Robert Šlachta | Celebwiki.cz

Robert Šlachta

Místo narození: Boskovice
Profese: policista, ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu

Související celebrity

Životopis

Plukovník Robert Šlachta je český policista, v lednu 2008 se stal ředitelem elitní protimafiánské policejní složky - Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. V červnu 2016 na svou funkci rezignoval.

Robert Šlachta se narodil v Boskovicích, kde vystudoval střední zemědělskou školu. Poté studoval na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity obor sociální pedagogika, kde získal bakalářský a navazující magisterský titul.

Robert Šlachta nejprve sloužil jako řadový policista na služebně v jihomoravských Pohořelicích. V roce 1992 pak přešel k Zásahové jednotce Policie ČR Správy Jihomoravského kraje. O tři roky později začal působit jako řadový policista v jednotce brněnské expozitury Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. V roce 1998 povýšil na vedoucího oddělení zpracovávajícího drogovou trestnou činnost a v roce 2002 se stal vedoucím brněnské expozitury Národní protidrogové centrály.

Další povýšení Roberta Šlachty následovalo v roce 2004, kdy odešel do Prahy jako zástupce ředitele pro výkon a trestní řízení Národní protidrogové centrály. Později se přesunul na místo zástupce ředitele Úřadu kriminální policie a vyšetřování. V roce 2007 se stal velitelem roku Policie ČR.

Od ledna 2008 nahradil Jana Kubiceho na postu ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Robert Šlachta čelil spoustě pokusům o jeho odvolání z funkce. Bylo podezření, že varoval známého před zatčením. Robert Šlachta obvinění jednoznačně odmítl.

Nejkontroverznější akcí, kterou ÚOOZ pod velením Roberta Šlachty uskutečnil, byl v červnu 2013 zásah na Úřadu vlády ČR a na mnoha dalších místech, při kterém byli zatčeni mimo jiné i šéfka Nečasova kabinetu Jana Nagyová a tři exposlanci ODS Petr TluchořMarek Šnajdr a Ivan Fuksa. Tzv. kauza Nagyová vedla i k pádu vlády Petra Nečase.

Elitní policista Robert Šlachta ustál mnoho ataků na svou osobu. "Osudným" se mu stala až reorganizace policie, konkrétně sloučení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a Útvaru pro odhalování finanční kriminality a korupce, s níž na jaře 2016 vyrukoval policejní prezident Tomáš Tuhý a jeho šéf,ministr vnitra Milan Chovanec. Rober Šlachta na protest proti reorganizaci na svou funkci rezignoval a požádal o odchod do civilu. 

Robert Šlachta je svobodný a bezdětný.

ROBERT ŠLACHTA A JEHO KAUZY

 

Články o celebritě

Exdetektiv Komárek měl promluvit k Čapímu hnízdu. Ministr ho mlčenlivosti nezbavil Exdetektiv Komárek měl promluvit k Čapímu hnízdu. Ministr ho mlčenlivosti nezbavil Ministr vnitra Lubomír Metnar nezbaví bývalého detektiva Jiřího Komárka mlčenlivosti v souvislosti… číst článek
Zmínil „brutální“ únik informací. Exdetektiv Komárek dostal podmínku Zmínil „brutální“ únik informací. Exdetektiv Komárek dostal podmínku Okresní soud pro Prahu-západ ve čtvrtek uložil bývalému detektivu Jiřímu Komárkovi roční podmínku… číst článek
Zeman se omluvil Nečasovi: Uvěřil jsem provokaci Šlachty a Ištvána, kál se kvůli Nagyové Zeman se omluvil Nečasovi: Uvěřil jsem provokaci Šlachty a Ištvána, kál se kvůli Nagyové Prezident Miloš Zeman se v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech omluvil expremiérovi Petru Nečasovi… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan
zobrazit profil Andrej Babiš
Andrej Babiš
zobrazit profil Jiří Čunek
Jiří Čunek
zobrazit profil Klement Gottwald
Klement Gottwald
zobrazit profil Václav Klaus mladší
Václav Klaus mladší
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch
zobrazit profil Miroslava Němcová
Miroslava Němcová
zobrazit profil Andrej Kiska
Andrej Kiska