Jakub Unucka | Celebwiki.cz
Jakub Unucka

Jakub Unucka

Datum narození: 20. 6. 1969
Místo narození: Ostrava
Profese: politik ODS a ředitel IT firmy
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Místostarosta města Klimkovic Jakub Unucka, ředitel IT firmy, se stal kandidátem na hejtmana Moravskoslezského kraje. Do volebního klání v roce 2016 jej vyslala ODS.

Do Občanské demokratické strany Jakub Unucka vstoupil roku 2005. Pět let nato se stal předsedou Místního sdružení ODS Klimkovice. Druhé volební období je neuvolněným místostarostou města pro oblast financí a životního prostředí. V Klimkovicích působí rovněž jako předseda občanského sdružení Čisté Klimkovice, jejímž původním záměrem bylo nenásilné ekologické působení na spoluobčany s cílem zajistit čistší vzduch jak ve městě, tak v kraji. Zmíněná nezisková organizace se posléze více přeorientovala na pomoc tělesně postiženým a výstavbě bezbariérového lesního parku v areálu klimkovických sanatorií. V ekologii ale Jakub Unucka působí i nadále, a to jako člen krajského Výboru pro životní prostředí a člen mezivládní česko-polské komise pro ochranu ovzduší. Jako hejtman by chtěl „vrátit kraji prestiž“.

JAKUB UNUCKA A PROBLÉM SE ŠKOLOU

Přestože Jakub Unucka studoval strojní inženýrství na Vysoké škole báňské (Technická univerzita Ostrava), jeho profesní kariéra je spojena s výpočetní technikou. Po prvotním působení ve firmě AutoCont pracuje od roku 1998 v ostravské firmě GABEN, která se specializuje na automatickou identifikaci. Stál u zrodu projektů bezpapírové identifikace v koncernech Siemens a Continental a řídil implementaci MES systémů v několika firmách. Roku 2008 se z manažera vypracoval na výkonného ředitele této IT firmy.

Ostravský rodák Jakub Unucka se do nedalekých Klimkovic přestěhoval v roce 2003. Jakub Unucka je ženatý; s manželkou Mirkou mají dceru Martinu.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Jakub Unucka
Jakub Unucka
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová
zobrazit profil Jiří Domlátil
Jiří Domlátil
zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil Jan Řehounek
Jan Řehounek