Související celebrity

Životopis

Politik ODS Bohuslav Svoboda, v letech 2010 až 2013 pražský primátor a posléze poslanec, za koalici SPOLU ve volbách 2021 křeslo ve Sněmovně obhájil.

Po absolvování Lékařské fakulty hygienické Univerzity Karlovy Bohuslav Svoboda nastoupil do nemocnice v Příbrami a poté na Gynekologicko-porodnickou kliniku FNKV a 3. LF UK v Praze. Po Sametové revoluci vyhrál konkurz na přednostu kliniky, jímž byl v letech 1990 až 2011.

BOHUSLAV SVOBODA MĚL POVĚST PROUTNÍKA

Několik let Bohuslav Svoboda zastával funkci proděkana a děkana 3. LF UK. V letech 1992 až 1998 byl prvním prezidentem České lékařské komory. Po druhém funkčním období ho v jejím čele vystřídal někdejší výrazný politik ČSSD David Rath.

Do politiky se Bohuslav Svoboda pokusil vstoupit roku 1998, kdy neúspěšně kandidoval do Senátu. Ve volbách 2010 se mu jako pražskému lídrovi ODS, do jejíchž řad vstoupil téhož roku, podařilo dostat do zastupitelstva. Od listopadu 2010 do května 2013 byl 20. primátorem hlavního města ČR.

V předčasných parlamentních 2013, po pádu vlády Petra Nečase, sel Bohuslav Svoboda stal poslancem. V únoru 2014 jej Sněmovna zbavila imunity a vydala k trestnímu stíhání v kauze Opencard. V září 2016 byl odsouzen k podmíněnému trestu v délce 2,5 roku. Dva roky nato Vrchní soud v Praze rozsudek zrušil.

Ve volbách 2017 Bohuslav Svoboda poslanecký mandát obhájil, a to díky 12 360 preferenčním hlasům. Do komunálních voleb 2018, stejně jako do předchozích, tedy roku 2014, jej ODS vyslala jako svého lídra, tudíž opět vybojovat primátorské křeslo, což se mu nepodařilo.

Do parlamentních voleb 2021 Bohuslav Svoboda vkročil v rámci koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09), a to na šesté příčce její pražské kandidátky. Poslanecký mandát obhájil.

O BOHUSLAVU SVOBODOVI ČTĚTE ZDE>>

Bohuslav Svoboda je potřetí ženatý.

 

 

 

Články o celebritě

Poslanec Kolář měl pozitivní testy na covid. Ve Sněmovně trávil i dlouhé jednání o důvěře Poslanec Kolář měl pozitivní testy na covid. Ve Sněmovně trávil i dlouhé jednání o důvěře Koronavirus přímo ve Sněmovně? Poslanci a starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi (TOP 09) vyšly pozitiv... číst článek
Kauza Čapí hnízdo a Opencard: Verdikt v půlce ledna Kauza Čapí hnízdo a Opencard: Verdikt v půlce ledna Vydání premiéra v demisi Andreje Babiše (67, ANO) kvůli mnohamilionové dotační kauze Čapí hnízdo vče... číst článek
Dušek: Vyrazte na 3. dávku! Posilující vakcíny dostalo 28 procent Čechů, kteří mají nárok Dušek: Vyrazte na 3. dávku! Posilující vakcíny dostalo 28 procent Čechů, kteří mají nárok Posilující dávku očkování proti covidu dostalo do středy 288 781 lidí, tři čtvrtiny z nich jsou star... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský
zobrazit profil Marek Ošťádal
Marek Ošťádal
zobrazit profil Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera
zobrazit profil Jan Richter
Jan Richter
zobrazit profil Radek Sušil
Radek Sušil
zobrazit profil Ondřej Feber
Ondřej Feber
zobrazit profil Jaroslava Brožová Lampertová
Jaroslava Brožová Lampertová
zobrazit profil Stanislav Antoš
Stanislav Antoš