Ivan Adamec | Celebwiki.cz

Ivan Adamec

Datum narození: 21.3.1960
Místo narození: Teplice
Profese: politik ODS, učitel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Starosta Trutnova Ivan Adamec býval senátorem. Do parlamentních voleb 2017 jej ODS vyslala obhájit poslanecký mandát. Stal se lídrem kandidátky strany modrého ptáka v Královéhradeckém kraji.

Po studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze Ivan Adamec začal pracovat na Okresním národním výboru v Mělníku. V letech 1986 až 1990 byl zaměstnán u Krajského národního výboru v Hradci Králové. Poté osm let vykonával funkci ředitele ZŠ Trutnov, kde učil matematiku a chemii.

IVAN ADAMEC - NEPŘÍTEL FESTIVALU

Členem ODS je Ivan Adamec od roku 1994, odkdy se též datují jeho politické aktivity. Nejprve zasedal v zastupitelstvu Trutnova, posléze postoupil do rady města a roku 1998 se stal jeho starostou. Toto křeslo získal i ve volbách 2014.

Senátorem za obvod č. 39 - Trutnov byl Ivan Adamec zvolen roku 2002. V horní komoře mj. předsedal Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu. Ve volbách 2008 post neobhájil. Štěstí mu přálo v parlamentních volbách 2013, kdy díky kroužkování přeskočil spolustraníky a do sněmovny se probojoval z 9. místa kandidátky. V krajských volbách 2016 byl za ODS zvolen zastupitelem Královéhradeckého kraje. Do voleb 2017 jej strana vyslala obhájit poslanecký mandát.

Poslanec Ivan Adamec proslul svými opakovanými spory s organizátory Trutnov Open Air Music Festivalu, zejména s jeho zakladatelem Martinem Věchetem. Byl totiž jedním ze zastánců prodeje a zastavění pozemků, na nich se festival konal. S těmito sváry souvisela též ostuda kolem vyznamenání, které město chtělo předat exprezidentovi Václavu Havlovi. Bývalý disident jej chtěl převzít právě na zmíněném festivalu, což město označilo za nedůstojné.

Ivan Adamec je ženatý. S manželkou Irenou vychovává dvě děti - syna Václava a dceru Kateřinu.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Eva Tylová
Eva Tylová
zobrazit profil Jana Nagyová-Nečasová
Jana Nagyová-Nečasová
zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Oldřich Bubeníček
Oldřich Bubeníček
zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová