Tomáš Sochr

Tomáš Sochr

Místo narození: Nenačovice
Profese: bývalý detektiv Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu

Související celebrity

Životopis

Bývalý detektiv ÚOOZ Tomáš Sochr v lednu 2021 založil spolu se svým někdejším šéfem Robertem Šlachtou hnutí Přísaha, které se ve volbách 2021 do Sněmovny nedostalo.

Původně se chtěl Tomáš Sochr vrcholově věnovat sportu nebo dělat loveckého průvodce. Pak ho ale zlákala policie.

Začínal jako řadový detektiv. Tomáš Sochr se vypracoval až na vedoucího odboru nelegálních obchodů na Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), kde mj. pracoval na případech prorůstání organizovaného zločinu do politiky, např. na kauze kolem Jany Nagyové.

„Jedním z důvodů, proč jsme byli schopni odhalit sítě kolem tohoto případu, bylo taky moje působení na Národní akademii FBI v Quanticu ve Spojených státech," uvedl Tomáš Sochr na stránkách hnutí Přísaha, které v lednu 2021 založil společně se svým někdejším šéfem Robertem Šlachtou.

Od policie Tomáš Sochr odešel po reorganizaci v roce 2016. Řady elitních mužů zákona tehdy opustil i Robert Šlachta nebo Jaroslav Pelc.

Podle průzkumů z května 2021 mělo hnutí Přísaha šanci uspět v parlamentních volbách 2021 a dostat se do Sněmovny, což se mu vzhledem k tomu, že získalo jen 4,68 % hlasů, nepodařilo.

Tomáš Sochr je ženatý. Má dva syny.

 

 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Nora Mojsejová
Nora Mojsejová
zobrazit profil Juraj Lelkes
Juraj Lelkes
zobrazit profil Muammar Kaddáfí
Muammar Kaddáfí
zobrazit profil Lilian Sarah Fischerová
Lilian Sarah Fischerová
zobrazit profil Gábina Osvaldová
Gábina Osvaldová
zobrazit profil Jim Parsons
Jim Parsons
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený