Bohuslav Svoboda | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Bohuslav Svoboda, v letech 2010 až 2013 pražský primátor, se coby poslanec ve volbách 2018 stal opět pražským lídrem strany modrého ptáka.

Po absolvování Lékařské fakulty hygienické Univerzity Karlovy Bohuslav Svoboda nastoupil do nemocnice v Příbrami a poté na Gynekologicko-porodnickou kliniku FNKV a 3. LF UK v Praze. Po Sametové revoluci vyhrál konkurz na přednostu kliniky, jímž byl v letech 1990 až 2011.

BOHUSLAV SVOBODA MĚL POVĚST PROUTNÍKA

Několik let Bohuslav Svoboda zastával funkci proděkana a děkana 3. LF UK. V letech 1992 až 1998 byl prvním prezidentem České lékařské komory. Po druhém funkčním období ho v jejím čele vystřídal někdejší výrazný politik ČSSD David Rath.

Do politiky se Bohuslav Svoboda pokusil vstoupit roku 1998, kdy neúspěšně kandidoval do Senátu. Ve volbách 2010 se mu jako pražskému lídrovi ODS, do jejíchž řad vstoupil téhož roku, podařilo dostat do zastupitelstva. Od listopadu 2010 do května 2013 byl 20. primátorem hlavního města ČR.

V předčasných parlamentních 2013, po pádu vlády Petra Nečase, sel Bohuslav Svoboda stal poslancem. V únoru 2014 jej Sněmovna zbavila imunity a vydala k trestnímu stíhání v kauze Opencard. V září 2016 byl odsouzen k podmíněnému trestu v délce 2,5 roku. Dva roky nato Vrchní soud v Praze rozsudek zrušil.

Ve volbách 2017 Bohuslav Svoboda poslanecký mandát obhájil, a to díky 12 360 preferenčním hlasům. Do komunálních voleb 2018, stejně jeho do předchozích, tedy roku 2014, jej ODS vyslala jako svého lídra, tudíž opět vybojovat primátorské křeslo.

O BOHUSLAVU SVOBODOVI ČTĚTE ZDE>>

Bohuslav Svoboda je potřetí ženatý.

 

Články o celebritě

Rozčarovaná Pizingerová na pohřbu onkologa Kouteckého (†88): Tenhle muž že nepřišel?! Rozčarovaná Pizingerová na pohřbu onkologa Kouteckého (†88): Tenhle muž že nepřišel?! Mezi stovkami lidí, kteří přišli vzdát hold zesnulému profesorovi Josefu Kouteckému (†88), byla i… číst článek
Rozloučení s onkologem Kouteckým (†88): Těšil se na milovanou ženu! Rozloučení s onkologem Kouteckým (†88): Těšil se na milovanou ženu! Založil dětskou onkologii v Praze a tisícům dětí tím zachránil život. Se špičkovým českým lékařem… číst článek
Svoboda zůstává v nemocnici...bolí ho koleno Svoboda zůstává v nemocnici...bolí ho koleno Poslanec a bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda (75, ODS) si po středečním kolapsu ve Sněmovně… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Marie Benešová
Marie Benešová
zobrazit profil Bořivoj Šarapatka
Bořivoj Šarapatka
zobrazit profil Petr Ježek
Petr Ježek
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Petr Holeček
Petr Holeček
zobrazit profil Jaromír Kalina
Jaromír Kalina
zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý