Donald Trump | Celebwiki.cz

Donald Trump

Datum narození: 14. 6. 1946
Místo narození: New York, USA
Výška: 188 cm
Profese: 45. prezident USA
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Trumpova věž, Trumpova světová věž, Trumpova kasina Taj Mahal, Plaza a Marina, Trumpovy hotely, Trumpova veleúspěšná reality show Učeň (The Apprentice), Trumpovo impérium. Americký obchodní magnát Donald Trump je prostě všude. V lednu 2017 se stal 45. americkým prezidentem.

Po vojenské akademii Donald Trump nastoupil na newyorkskou Fordham University. V oboru ekonomie a finančnictví pokračoval na Pensylvánské vysoké škole, kterou dokončil v roce 1968. První miliony vydělal v otcově realitní společnosti. Později budoval vlastní domy a kasina a expandoval na Manhattan.

DONALD TRUMP NA REFLEX.CZ 

Pohádkový příběh Donalda Trumpa přibrzdila finanční krize, která vypukla koncem 80 let 20. století. Tehdy zbankrotoval a jeho osobní dluh šplhal až k jedné miliardě dolarů. Z nezdaru se však oklepal a zařadil se mezi nejbohatší muže planety. Podle jeho slov je jeho majetek cca 10 mld. dolarů. 

Produkoval a moderoval soutěžní reality show Učni, kterou uvedla stanice NBC. Hledal v ní nejschopnější byznysmeny, kteří dokázali vydělat co nejvíce peněz. Sám získal za jednu epizodu až tři miliony dolarů. Zahrál si krom toho v několika filmech a seriálech. Dvakrát dosáhl nominace na televizní cenu Emmy. Chodníkovou hvězdou se pyšní od roku 2007.

Jako člen republikánské strany se Donald Trump rozhodl stát se jejím kandidátem na prezidenta, což se mu v lednu 2017 podařilo, když porazil demokratku Hillary Clinton

VÍTĚZNÝ PROJEV DONALDA TRUMPA NAJDETE ZDE>>

Donald Trump vlasní řadu administrativních a rezidenčních budov (např. Trump Tower nebo Trump World Tower) luxusních hotelů ve Spojených státech i v zahraničí, tedy v Torontu či Dubaji, a kasín. Holduje wrestlingu, golfu a kráse. Jeho společnost ovládla světovou Miss Universe i Miss USA.

O DONALDU TRUMPOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1977 se za Donalda Trumpa provdala podnikatelka, bývalá sportovkyně a modelka pocházející z Česka, Ivana Zelníčková. Má s ní syny Donalda a Erica a dceru Ivanku. Manželství se v roce 1992 rozpadlo.

Hned rok nato se Donald Trump oženil s americkou herečkou Marlou Maplesovou, se kterou má dceru Tiffany. Syna Barrona Williama mu porodila jeho třetí žena, slovinská modelka Melanie Knaussová. Vzal si ji začátkem roku 2005 na floridském ostrově Palm Beach.

 

Články o celebritě

Biden si získal půlku Američanů. Rival převálcoval Trumpa ve volebních průzkumech Biden si získal půlku Američanů. Rival převálcoval Trumpa ve volebních průzkumech Americký prezident Donald Trump zaostává za svým demokratickým vyzyvatelem do listopadových voleb Jo... číst článek
Hanebné výroky Trumpové: Hrozná slova o imigrantech Hanebné výroky Trumpové: Hrozná slova o imigrantech První manželka amerického prezidenta Donalda Trumpa (74) v rozhovoru s britskou televizí ITV spustil... číst článek
„Náš dům je úplně pryč.“ Hasička bojuje s obřími požáry, sama přišla o střechu nad hlavou „Náš dům je úplně pryč.“ Hasička bojuje s obřími požáry, sama přišla o střechu nad hlavou Rozsáhlé požáry už několik týdnů sužují západ Spojených států, kromě Kalifornie jsou zasaženy i stát... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaromír Kohlíček
Jaromír Kohlíček
zobrazit profil Ladislav Sekanina
Ladislav Sekanina
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Marek Ženíšek
Marek Ženíšek
zobrazit profil Jaroslav  Menšík
Jaroslav Menšík
zobrazit profil Vladislav Vilímec
Vladislav Vilímec
zobrazit profil Hillary Clintonová
Hillary Clintonová