Martin Červíček | Celebwiki.cz

Martin Červíček

Datum narození: 3. 4. 1972
Místo narození: Náchod
Profese: někdejší policejní prezident, politik ODS, senátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Někdejší policejní prezident Martin Červíček se jako královéhradecký zastupitel a 1. náměstek hejtmana stal ve volbách 2018 senátorem za ODS.

Rodák z Náchoda Martin Červíček vystudoval bezpečnostní právní studia na Policejní akademii a sociální pedagogiku na Univerzitě Hradec Králové.

MARTIN ČERVÍČEK SE JMENOVAL POLÁČEK. PROČ?

Více než čtvrt století sloužil Martin Červíček u Policie České republiky (PČR) na různých pozicích: jako ředitel dopravní policie Policejního prezidia, ředitel krajského ředitelství hlavního města Prahy nebo náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování.

Od konce srpna 2012 působil jako policejní prezident; 28. října 2013 jej prezident republiky Miloš Zeman jmenoval brigádním generálem. Raketový vzestup v kariérním postupu Martina Červíčka byl předmětem kritiky kvůli obcházení zákonů při jmenování do vyšších funkcí. V lednu 2014 rozhodla poradní komise, že byl do funkce policejního prezidenta jmenován neoprávněně, a tak jej ministr vnitra v demisi Martin Pecina odvolal.

V době, kdy byl ve volbách 2016 nominován na lídra ODS, Martin Červíček vedl Krajské ředitelství PČR Královéhradeckého kraje. Získal křeslo tamního zastupitele a post 1. místopředsedy hejtmana.

Do voleb 2018 jej strana vyslala jako svého kandidáta na senátora. Martin Červíček křeslo v hodní komoře za obvod č. 47 - Chrudim získal v druhém kole, když porazil Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL).

O MARTINU ČERVÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Červíček, který byl partnerem poslankyně ODS Jany Černochové, pravidelně běhá, hraje tenis a fotbal. Poslouchá rockovou hudbu, má rád divadlo a dobré víno.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

ODS skřípe zuby, Hilšer zamíchal „hrou o Senát“. S Drahošem posílí Starosty ODS skřípe zuby, Hilšer zamíchal „hrou o Senát“. S Drahošem posílí Starosty Marek Hilšer oproti původním spekulacím neposílí menší senátorský klub právníka Václava Lásky, ale s... číst článek
Drahoš šéfem Senátu? Zemanův sok to nevylučuje, ve hře jsou ale další adepti Drahoš šéfem Senátu? Zemanův sok to nevylučuje, ve hře jsou ale další adepti Senátní volby zřejmě výrazně zamíchají nejvyššími funkcemi v horní parlamentní komoře. Z jejího čela... číst článek
Duely Blesku: Síly změří Čunek, ředitel brněnského rozhlasu i rektor Duely Blesku: Síly změří Čunek, ředitel brněnského rozhlasu i rektor V týdnu od 24. do 28. září změří své síly v předvolebních Duelech Blesku další čtyři kandidáti do Se... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Radek Vondráček
Radek Vondráček
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Jiří Dort
Jiří Dort
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák