Jiří Komárek

Jiří Komárek

Profese: bývalý ředitel ostravské expozitury ÚOOZ

Související celebrity

Životopis

Bývalý šéf ostravské expozitury ÚOOZ Jiří Komárek se stal členem týmu hnutí Přísaha, které založil někdejší ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta.

U policie Jiří Komárek začínal jako pochůzkář. Vypracoval se na šéfa ostravské expozitury Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ).

Pro mafii byl Jiří Komárek velmi nepohodlným, tak musel čelit pokusům nejen o úplatek, a i o fyzickou likvidaci. „Oběma věcmi jsem si prošel. Podsvětí to na mě zkoušelo po dobrém i po zlém. Nic z toho jim nevyšlo,“ uvedl na webu hnutí Přísaha, které v lednu 2021 založil exšéf ÚOOZ Robert Šlachta.

Od policie odešel podobně jako Robert Šlachta a další elitní policisté, jako Tomáš Sochr a Jaroslav Pelc po reorganizaci v roce 2016. „Teď chci sloužit pravdě a pořádku v Přísaze,“ napsal Jiří Komárek na webu hnutí.

Robert je vlastenec a patriot. Nikdy si ho nikdo nekoupí a nikdy neuhne,“ vysvětlil Jiří Komárek, proč se rozhodl do toho s bývalým nadřízeným jít.

Podle průzkumů z května 2021 mělo hnutí Přísaha šanci uspět v parlamentních volbách 2021 a dostat se do dolní komory, což se mu vzhledem k tomu, že získalo jen 4,68 % hlasů, nepodařilo.

 

 

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Josef Carda
Josef Carda
zobrazit profil Miroslav Singer
Miroslav Singer
zobrazit profil František Gábor
František Gábor
zobrazit profil Mark Hamill
Mark Hamill
zobrazit profil Michael Krmenčík
Michael Krmenčík
zobrazit profil Martina Lisová
Martina Lisová
zobrazit profil Taika Waititi
Taika Waititi
zobrazit profil Karel Kameník
Karel Kameník