Mike Pence | Celebwiki.cz
Mike Pence

Mike Pence

Datum narození: 7. 6. 1959
Místo narození: Columbus, Indiana, USA
Profese: 48. viceprezident Spojených států, 50. guvernér Indiany
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Republikán Mike Pence se stal pravou rukou 45. prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa. Do funkce 48. viceprezidenta byl jmenován 20. ledna 2017.

Na Hanover College Indiana University Mike Pence, celým jménem Michael Richard Pence, vystudoval práva. Kromě své profese se živil také jako rozhlasový moderátor.

MIKE PENCE - JAK ŘEŠIL TERORISMU? 

V letech 2001 až 2013 byl Mike Pence členem Sněmovny reprezentantů za stát Indiana a poté do roku 2017 jeho 50. guvernérem. Ve funkci se zasadil o největší snížení daní v historii státu a usiloval o zlepšení financování vzdělání.

Jako svého spolukandidáta na viceprezidenta Mikeho Pencea Donald Trump veřejnosti představil v polovině července 2016. Výběr odůvodnil skalním konzervatismem budoucího kolegy. Později též vyzdvihl, že mu pomohl oslovit rozhodující část voličů, a to především na Severozápadu Ameriky.

Předtím, než se Donald Trump oficiálně ujal funkce prezidenta, což bylo 20. ledna 2017, se Mike Pence stal jeho running mate.

V únoru 2020 byl Mike Pence jmenován předsedou pracovní skupiny Koronavirus v Bílém domě, zřízené v reakci na pandemii covid-19 ve Spojených státech. Do voleb 2020 se politici rozhodli jít opět společně.

MIKE PENCE - ČTĚTE O NĚM ZDE>>

Mike Pence se oženil roku 1985. S manželkou Karen má dcery Audrey a Charlotte a syna Michaela.

 

Další Politici

zobrazit profil Jan Grolich
Jan Grolich
zobrazit profil Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
zobrazit profil Jiří Milek
Jiří Milek
zobrazit profil Pavel Kárník
Pavel Kárník
zobrazit profil Petr Vícha
Petr Vícha
zobrazit profil Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
zobrazit profil Bašár Asád
Bašár Asád
zobrazit profil Jakub Unucka
Jakub Unucka