Martin Červíček | Celebwiki.cz

Martin Červíček

Datum narození: 3. 4. 1972
Místo narození: Náchod
Profese: politik ODS, senátor, 8. policejní prezident
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik ODS Martin Červíček, od roku 2018 za obvod č. - 47 Náchod, se ve volbách 2020 stal adeptem občanských demokratů na královéhradeckého hejtmana.

Rodák z Náchoda Martin Červíček vystudoval bezpečnostní právní studia na Policejní akademii a sociální pedagogiku na Univerzitě Hradec Králové.

MARTIN ČERVÍČEK SE JMENOVAL POLÁČEK. PROČ?

Více než čtvrt století sloužil Martin Červíček u Policie České republiky (PČR) na různých pozicích: jako ředitel dopravní policie Policejního prezidia, ředitel krajského ředitelství hlavního města Prahy nebo náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování.

Od konce srpna 2012 působil jako policejní prezident; 28. října 2013 jej prezident republiky Miloš Zeman jmenoval brigádním generálem. Raketový vzestup v kariérním postupu Martina Červíčka byl předmětem kritiky kvůli obcházení zákonů při jmenování do vyšších funkcí. V lednu 2014 rozhodla poradní komise, že byl do funkce policejního prezidenta jmenován neoprávněně, a tak jej ministr vnitra v demisi Martin Pecina odvolal.

V době, kdy byl ve volbách 2016 nominován na lídra ODS, Martin Červíček vedl Krajské ředitelství PČR Královéhradeckého kraje. Získal křeslo tamního zastupitele a post 1. místopředsedy hejtmana.

Do voleb 2018 jej strana vyslala jako svého kandidáta na senátora. Martin Červíček křeslo v hodní komoře za obvod č. 47 - Náchod získal v druhém kole, když porazil Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL).

V komunálních volbách 2018 byl Martin Červíček zvolen zastupitelem obce Vysokov. Do voleb 2020 jej občanští demokraté, hnutí STAN a Východočeši vyslali zabojovat o post hejtmana Královéhradeckého kraje.

O MARTINU ČERVÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Červíček, který byl partnerem poslankyně ODS Jany Černochové, pravidelně běhá, hraje tenis a fotbal. Poslouchá rockovou hudbu, má rád divadlo a dobré víno.

VŠE O KRAJSKÝCH VOLBÁCH 2020 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Články o celebritě

Kandidáti na hejtmana: Jaké souboje se blíží v jednotlivých krajích? Kandidáti na hejtmana: Jaké souboje se blíží v jednotlivých krajích? Na podzim Česko čekají v pořadí již šesté volby do zastupitelstev krajů. Většina hejtmanů se bude sn... číst článek
Bitva o hlasy z karantény. Hamáček otočil a chce hledat cestu, dostanou nakažení obálky? Bitva o hlasy z karantény. Hamáček otočil a chce hledat cestu, dostanou nakažení obálky? Budou moci na podzim volit i lidé v karanténě kvůli koronaviru? Nestíhá se to, tvrdil ministr vnitra... číst článek
Češi se budou moci bránit se zbraní v ruce? Vláda je pro, Benešová zmínila vášnivou diskuzi Češi se budou moci bránit se zbraní v ruce? Vláda je pro, Benešová zmínila vášnivou diskuzi Vláda v pondělí podpořila senátní návrh ústavního zákona, který do Listiny základních práv a svobod ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Milan Hnilička
Milan Hnilička
zobrazit profil Stanislav Huml
Stanislav Huml
zobrazit profil Milan Rychtařík
Milan Rychtařík
zobrazit profil František Matějka
František Matějka
zobrazit profil Šárka Jelínková
Šárka Jelínková
zobrazit profil Martin Netolický
Martin Netolický
zobrazit profil Ludvík Šulda
Ludvík Šulda