Jana Černochová

Datum narození: 26. 10. 1973
Místo narození: Praha
Profese: politička ODS, zaměstnankyně banky
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Politička ODS Jana Černochová začínala v bance na přepážce. Poté, co roku 1997 vstoupila do strany modrého ptáka, její hvězda začala stoupat. Stala se starostkou Prahy 2, poslankyní a v prosinci 2021 ministryní obrany.

Rozvedená a bezdětná Jana Černochová se kromě své politické kariéry proslavila vztahem s mužem, jenž se během jejich čtyřletého partnerství stal policejním prezidentem. Byl to dlouholetý policista Martin Červíček, jehož kariéra šla strmě nahoru podobně jako Jany Černochové. Avšak jejich cesty se rozešly. Politička po rozchodu s přítelem své pozice obhájila, policejní prezident byl z funkce odvolán. Do křesla hlavy PČR se totiž na základě rozhodnutí soudu vrátil Petr Lessy.

JANA ČERNOCHOVÁ - VYHODILA PREZIDENTA?

Do ODS Černochová vstoupila za studií

Rodilá Pražačka Jana Černochová po maturitě, kterou úspěšně složila roku 1992, pracovala v bance na přepážce. Roku 1996 absolvovala kurz v oboru bankovnictví a peněžní ekonomie na Fakultě financí a účetnictví; tři roky nato získala titul bakaláře na Vysoké škole aplikovaného práva. Poté studovala mezinárodní vztahy na Metropolitní univerzitě Praha.

JANA ČERNOCHOVÁ A FASCINACE RYBOU

Ještě v době studií, konkrétně roku 1997, Jana Černochová vstoupila do ODS. Hned v listopadu 1998 zasedla do Zastupitelstva městské části Praha 2. Po volbách 2006 se stala starostkou, jíž byla do roku 2010. Do starostovského křesla se opět vrátila 26. března 2012. Tento post obhájila ve volbách 2014 jako lídryně tamní kandidátky občanských demokratů.

O JANĚ ČERNOCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

parlamentních volbách 2010 byla Jana Černochová zvolena do dolní komory. Po jmenování jejího tehdejšího přítele Martina Červíčka policejním prezidentem se vzdala členství ve sněmovním bezpečnostním výboru, jemuž předsedala.

Černochová byla terčem výhrůžek

Mandát poslankyně měla do srpna 2013 a opět jej získala v říjnu téhož roku - ve volbách byla opět zvolena do Sněmovny ze třetího místa pražské kandidátky ODS. Roku 2015 se Jana Černochová stala terčem výhrůžek - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE.

Lídryní kandidátky ODS pro Prahu se Jana Černochová stala v parlamentních volbách 2017, kdy mandát obhájila. Do voleb 2021 ji vyslala koalice SPOLU (KDU-ČSL, ODS a TOP 09) na své pražské kandidátce. Opět si křeslo v dolní komoře udržela.

Posléze se Jana Černochová stala adeptkou na post ministryně obrany ve vládě Petra Fialy (ODS). Ministryní byla jmenována 17. prosince 2021.

 

 

Články o celebritě

Vysílání Blesku k výročí Putinovy války. Generál Šedivý, ministři a experti ve studiu Vysílání Blesku k výročí Putinovy války. Generál Šedivý, ministři a experti ve studiu Válka na Ukrajině trvá už rok. Začala 24. 2. 2022. Agrese Ruska přitom nepolevuje. Poslední měsíce b... číst článek
Černochová pro Blesk: Ukrajina jako brutální budíček! A co Putinovy hrozby jadernými zbraněmi? Černochová pro Blesk: Ukrajina jako brutální budíček! A co Putinovy hrozby jadernými zbraněmi? Každodenně vidíme hrůzostrašné zprávy, „kdy jsou atakovány, bombardovány bytové domy, umírají nevinn... číst článek
Česko darovalo Ukrajině vybavení za necelých 5 miliard. A zvažuje se výcvik dalších ukrajinských vojáků Česko darovalo Ukrajině vybavení za necelých 5 miliard. A zvažuje se výcvik dalších ukrajinských vojáků Česká republika dosud Ukrajině darovala nepoužívaný vojenský materiál ze zásob české armády asi za 4... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Jan Hofmann
Jan Hofmann
zobrazit profil Pavel Čižinský
Pavel Čižinský
zobrazit profil Karel Havlíček
Karel Havlíček
zobrazit profil Markéta Vaňková
Markéta Vaňková
zobrazit profil Lenka Dražilová
Lenka Dražilová
zobrazit profil Dmytro Kuleba
Dmytro Kuleba
zobrazit profil Ondřej Polanský
Ondřej Polanský