Bohuslav Svoboda | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Bohuslav Svoboda, v letech 2010 až 2013 pražský primátor, se coby poslanec ve volbách 2018 stal opět pražským lídrem strany modrého ptáka.

Po absolvování Lékařské fakulty hygienické Univerzity Karlovy Bohuslav Svoboda nastoupil do nemocnice v Příbrami a poté na Gynekologicko-porodnickou kliniku FNKV a 3. LF UK v Praze. Po Sametové revoluci vyhrál konkurz na přednostu kliniky, jímž byl v letech 1990 až 2011.

BOHUSLAV SVOBODA MĚL POVĚST PROUTNÍKA

Několik let Bohuslav Svoboda zastával funkci proděkana a děkana 3. LF UK. V letech 1992 až 1998 byl prvním prezidentem České lékařské komory. Po druhém funkčním období ho v jejím čele vystřídal někdejší výrazný politik ČSSD David Rath.

Do politiky se Bohuslav Svoboda pokusil vstoupit roku 1998, kdy neúspěšně kandidoval do Senátu. Ve volbách 2010 se mu jako pražskému lídrovi ODS, do jejíchž řad vstoupil téhož roku, podařilo dostat do zastupitelstva. Od listopadu 2010 do května 2013 byl 20. primátorem hlavního města ČR.

V předčasných parlamentních 2013, po pádu vlády Petra Nečase, sel Bohuslav Svoboda stal poslancem. V únoru 2014 jej Sněmovna zbavila imunity a vydala k trestnímu stíhání v kauze Opencard. V září 2016 byl odsouzen k podmíněnému trestu v délce 2,5 roku. Dva roky nato Vrchní soud v Praze rozsudek zrušil.

Ve volbách 2017 Bohuslav Svoboda poslanecký mandát obhájil, a to díky 12 360 preferenčním hlasům. Do komunálních voleb 2018, stejně jeho do předchozích, tedy roku 2014, jej ODS vyslala jako svého lídra, tudíž opět vybojovat primátorské křeslo.

O BOHUSLAVU SVOBODOVI ČTĚTE ZDE>>

Bohuslav Svoboda je potřetí ženatý.

 

Články o celebritě

Zeman rozdal 42 metálů, pak zmínil nepřátele. Klaus se radoval, Havel byl v dýni Zeman rozdal 42 metálů, pak zmínil nepřátele. Klaus se radoval, Havel byl v dýni Česko slaví 101. výročí vzniku samostatného Československa a hlavní dění se přesunulo do Vladislavského… číst článek
Vojtěch „ryje“ do odborů a dupl si: 26 miliard navíc je nesmysl. Svoboda vidí frašku Vojtěch „ryje“ do odborů a dupl si: 26 miliard navíc je nesmysl. Svoboda vidí frašku Zdravotnictví zkolabuje, varují odbory a přichází s pesimistickým scénařem, který počítá s krachem… číst článek
Rozčarovaná Pizingerová na pohřbu onkologa Kouteckého (†88): Tenhle muž že nepřišel?! Rozčarovaná Pizingerová na pohřbu onkologa Kouteckého (†88): Tenhle muž že nepřišel?! Mezi stovkami lidí, kteří přišli vzdát hold zesnulému profesorovi Josefu Kouteckému (†88), byla i… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Kubera
Jaroslav Kubera
zobrazit profil Alexander Černý
Alexander Černý
zobrazit profil Barbora Antonová
Barbora Antonová
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Pavla Golasowská
Pavla Golasowská
zobrazit profil Jana Vildumetzová
Jana Vildumetzová