Jana Černochová | Celebwiki.cz

Jana Černochová

Datum narození: 26. 10. 1973
Místo narození: Praha
Profese: politička ODS
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička Jana Černochová začínala v bance na přepážce. Poté, co roku 1997 vstoupila do ODS, její hvězda začala stoupat. Stala se starostkou Prahy 2 a posléze i poslankyní Parlamentu ČR.

Rozvedená a bezdětná Jana Černochová se kromě své politické kariéry proslavila vztahem s mužem, jenž se během jejich čtyřletého partnerství stal policejním prezidentem. Byl to dlouholetý policista Martin Červíček, jehož kariéra šla strmě nahoru podobně jako Jany Černochové. Avšak jejich cesty se rozešly. Politička po rozchodu s přítelem své pozice obhájila, policejní prezident byl z funkce odvolán. Do křesla hlavy PČR se totiž na základě rozhodnutí soudu vrátil Petr Lessy.

POSLANKYNĚ JANA ČERNOCHOVÁ – VYHODILA PREZIDENTA?

Rodilá Pražačka Jana Černochová po maturitě, kterou úspěšně složila roku 1992, pracovala v bance na přepážce. Roku 1996 absolvovala kurz v oboru bankovnictví a peněžní ekonomie na Fakultě financí a účetnictví; tři roky nato získala titul bakaláře na Vysoké škole aplikovaného práva. Poté studovala mezinárodní vztahy na Metropolitní univerzitě Praha.

JANA ČERNOCHOVÁ A FASCINACE RYBOU

Ještě v době studií, konkrétně roku 1997, vstoupila do ODS. Hned v listopadu 1998 zasedla do Zastupitelstva městské části Praha 2. Po volbách 2006 se stala starostkou, jíž byla do roku 2010. Do starostovského křesla se opět vrátila 26. března 2012. Tento post obhájila ve volbách 2014 jako lídryně tamní kandidátky občanských demokratů.

O JANĚ ČERNOCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2010 byla Jana Černochová zvolena do dolní komory. Po jmenování jejího tehdejšího přítele Martina Červíčka policejním prezidentem se vzdala členství ve sněmovním bezpečnostním výboru, jemuž předsedala. Mandát poslankyně měla do srpna 2013 a opět jej získala v říjnu téhož roku – ve volbách byla opět zvolena do Poslanecké sněmovny ze třetího místa pražské kandidátky ODS. Roku 2015 se Jana Černochová stala terčem výhrůžek – ROZHOVOR ČTĚTE ZDE.

Lídryní kandidátky ODS pro Prahu se Jana Černochová stala v parlamentních volbách 2017.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Schillerová s vlasy září, „zarostlé“ političky popsaly boj s účesy. Maláčové kadeřník chybí Schillerová s vlasy září, „zarostlé“ političky popsaly boj s účesy. Maláčové kadeřník chybí Kadeřnictví zavřená, ministryni financí ale účes stále drží. Nad upraveností šéfky státní kasy se ba... číst článek
Roušky ve Sněmovně: Kalousek za loupežníka, Černochová zkoušela chobot a co další? Roušky ve Sněmovně: Kalousek za loupežníka, Černochová zkoušela chobot a co další? Mimořádné jednání Poslanecké sněmovny kvůli koronaviru a zákonům projednávaných v legislativní nouzi... číst článek
Náhlá změna plánu „absentéra“ Babiše. Sněmovnou dnes „pohrdat“ nebude Náhlá změna plánu „absentéra“ Babiše. Sněmovnou dnes „pohrdat“ nebude Andrej Babiš nechce trávit ve Sněmovně příliš času. A taky netráví. Podle sněmovních statistik zazně... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Payne
Jiří Payne
zobrazit profil Ivo Svoboda
Ivo Svoboda
zobrazit profil Stanislav Polčák
Stanislav Polčák
zobrazit profil Karel Březina
Karel Březina
zobrazit profil Petr Holeček
Petr Holeček
zobrazit profil Ondřej Mirovský
Ondřej Mirovský