Mike Pence

Mike Pence

Datum narození: 7. 6. 1959
Místo narození: Columbus, Indiana, USA
Profese: 48. viceprezident Spojených států, 50. guvernér Indiany
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Republikán Mike Pence se stal pravou rukou 45. prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa. Do funkce 48. viceprezidenta byl jmenován 20. ledna 2017.

Na Hanover College Indiana University Mike Pence, celým jménem Michael Richard Pence, vystudoval práva. Kromě své profese se živil také jako rozhlasový moderátor.

MIKE PENCE - JAK ŘEŠIL TERORISMU? 

V letech 2001 až 2013 byl Mike Pence členem Sněmovny reprezentantů za stát Indiana a poté do roku 2017 jeho 50. guvernérem. Ve funkci se zasadil o největší snížení daní v historii státu a usiloval o zlepšení financování vzdělání.

Jako svého spolukandidáta na viceprezidenta Mikeho Pencea Donald Trump veřejnosti představil v polovině července 2016. Výběr odůvodnil skalním konzervatismem budoucího kolegy. Později též vyzdvihl, že mu pomohl oslovit rozhodující část voličů, a to především na Severozápadu Ameriky.

Předtím, než se Donald Trump oficiálně ujal funkce prezidenta, což bylo 20. ledna 2017, se Mike Pence stal jeho running mate.

V únoru 2020 byl Mike Pence jmenován předsedou pracovní skupiny Koronavirus v Bílém domě, zřízené v reakci na pandemii covid-19 ve Spojených státech. Do voleb 2020 se politici rozhodli jít opět společně.

MIKE PENCE - ČTĚTE O NĚM ZDE>>

Mike Pence se oženil roku 1985. S manželkou Karen má dcery Audrey a Charlotte a syna Michaela.

 

Články o celebritě

Melania už nesedí v koutě. Na Floridě zazářila vedle Trumpa v bílých šatech za 43 tisíc Melania už nesedí v koutě. Na Floridě zazářila vedle Trumpa v bílých šatech za 43 tisíc Vypadá to, že duben je měsícem, kdy se bývalá první dáma Spojených států Melania Trumpová pozvolna v... číst článek
Forejt o inauguraci: Smrt prezidenta, rvačka opilců, hádky. Jaký byl scénář té Bidenovy? Forejt o inauguraci: Smrt prezidenta, rvačka opilců, hádky. Jaký byl scénář té Bidenovy? Úřadu se ujímá 46. prezident Spojených států amerických Joe Biden. Vyhrocená bezpečnostní situace v ... číst článek
Melania opustí Bílý dům jako „spráskaný pes“, její popularita klesla. A loučí se videem Melania opustí Bílý dům jako „spráskaný pes“, její popularita klesla. A loučí se videem V posledních dnech své služby coby první dáma USA Melania Trumpová ztratila podporu Američanů. Větši... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav  Dvořák
Jaroslav Dvořák
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Ondřej Polanský
Ondřej Polanský
zobrazit profil Marian Kotleba
Marian Kotleba
zobrazit profil Pavel Hodáč
Pavel Hodáč
zobrazit profil Jiří Kulhánek
Jiří Kulhánek
zobrazit profil Michaela Šojdrová
Michaela Šojdrová
zobrazit profil Jiří Štěpán
Jiří Štěpán