Robert Šlachta | Celebwiki.cz

Robert Šlachta

Místo narození: Boskovice
Profese: policista, ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu

Související celebrity

Životopis

Plukovník Robert Šlachta je český policista, v lednu 2008 se stal ředitelem elitní protimafiánské policejní složky - Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. V červnu 2016 na svou funkci rezignoval.

Robert Šlachta se narodil v Boskovicích, kde vystudoval střední zemědělskou školu. Poté studoval na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity obor sociální pedagogika, kde získal bakalářský a navazující magisterský titul.

Robert Šlachta nejprve sloužil jako řadový policista na služebně v jihomoravských Pohořelicích. V roce 1992 pak přešel k Zásahové jednotce Policie ČR Správy Jihomoravského kraje. O tři roky později začal působit jako řadový policista v jednotce brněnské expozitury Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. V roce 1998 povýšil na vedoucího oddělení zpracovávajícího drogovou trestnou činnost a v roce 2002 se stal vedoucím brněnské expozitury Národní protidrogové centrály.

Další povýšení Roberta Šlachty následovalo v roce 2004, kdy odešel do Prahy jako zástupce ředitele pro výkon a trestní řízení Národní protidrogové centrály. Později se přesunul na místo zástupce ředitele Úřadu kriminální policie a vyšetřování. V roce 2007 se stal velitelem roku Policie ČR.

Od ledna 2008 nahradil Jana Kubiceho na postu ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Robert Šlachta čelil spoustě pokusům o jeho odvolání z funkce. Bylo podezření, že varoval známého před zatčením. Robert Šlachta obvinění jednoznačně odmítl.

Nejkontroverznější akcí, kterou ÚOOZ pod velením Roberta Šlachty uskutečnil, byl v červnu 2013 zásah na Úřadu vlády ČR a na mnoha dalších místech, při kterém byli zatčeni mimo jiné i šéfka Nečasova kabinetu Jana Nagyová a tři exposlanci ODS Petr TluchořMarek Šnajdr a Ivan Fuksa. Tzv. kauza Nagyová vedla i k pádu vlády Petra Nečase.

Elitní policista Robert Šlachta ustál mnoho ataků na svou osobu. "Osudným" se mu stala až reorganizace policie, konkrétně sloučení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a Útvaru pro odhalování finanční kriminality a korupce, s níž na jaře 2016 vyrukoval policejní prezident Tomáš Tuhý a jeho šéf,ministr vnitra Milan Chovanec. Rober Šlachta na protest proti reorganizaci na svou funkci rezignoval a požádal o odchod do civilu. 

Robert Šlachta je svobodný a bezdětný.

ROBERT ŠLACHTA A JEHO KAUZY

 

Články o celebritě

Policejní „superúřad“ má znovu čekat dělení. Tři roky po jeho bouřlivém vzniku Policejní „superúřad“ má znovu čekat dělení. Tři roky po jeho bouřlivém vzniku Národní centrálu proti organizovanému zločinu (NCOZ), vzniklou před třemi lety sloučením policejních... číst článek
Kauza „brutálního úniku informací“: Trest za útok na šéfa policie Komárkovi zrušili Kauza „brutálního úniku informací“: Trest za útok na šéfa policie Komárkovi zrušili Bývalý detektiv Jiří Komárek nebude potrestán za to, že nařkl policejního prezidenta Tomáše Tuhého z... číst článek
Nahradí Klausovou na Slovensku policejní prezident Tuhý? Ve hře je i jiné křeslo Nahradí Klausovou na Slovensku policejní prezident Tuhý? Ve hře je i jiné křeslo Po oznámení konce šéfa GIBS Murína může dojít i na další odchod z důležité pozice v bezpečnostních s... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Vladislav Vilímec
Vladislav Vilímec
zobrazit profil Ondřej Mirovský
Ondřej Mirovský
zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Laura Janáčková
Laura Janáčková
zobrazit profil Marek Ošťádal
Marek Ošťádal
zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný
zobrazit profil Jiří Běhounek
Jiří Běhounek