Matěj Stropnický

Datum narození: 18. 9. 1983
Místo narození: Praha
Profese: politik Strany zelených, novinář, herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Matěj Stropnický se stal výraznou tváří Zelených. Necelý rok byl náměstkem primátorky Prahy. Do debaklu ve volbách 2017 rezignoval na post předsedy strany.

Matěj Stropnický se již v 90. letech 20. století vydal za hranice České republiky. Studoval na školách v Lisabonu či Římě, ale maturitu dokončil na Francouzském lyceu v Praze a absolvoval i žurnalistiku a mezinárodní studia na Univerzitě Karlově.

MATĚJ STROPNICKÝ V REFLEXU - ZELENÝ ANTISEMITA

V roce 2006 se Matěj Stropnický dostal na pozici zastupitele Městské části Prahy 3 a tentýž rok neúspěšně kandidoval v parlamentních volbách za Stranu zelených. Vystupoval jako velký odpůrce tehdejšího vedení, především Martina Bursíka.

V roce 2014 byl Matěj Stropnický ve své předvolební kampani nachytán, jak načerno vylepuje plakáty, podporující jeho osobu. O pár měsíců později policie provedla v jeho kanceláři zásah a zabavila mu notebook. V něm měly být informace o podvodném prodeji bytu. Po volbách 2014 se stal náměstkem primátorky Prahy Adriany Krnáčové, která o něm řekla, že mu chybí pokora. V postu kvůli sporů s kolegy z hnutí ANO a ČSSD setrval jen od listopadu 2014 do října 2015.

Coby herec ztvárnil Matěj Stropnický roli Viléma ve filmu Máj režiséra F. A. Brabce. V seriálu Borgia hrál Dona Gaspara.

V parlamentních volbách 2017 se Matěj Stropnický stal jedničkou pražské kandidáty Strany zelených. Po volebním debaklu poližil hlavu na špalek a rezignoval na post předsedy.

O MATĚJI STROPNICKÉM ČTĚTE ZDE>>

Politik Matěj Stropnický je synem Martina Stropnického, herce, který se také stal politikem - působil jako velvyslanec či ministr kultury a později obrany, a to za hnutí ANO 2011 Andreje Babiše, a scénaristky Lucie Stropnické. Jeho sestrami jsou herečky Anna a Františka.

Před parlamentními volbami 2017  Matěj Stropnický pro Blesk potvrdil, že je na kluky (ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>).

V listopadu se Matěj Stropnický oženil se svým přítelem Danielem Krejčíkem.

 

Články o celebritě

Daniel Krejčík o svém příteli Stropnickém: Strach, že odhalím soukromí! Daniel Krejčík o svém příteli Stropnickém: Strach, že odhalím soukromí! Daniel Krejčík napsala knihu Nadělení, příběhy kluka ze zámku, kde mapuje jejich život na zchátralém... číst článek
Matěj Stropnický: Co řekl na rozvod táty Martina s Žilkovou? Matěj Stropnický: Co řekl na rozvod táty Martina s Žilkovou? Politik a herec Matěj Stropnický se odmítá k rozvodu svého otce Martina vyjadřovat, ale Blesku pár s... číst článek
Partneři Stropnický s Krejčíkem: Vysněné dítě na cestě? Partneři Stropnický s Krejčíkem: Vysněné dítě na cestě? Herci a životní partneři Matěj Stropnický (39) a Daniel Krejčík (28) se před rokem a půl zúčastnili ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ludmila Nedělkova
Ludmila Nedělkova
zobrazit profil Radek Sušil
Radek Sušil
zobrazit profil Marie Benešová
Marie Benešová
zobrazit profil Petra Quittová
Petra Quittová
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Jozef Regec
Jozef Regec
zobrazit profil Kristýna Zelienková
Kristýna Zelienková
zobrazit profil Adam Vojtěch
Adam Vojtěch