Martin Červíček | Celebwiki.cz

Martin Červíček

Datum narození: 3. 4. 1972
Místo narození: Náchod
Profese: někdejší policejní prezident, politik ODS, senátor
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Někdejší policejní prezident Martin Červíček se jako královéhradecký zastupitel a 1. náměstek hejtmana stal ve volbách 2018 senátorem za ODS.

Rodák z Náchoda Martin Červíček vystudoval bezpečnostní právní studia na Policejní akademii a sociální pedagogiku na Univerzitě Hradec Králové.

MARTIN ČERVÍČEK SE JMENOVAL POLÁČEK. PROČ?

Více než čtvrt století sloužil Martin Červíček u Policie České republiky (PČR) na různých pozicích: jako ředitel dopravní policie Policejního prezidia, ředitel krajského ředitelství hlavního města Prahy nebo náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování.

Od konce srpna 2012 působil jako policejní prezident; 28. října 2013 jej prezident republiky Miloš Zeman jmenoval brigádním generálem. Raketový vzestup v kariérním postupu Martina Červíčka byl předmětem kritiky kvůli obcházení zákonů při jmenování do vyšších funkcí. V lednu 2014 rozhodla poradní komise, že byl do funkce policejního prezidenta jmenován neoprávněně, a tak jej ministr vnitra v demisi Martin Pecina odvolal.

V době, kdy byl ve volbách 2016 nominován na lídra ODS, Martin Červíček vedl Krajské ředitelství PČR Královéhradeckého kraje. Získal křeslo tamního zastupitele a post 1. místopředsedy hejtmana.

Do voleb 2018 jej strana vyslala jako svého kandidáta na senátora. Martin Červíček křeslo v hodní komoře za obvod č. 47 - Chrudim získal v druhém kole, když porazil Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL).

O MARTINU ČERVÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Červíček, který byl partnerem poslankyně ODS Jany Černochové, pravidelně běhá, hraje tenis a fotbal. Poslouchá rockovou hudbu, má rád divadlo a dobré víno.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

„Nebudu hrát s premiérem žádnou hru.“ Fiala chce od Babiše větší prostor v krizovém štábu „Nebudu hrát s premiérem žádnou hru.“ Fiala chce od Babiše větší prostor v krizovém štábu Opoziční strany a hnutí představily premiéru Andreji Babišovi (ANO) své kandidáty do Ústředního kriz... číst článek
Čunek chce víc peněz na opravu „tankodromů“. „Nedůstojné doprošování,“ zní z krajů  Čunek chce víc peněz na opravu „tankodromů“. „Nedůstojné doprošování,“ zní z krajů Čeští řidiči kličkující mezi dírami, ve kterých by jeden nechal kolo. Řada silnic II. a III. třídy p... číst článek
Sanitka pro Schwarzenberga i Zeman myslící na svůj konec: Trable politiků v roce 2018 Sanitka pro Schwarzenberga i Zeman myslící na svůj konec: Trable politiků v roce 2018 Pro některé to byl rok velmi náročný. Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek například sám ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lucie Orgoníková
Lucie Orgoníková
zobrazit profil Jaroslav Štěrba
Jaroslav Štěrba
zobrazit profil Miloslava Rutová
Miloslava Rutová
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Taťána Malá
Taťána Malá
zobrazit profil Pavel Vacek
Pavel Vacek
zobrazit profil Terezie Holovská
Terezie Holovská