Barbora Antonová | Celebwiki.cz

Barbora Antonová

Datum narození: 3. 10. 1968
Místo narození: Brno
Profese: politička, pedagožka, překladatelka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Barboru Antonovou, předsedkyni Žít Brno nominovalo její hnutí spolu s TOP 09 a se Stranou zelených v moravské metropoli do senátních voleb v říjnu 2016. Barbora Antonová je nesmírně aktivní žena, obhajuje lidská práva, pracuje v neziskových organizacích, překládá a učí.

Brněnská rodačka vystudovala na Masarykově univerzitě češtinu a francouzštinu. Vedle nich Barbora Antonová ovládá další čtyři světové jazyky. Francouzština a čeština jí přirostly k srdci. V 90. letech 20. století překládala a opravovala odborné texty i beletrii pro prestižní nakladatelství.

Posléze začala učit, a to právě na Masarykově univerzitě. Vedla hned několik profilových předmětů, bez nichž se románská studia neobejdou. Přešla poté do Domu umění města Brna, starala se o jeho komunikaci s veřejností. Věnovala se i marketingu. Barbora Antonová bez učení nemohla být, a tak v roce 2015 vyrazila na Ukrajinu, aby tamním zájemcům přiblížila češtinu. Vrátila se do Brna a pro hospic Tabita tvoří public relations.

Do politiky Barbora Antonová zabrousila až v roce 2014. Stala se první předsedkyní hnutí Žít Brno, do městského zastupitelstva se ale přes úspěch hnutí ve volbách v témže roce nedostala.

V roce 2016 se v senátních volbách stala v Brně vyzývatelkou úřadujícího lidoveckého senátora Stanislava Juránka. Barboře Antonové si ve volbách nekladala malé cíle. "Ráda bych se zasadila o lepší postavení neformálních pečujících, tedy osob, které se dlouhodobě starají o své hendikepované nebo nemocné blízké,“ zdůvodnila svou kandidaturu.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2016 ZDE

Stanislav Juránek se rozhodl svůj post obhajovat. Mezi konkurenty se objevil hostorik Jiří Pernes, jehož nominovaly ODS a Moravané, starosta brněnských Vnohrad Jiří Čejka z ČSSD i vysokoškolský učitel Michal Burian za STAN. Jedinou ženou mezi brněnskými rivaly o senátorský mandát byla Barbora Antonová.

 

Další Politici

zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Boris Johnson
Boris Johnson
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Herbert Pavera
Herbert Pavera
zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche