Tereza Hyťhová

Tereza Hyťhová

Datum narození: 23. 2. 1995
Profese: politička, pedagožka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Tereza Hyťhová byla v letech 2017 až 2021 poslankyní. Ve Sněmovně působila jako nezařazená poté, co SPD vyměnila za Trikolóru.

Po střední pedagogické škole Tereza Hyťhová absolvovala obor učitelství se zaměřením na speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Učila na základních školách.

TEREZA HYŤHOVÁ HAJILA RASISTY I MENŠINY ZÁROVEŇ

SPD Hyťhová vyměnila za Trikolóru

Do politiky se neúspěšně pokusila vstoupit ve volbách 2014, kdy kandidovala jako nestraník za hnutí Úsvit do Zastupitelstva města Krupka. Podařilo se jí to ve volbách 2016, v nichž již členka hnutí SPD Tereza Hyťhová získala křeslo v Zastupitelstvu Ústeckého kraje.

V parlamentních volbách 2017 byla Tereza Hyťhová zvolena poslankyní. V létě 2020 odešla z hnutí Svoboda a přímá demokracie a začala spolupracovat s hnutím Trikolóra, které založil Václav Klaus mladší. V dolní komoře zůstala jako nezařazená poslankyně.

O TEREZE HYŤHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V krajských volbách 2020 Tereza Hyťhová nekandidovala. V parlamentních volbách 2021 se stala jedničkou ústecké kandidátky formace Trikolóra, Svobodní, Soukromníci. Neuspěla.

 

 

Další Politici

zobrazit profil Boris Johnson
Boris Johnson
zobrazit profil Jan Stráský
Jan Stráský
zobrazit profil Josef Novotný
Josef Novotný
zobrazit profil Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová
zobrazit profil Jiří Dušek
Jiří Dušek
zobrazit profil Petra Quittová
Petra Quittová
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina