Jakub Unucka | Celebwiki.cz
Jakub Unucka

Jakub Unucka

Datum narození: 20.6.1969
Místo narození: Ostrava
Profese: politik ODS a ředitel IT firmy
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Místostarosta města Klimkovic Jakub Unucka, ředitel IT firmy, se stal kandidátem na hejtmana Moravskoslezského kraje. Do volebního klání v roce 2016 jej vyslala ODS.

Do Občanské demokratické strany Jakub Unucka vstoupil roku 2005. Pět let nato se stal předsedou Místního sdružení ODS Klimkovice. Druhé volební období je neuvolněným místostarostou města pro oblast financí a životního prostředí. V Klimkovicích působí rovněž jako předseda občanského sdružení Čisté Klimkovice, jejímž původním záměrem bylo nenásilné ekologické působení na spoluobčany s cílem zajistit čistší vzduch jak ve městě, tak v kraji. Zmíněná nezisková organizace se posléze více přeorientovala na pomoc tělesně postiženým a výstavbě bezbariérového lesního parku v areálu klimkovických sanatorií. V ekologii ale Jakub Unucka působí i nadále, a to jako člen krajského Výboru pro životní prostředí a člen mezivládní česko-polské komise pro ochranu ovzduší. Jako hejtman by chtěl „vrátit kraji prestiž“.

JAKUB UNUCKA A PROBLÉM SE ŠKOLOU

Přestože Jakub Unucka studoval strojní inženýrství na Vysoké škole báňské (Technická univerzita Ostrava), jeho profesní kariéra je spojena s výpočetní technikou. Po prvotním působení ve firmě AutoCont pracuje od roku 1998 v ostravské firmě GABEN, která se specializuje na automatickou identifikaci. Stál u zrodu projektů bezpapírové identifikace v koncernech Siemens a Continental a řídil implementaci MES systémů v několika firmách. Roku 2008 se z manažera vypracoval na výkonného ředitele této IT firmy.

Ostravský rodák Jakub Unucka se do nedalekých Klimkovic přestěhoval v roce 2003. Jakub Unucka je ženatý; s manželkou Mirkou mají dceru Martinu.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Ján Lahvička
Ján Lahvička
zobrazit profil Tomáš Petříček
Tomáš Petříček
zobrazit profil Luděk Niedermayer
Luděk Niedermayer
zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová
zobrazit profil Jitka Chalánková
Jitka Chalánková
zobrazit profil Lukáš Bartoň
Lukáš Bartoň
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Petr Cibulka
Petr Cibulka