Tereza Hyťhová

Tereza Hyťhová

Datum narození: 23. 2. 1995
Profese: politička, pedagožka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Tereza Hyťhová byla v letech 2017 až 2021 poslankyní. Ve Sněmovně působila jako nezařazená poté, co SPD vyměnila za Trikolóru.

Po střední pedagogické škole Tereza Hyťhová absolvovala obor učitelství se zaměřením na speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Učila na základních školách.

TEREZA HYŤHOVÁ HAJILA RASISTY I MENŠINY ZÁROVEŇ

SPD Hyťhová vyměnila za Trikolóru

Do politiky se neúspěšně pokusila vstoupit ve volbách 2014, kdy kandidovala jako nestraník za hnutí Úsvit do Zastupitelstva města Krupka. Podařilo se jí to ve volbách 2016, v nichž již členka hnutí SPD Tereza Hyťhová získala křeslo v Zastupitelstvu Ústeckého kraje.

V parlamentních volbách 2017 byla Tereza Hyťhová zvolena poslankyní. V létě 2020 odešla z hnutí Svoboda a přímá demokracie a začala spolupracovat s hnutím Trikolóra, které založil Václav Klaus mladší. V dolní komoře zůstala jako nezařazená poslankyně.

O TEREZE HYŤHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V krajských volbách 2020 Tereza Hyťhová nekandidovala. V parlamentních volbách 2021 se stala jedničkou ústecké kandidátky formace Trikolóra, Svobodní, Soukromníci. Neuspěla.

 

 

Další Politici

zobrazit profil Robert Veverka
Robert Veverka
zobrazit profil Martin Škorpík
Martin Škorpík
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík
zobrazit profil Romana Bělohlávková
Romana Bělohlávková
zobrazit profil Karel Šidlo
Karel Šidlo
zobrazit profil Stanislav Křeček
Stanislav Křeček
zobrazit profil Zdeněk Pištora
Zdeněk Pištora
zobrazit profil Radek Zlesák
Radek Zlesák