Profese: politik Strany zelených, novinář, herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Matěj Stropnický se stal výraznou tváří Zelených. Necelý rok byl náměstkem primátorky Prahy. Do debaklu ve volbách 2017 rezignoval na post předsedy strany.

Matěj Stropnický se již v 90. letech 20. století vydal za hranice České republiky. Studoval na školách v Lisabonu či Římě, ale maturitu dokončil na Francouzském lyceu v Praze a absolvoval i žurnalistiku a mezinárodní studia na Univerzitě Karlově.

MATĚJ STROPNICKÝ V REFLEXU - ZELENÝ ANTISEMITA

V roce 2006 se Matěj Stropnický dostal na pozici zastupitele Městské části Prahy 3 a tentýž rok neúspěšně kandidoval v parlamentních volbách za Stranu zelených. Vystupoval jako velký odpůrce tehdejšího vedení, především Martina Bursíka.

V roce 2014 byl Matěj Stropnický ve své předvolební kampani nachytán, jak načerno vylepuje plakáty, podporující jeho osobu. O pár měsíců později policie provedla v jeho kanceláři zásah a zabavila mu notebook. V něm měly být informace o podvodném prodeji bytu. Po volbách 2014 se stal náměstkem primátorky Prahy Adriany Krnáčové, která o něm řekla, že mu chybí pokora. V postu kvůli sporů s kolegy z hnutí ANO a ČSSD setrval jen od listopadu 2014 do října 2015.

Coby herec ztvárnil Matěj Stropnický roli Viléma ve filmu Máj režiséra F. A. Brabce. V seriálu Borgia hrál Dona Gaspara.

V parlamentních volbách 2017 se Matěj Stropnický stal jedničkou pražské kandidáty Strany zelených. Po volebním debaklu poližil hlavu na špalek a rezignoval na post předsedy.

O MATĚJI STROPNICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Politik Matěj Stropnický je synem Martina Stropnického, herce, který se také stal politikem - působil jako velvyslanec či ministr kultury a později obrany, a to za hnutí ANO 2011 Andreje Babiše, a scénaristky Lucie Stropnické. Jeho sestrami jsou herečky Anna a Františka.

Před parlamentními volbami 2017  Matěj Stropnický pro Blesk potvrdil, že je na kluky (ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>).

 

Články o celebritě

Zima, kozy, turisté a bohoslužby. Podívejte se na zámecký život Matěje Stropnického Zima, kozy, turisté a bohoslužby. Podívejte se na zámecký život Matěje Stropnického Matěj Stropnický (35) a jeho partner Dan Krejčík (24) zpřístupnili svůj zámek v Osečanech na Příbramsku… číst článek
KRUTÁ POTUPA! Král dabérů Moravec (†70): Stropnickému chtěl skočit po krku! KRUTÁ POTUPA! Král dabérů Moravec (†70): Stropnickému chtěl skočit po krku! Herec, který proslul svým nezaměnitelným hlasem, byl dle vlastních slov nezaslouženě ponížen svým… číst článek
Zámecký pán Matěj Stropnický: Ukázal, co dělá s přítelem v koupelně! Zámecký pán Matěj Stropnický: Ukázal, co dělá s přítelem v koupelně! Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický (35) se minulý rok rozhodl dát si pauzu od aktivního… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Milan Hnilička
Milan Hnilička
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil Marek Výborný
Marek Výborný
zobrazit profil Jiří Šesták
Jiří Šesták
zobrazit profil Dagmar Terelmešová
Dagmar Terelmešová
zobrazit profil Jakub Landovský
Jakub Landovský