Jana Černochová

Datum narození: 26. 10. 1973
Místo narození: Praha
Profese: politička ODS, zaměstnankyně banky
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička ODS Jana Černochová začínala v bance na přepážce. Poté, co roku 1997 vstoupila do strany modrého ptáka, její hvězda začala stoupat. Stala se starostkou Prahy 2 a posléze i poslankyní.

Rozvedená a bezdětná Jana Černochová se kromě své politické kariéry proslavila vztahem s mužem, jenž se během jejich čtyřletého partnerství stal policejním prezidentem. Byl to dlouholetý policista Martin Červíček, jehož kariéra šla strmě nahoru podobně jako Jany Černochové. Avšak jejich cesty se rozešly. Politička po rozchodu s přítelem své pozice obhájila, policejní prezident byl z funkce odvolán. Do křesla hlavy PČR se totiž na základě rozhodnutí soudu vrátil Petr Lessy.

JANA ČERNOCHOVÁ - VYHODILA PREZIDENTA?

Rodilá Pražačka Jana Černochová po maturitě, kterou úspěšně složila roku 1992, pracovala v bance na přepážce. Roku 1996 absolvovala kurz v oboru bankovnictví a peněžní ekonomie na Fakultě financí a účetnictví; tři roky nato získala titul bakaláře na Vysoké škole aplikovaného práva. Poté studovala mezinárodní vztahy na Metropolitní univerzitě Praha.

JANA ČERNOCHOVÁ A FASCINACE RYBOU

Ještě v době studií, konkrétně roku 1997, Jana Černochová vstoupila do ODS. Hned v listopadu 1998 zasedla do Zastupitelstva městské části Praha 2. Po volbách 2006 se stala starostkou, jíž byla do roku 2010. Do starostovského křesla se opět vrátila 26. března 2012. Tento post obhájila ve volbách 2014 jako lídryně tamní kandidátky občanských demokratů.

O JANĚ ČERNOCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

parlamentních volbách 2010 byla Jana Černochová zvolena do dolní komory. Po jmenování jejího tehdejšího přítele Martina Červíčka policejním prezidentem se vzdala členství ve sněmovním bezpečnostním výboru, jemuž předsedala.

Mandát poslankyně měla do srpna 2013 a opět jej získala v říjnu téhož roku - ve volbách byla opět zvolena do Sněmovny ze třetího místa pražské kandidátky ODS. Roku 2015 se Jana Černochová stala terčem výhrůžek - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE.

Lídryní kandidátky ODS pro Prahu se Jana Černochová stala v parlamentních volbách 2017, kdy mandát obhájila. Do voleb 2021 ji vyslala koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09) na své pražské kandidátce.

O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2021 ČTĚTE ZDE>>

 

Články o celebritě

Zemanova soda pro moderátorku Tománkovou: Nechutné, hanba a buranství, schytal to prezident Zemanova soda pro moderátorku Tománkovou: Nechutné, hanba a buranství, schytal to prezident Miloš Zeman byl v ráži. A do moderátorky Partie Terezie Tománkové se několikrát za nedělní pořad pus... číst článek
Omezte ruské diplomaty v Česku, vyzvali poslanci vládu. Nechceme válku, říkal Babiš Omezte ruské diplomaty v Česku, vyzvali poslanci vládu. Nechceme válku, říkal Babiš Poslanci se v úterý zabývali podezřením na zapojení ruských agentů do výbuchu v muničním skladu ve V... číst článek
A je to venku! Kompletní sestava StarDance odtajněna A je to venku! Kompletní sestava StarDance odtajněna Jeden z nejslavnějších pohádkových princů, farářka, tenistka, krasobruslař, známí herci i hvězdy pop... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek
zobrazit profil Tomáš Müller
Tomáš Müller
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová
zobrazit profil Jaromír Kohlíček
Jaromír Kohlíček
zobrazit profil Jaroslava Brožová Lampertová
Jaroslava Brožová Lampertová
zobrazit profil Pavel Žáček
Pavel Žáček
zobrazit profil Tomáš Jirsa
Tomáš Jirsa
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda