Bohuslav Svoboda | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Bohuslav Svoboda, v letech 2010 až 2013 pražský primátor, se coby poslanec ve volbách 2018 stal opět pražským lídrem strany modrého ptáka.

Po absolvování Lékařské fakulty hygienické Univerzity Karlovy Bohuslav Svoboda nastoupil do nemocnice v Příbrami a poté na Gynekologicko-porodnickou kliniku FNKV a 3. LF UK v Praze. Po Sametové revoluci vyhrál konkurz na přednostu kliniky, jímž byl v letech 1990 až 2011.

BOHUSLAV SVOBODA MĚL POVĚST PROUTNÍKA

Několik let Bohuslav Svoboda zastával funkci proděkana a děkana 3. LF UK. V letech 1992 až 1998 byl prvním prezidentem České lékařské komory. Po druhém funkčním období ho v jejím čele vystřídal někdejší výrazný politik ČSSD David Rath.

Do politiky se Bohuslav Svoboda pokusil vstoupit roku 1998, kdy neúspěšně kandidoval do Senátu. Ve volbách 2010 se mu jako pražskému lídrovi ODS, do jejíchž řad vstoupil téhož roku, podařilo dostat do zastupitelstva. Od listopadu 2010 do května 2013 byl 20. primátorem hlavního města ČR.

V předčasných parlamentních 2013, po pádu vlády Petra Nečase, sel Bohuslav Svoboda stal poslancem. V únoru 2014 jej Sněmovna zbavila imunity a vydala k trestnímu stíhání v kauze Opencard. V září 2016 byl odsouzen k podmíněnému trestu v délce 2,5 roku. Dva roky nato Vrchní soud v Praze rozsudek zrušil.

Ve volbách 2017 Bohuslav Svoboda poslanecký mandát obhájil, a to díky 12 360 preferenčním hlasům. Do komunálních voleb 2018, stejně jeho do předchozích, tedy roku 2014, jej ODS vyslala jako svého lídra, tudíž opět vybojovat primátorské křeslo.

O BOHUSLAVU SVOBODOVI ČTĚTE ZDE>>

Bohuslav Svoboda je potřetí ženatý.

 

Články o celebritě

Noční hádky: Feri válčil s komunisty, Vojtěch to schytal. Za zrušené zájezdy budou vouchery Noční hádky: Feri válčil s komunisty, Vojtěch to schytal. Za zrušené zájezdy budou vouchery Poslanci ve středu probírali další vládní návrhy týkající se pandemie koronaviru. Jednat začali v 9:... číst článek
Babiš vyrazil do „digitální země“. Moniku potrápil vítr, u večeře přišla řeč na děti i dovolené Babiš vyrazil do „digitální země“. Moniku potrápil vítr, u večeře přišla řeč na děti i dovolené Po týdnu v Alpách vyrazil premiér Andrej Babiš (ANO) na další cestu. Tentokrát už pracovně. Zamířil ... číst článek
Koronavirus jako nemoc šílených krav, mutace a modlitba za Čínu. Poslanci: Zpřísněme kontroly Koronavirus jako nemoc šílených krav, mutace a modlitba za Čínu. Poslanci: Zpřísněme kontroly Přísnější kontroly na ruzyňském letišti a mezinárodní opatření třeba ve spolupráci s Evropskou unií ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Miloslava Vostrá
Miloslava Vostrá
zobrazit profil Martin Červíček
Martin Červíček
zobrazit profil Veronika Vrecionová
Veronika Vrecionová
zobrazit profil Vojtěch Filip
Vojtěch Filip
zobrazit profil Karla Maříková
Karla Maříková
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek