Matěj Stropnický

Datum narození: 18.9.1983
Místo narození: Praha
Profese: politik Strany zelených, novinář, herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Matěj Stropnický se stal výraznou tváří Zelených. Necelý rok byl náměstkem primátorky Prahy. Do debaklu ve volbách 2017 rezignoval na post předsedy strany.

Matěj Stropnický se již v 90. letech 20. století vydal za hranice České republiky. Studoval na školách v Lisabonu či Římě, ale maturitu dokončil na Francouzském lyceu v Praze a absolvoval i žurnalistiku a mezinárodní studia na Univerzitě Karlově.

MATĚJ STROPNICKÝ V REFLEXU - ZELENÝ ANTISEMITA

V roce 2006 se Matěj Stropnický dostal na pozici zastupitele Městské části Prahy 3 a tentýž rok neúspěšně kandidoval v parlamentních volbách za Stranu zelených. Vystupoval jako velký odpůrce tehdejšího vedení, především Martina Bursíka.

V roce 2014 byl Matěj Stropnický ve své předvolební kampani nachytán, jak načerno vylepuje plakáty, podporující jeho osobu. O pár měsíců později policie provedla v jeho kanceláři zásah a zabavila mu notebook. V něm měly být informace o podvodném prodeji bytu. Po volbách 2014 se stal náměstkem primátorky Prahy Adriany Krnáčové, která o něm řekla, že mu chybí pokora. V postu kvůli sporů s kolegy z hnutí ANO a ČSSD setrval jen od listopadu 2014 do října 2015.

Coby herec ztvárnil Matěj Stropnický roli Viléma ve filmu Máj režiséra F. A. Brabce. V seriálu Borgia hrál Dona Gaspara.

V parlamentních volbách 2017 se Matěj Stropnický stal jedničkou pražské kandidáty Strany zelených. Po volebním debaklu poližil hlavu na špalek a rezignoval na post předsedy.

O MATĚJI STROPNICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Politik Matěj Stropnický je synem Martina Stropnického, herce, který se také stal politikem - působil jako velvyslanec či ministr kultury a později obrany, a to za hnutí ANO 2011 Andreje Babiše, a scénaristky Lucie Stropnické. Jeho sestrami jsou herečky Anna a Františka.

Před parlamentními volbami 2017  Matěj Stropnický pro Blesk potvrdil, že je na kluky (ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>).

 

Články o celebritě

Milenci v životě i na jevišti: Ze Stropnického a Krejčíka jsou prokletí básníci! Milenci v životě i na jevišti: Ze Stropnického a Krejčíka jsou prokletí básníci! Nejprve partneři na jevišti či ve filmu, pak i ve skutečném životě. Tak to alespoň u herců obvykle… číst článek
Žilková za Stropnickým do Izraele posílá i psa! Letenka za 25 000! Žilková za Stropnickým do Izraele posílá i psa! Letenka za 25 000! Když Martin Stropnický (61) odlétal na svůj velvyslanecký post do Izraele, věděl, že brzy… číst článek
Mozoly, mráz a 35 tun suti: Stropnický s partnerem „dřou“ na zámku, nemohou si ani zatopit Mozoly, mráz a 35 tun suti: Stropnický s partnerem „dřou“ na zámku, nemohou si ani zatopit Renovace starého zámku není žádná legrace a už vůbec ne, když se počasí každým dnem horší. Naplno… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil John Fitzgerald Kennedy
John Fitzgerald Kennedy
zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Bořivoj Šarapatka
Bořivoj Šarapatka
zobrazit profil Zdeněk Geist
Zdeněk Geist