Jana Černochová | Celebwiki.cz

Jana Černochová

Datum narození: 26.10.1973
Místo narození: Praha
Profese: politička ODS
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička Jana Černochová začínala v bance na přepážce. Poté, co roku 1997 vstoupila do ODS, její hvězda začala stoupat. Stala se starostkou Prahy 2 a posléze i poslankyní Parlamentu ČR.

Rozvedená a bezdětná Jana Černochová se kromě své politické kariéry proslavila vztahem s mužem, jenž se během jejich čtyřletého partnerství stal policejním prezidentem. Byl to dlouholetý policista Martin Červíček, jehož kariéra šla strmě nahoru podobně jako Jany Černochové. Avšak jejich cesty se rozešly. Politička po rozchodu s přítelem své pozice obhájila, policejní prezident byl z funkce odvolán. Do křesla hlavy PČR se totiž na základě rozhodnutí soudu vrátil Petr Lessy.

POSLANKYNĚ JANA ČERNOCHOVÁ – VYHODILA PREZIDENTA?

Rodilá Pražačka Jana Černochová po maturitě, kterou úspěšně složila roku 1992, pracovala v bance na přepážce. Roku 1996 absolvovala kurz v oboru bankovnictví a peněžní ekonomie na Fakultě financí a účetnictví; tři roky nato získala titul bakaláře na Vysoké škole aplikovaného práva. Poté studovala mezinárodní vztahy na Metropolitní univerzitě Praha.

JANA ČERNOCHOVÁ A FASCINACE RYBOU

Ještě v době studií, konkrétně roku 1997, vstoupila do ODS. Hned v listopadu 1998 zasedla do Zastupitelstva městské části Praha 2. Po volbách 2006 se stala starostkou, jíž byla do roku 2010. Do starostovského křesla se opět vrátila 26. března 2012. Tento post obhájila ve volbách 2014 jako lídryně tamní kandidátky občanských demokratů.

O JANĚ ČERNOCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V parlamentních volbách 2010 byla Jana Černochová zvolena do dolní komory. Po jmenování jejího tehdejšího přítele Martina Červíčka policejním prezidentem se vzdala členství ve sněmovním bezpečnostním výboru, jemuž předsedala. Mandát poslankyně měla do srpna 2013 a opět jej získala v říjnu téhož roku – ve volbách byla opět zvolena do Poslanecké sněmovny ze třetího místa pražské kandidátky ODS. Roku 2015 se Jana Černochová stala terčem výhrůžek – ROZHOVOR ČTĚTE ZDE.

Lídryní kandidátky ODS pro Prahu se Jana Černochová stala v parlamentních volbách 2017.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Pomsta za generála: Íránci pálili rakety na vojáky USA, Trump odpovídá dalšími sankcemi Pomsta za generála: Íránci pálili rakety na vojáky USA, Trump odpovídá dalšími sankcemi Írán zahájil útok na síly pod vedením USA v Iráku. Odpálil řadu balistických střel z íránského území… číst článek
Češi se z Iráku nestahují, potvrdil Babiš. „Jsou ve vážném ohrožení,“ varuje opozice Češi se z Iráku nestahují, potvrdil Babiš. „Jsou ve vážném ohrožení,“ varuje opozice Česko zatím neuvažuje o stažení svých vojáků z Iráku, řekl ve středu premiér Andrej Babiš (ANO) během… číst článek
Rozpočet 2020 prošel: Babiš řečnil 3 hodiny, učitelům 3 miliardy nedali a obrali neziskovky Rozpočet 2020 prošel: Babiš řečnil 3 hodiny, učitelům 3 miliardy nedali a obrali neziskovky Poslanci  ve středu po sněmovním maratonu schválili státní rozpočet na rok 2020. Třetí čtení poznamenaly… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dita Charanzová
Dita Charanzová
zobrazit profil Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf
zobrazit profil Klára Dostálová
Klára Dostálová
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Miroslav Tancoš
Miroslav Tancoš
zobrazit profil Jaroslav Borka
Jaroslav Borka
zobrazit profil Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
zobrazit profil Jan Pijáček
Jan Pijáček