Donald Trump

Datum narození: 14. 6. 1946
Místo narození: New York, USA
Výška: 188 cm
Profese: 45. prezident USA, obchodní magnát
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Trumpova věž, Trumpova světová věž, Trumpova kasina Taj Mahal, Plaza a Marina, Trumpovy hotely, Trumpova veleúspěšná reality show Učeň (The Apprentice), Trumpovo impérium. Americký obchodní magnát Donald Trump je prostě všude. V lednu 2017 se stal 45. americkým prezidentem. V listopadu 2020 jej porazil Joe Biden.

Po vojenské akademii Donald Trump nastoupil na newyorkskou Fordham University. V oboru ekonomie a finančnictví pokračoval na Pensylvánské vysoké škole, kterou dokončil v roce 1968. První miliony vydělal v otcově realitní společnosti. Později budoval vlastní domy a kasina a expandoval na Manhattan.

DONALD TRUMP NA REFLEX.CZ 

Pohádkový příběh Donalda Trumpa přibrzdila finanční krize, která vypukla koncem 80 let 20. století. Tehdy zbankrotoval a jeho osobní dluh šplhal až k jedné miliardě dolarů. Z nezdaru se však oklepal a zařadil se mezi nejbohatší muže planety. Podle jeho slov je jeho majetek cca 10 mld. dolarů. 

Produkoval a moderoval soutěžní reality show Učni, kterou uvedla stanice NBC. Hledal v ní nejschopnější byznysmeny, kteří dokázali vydělat co nejvíce peněz. Sám získal za jednu epizodu až tři miliony dolarů. Zahrál si krom toho v několika filmech a seriálech. Dvakrát dosáhl nominace na televizní cenu Emmy. Chodníkovou hvězdou se pyšní od roku 2007.

Jako člen republikánské strany se Donald Trump rozhodl stát se jejím kandidátem na prezidenta, což se mu ve volbách 2016 podařilo, když porazil demokratku Hillary Clinton.  V roce 2020 se jeho protikandidátem stal Joe Biden, někdejší 47. viceprezident USA, který jej v listopadu 2020 porazil. V Bílém domě jej vystřídal 20. ledna 2020.

O DONALDU TRUMPOVI ČTĚTE ZDE>>

Donald Trump vlasní řadu administrativních a rezidenčních budov (např. Trump Tower nebo Trump World Tower) luxusních hotelů ve Spojených státech i v zahraničí, tedy v Torontu či Dubaji, a kasín. Holduje wrestlingu, golfu a kráse. Jeho společnost ovládla světovou Miss Universe i Miss USA.

V roce 1977 se za Donalda Trumpa provdala podnikatelka, bývalá sportovkyně a modelka pocházející z Česka, Ivana Zelníčková. Měl s ní syny Donalda a Erica a dceru Ivanku. Manželství se v roce 1992 rozpadlo.

Hned rok nato se Donald Trump oženil s americkou herečkou Marlou Maplesovou, se kterou má dceru Tiffany. Syna Barrona Williama mu porodila jeho třetí žena, slovinská modelka Melanie Knaussová. Vzal si ji začátkem roku 2005 na floridském ostrově Palm Beach.

Donald Trump a jeho manželka Melanie měli 1. října 2020 pozitivní test na koronavirus. Okamžitě nastoupili do karantény.

 

Články o celebritě

Zemřel miliardář (†56) přezdívaný zjizvený oligarcha. Kšeftoval dokonce s princem Harrym a Meghan Zemřel miliardář (†56) přezdívaný zjizvený oligarcha. Kšeftoval dokonce s princem Harrym a Meghan V moskevské nemocnici zemřel ruský miliardář Sergej Grišin (†56), který byl známý pod přezdívkou „zj... číst článek
Ivanka Trumpová staví pohádkové sídlo na Floridě: Za vilu s vlastním přístavem zaplatila balík! Ivanka Trumpová staví pohádkové sídlo na Floridě: Za vilu s vlastním přístavem zaplatila balík! Někdejší „první dcera“, tedy dcera bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa (76), a zároveň por... číst článek
Ivana Trumpová (†73) by slavila narozeniny: Dojemné vyznání dcery Ivanky! Ivana Trumpová (†73) by slavila narozeniny: Dojemné vyznání dcery Ivanky! Stále to bolí! Rodina Ivany Trumpové (†73) si počátkem týdne připomněla její nedožité 74. narozeniny... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miloš Nový
Miloš Nový
zobrazit profil Lukáš Kolářík
Lukáš Kolářík
zobrazit profil Martin Bursík
Martin Bursík
zobrazit profil Jakub Kulhánek
Jakub Kulhánek
zobrazit profil Věslav Michalik
Věslav Michalik
zobrazit profil Josef  Pravda
Josef Pravda
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton