Donald Trump | Celebwiki.cz

Donald Trump

Datum narození: 14.6.1946
Místo narození: New York, USA
Výška: 188 cm
Profese: 45. prezident USA
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Trumpova věž, Trumpova světová věž, Trumpova kasina Taj Mahal, Plaza a Marina, Trumpovy hotely, Trumpova veleúspěšná reality show Učeň (The Apprentice), Trumpovo impérium. Americký obchodní magnát Donald Trump je prostě všude. V lednu 2017 se stal 45. americkým prezidentem.

Po vojenské akademii Donald Trump nastoupil na newyorkskou Fordham University. V oboru ekonomie a finančnictví pokračoval na Pensylvánské vysoké škole, kterou dokončil v roce 1968. První miliony vydělal v otcově realitní společnosti. Později budoval vlastní domy a kasina a expandoval na Manhattan.

DONALD TRUMP NA REFLEX.CZ 

Pohádkový příběh Donalda Trumpa přibrzdila finanční krize, která vypukla koncem 80 let 20. století. Tehdy zbankrotoval a jeho osobní dluh šplhal až k jedné miliardě dolarů. Z nezdaru se však oklepal a zařadil se mezi nejbohatší muže planety. Podle jeho slov je jeho majetek cca 10 mld. dolarů. 

Produkoval a moderoval soutěžní reality show Učni, kterou uvedla stanice NBC. Hledal v ní nejschopnější byznysmeny, kteří dokázali vydělat co nejvíce peněz. Sám získal za jednu epizodu až tři miliony dolarů. Zahrál si krom toho v několika filmech a seriálech. Dvakrát dosáhl nominace na televizní cenu Emmy. Chodníkovou hvězdou se pyšní od roku 2007.

Jako člen republikánské strany se Donald Trump rozhodl stát se jejím kandidátem na prezidenta, což se mu v lednu 2017 podařilo, když porazil demokratku Hillary Clinton

VÍTĚZNÝ PROJEV DONALDA TRUMPA NAJDETE ZDE>>

Donald Trump vlasní řadu administrativních a rezidenčních budov (např. Trump Tower nebo Trump World Tower) luxusních hotelů ve Spojených státech i v zahraničí, tedy v Torontu či Dubaji, a kasín. Holduje wrestlingu, golfu a kráse. Jeho společnost ovládla světovou Miss Universe i Miss USA.

O DONALDU TRUMPOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1977 se za Donalda Trumpa provdala podnikatelka, bývalá sportovkyně a modelka pocházející z Česka, Ivana Zelníčková. Má s ní syny Donalda a Erica a dceru Ivanku. Manželství se v roce 1992 rozpadlo.

Hned rok nato se Donald Trump oženil s americkou herečkou Marlou Maplesovou, se kterou má dceru Tiffany. Syna Barrona Williama mu porodila jeho třetí žena, slovinská modelka Melanie Knaussová. Vzal si ji začátkem roku 2005 na floridském ostrově Palm Beach.

 

Články o celebritě

Kim mění styl. Uniformy vyměnil za kabát, na koni cválal s kožešinou kolem krku Kim mění styl. Uniformy vyměnil za kabát, na koni cválal s kožešinou kolem krku Severokorejský vůdce Kim Čong-un se na veřejnosti ukázal v koženém kabátu, po dlouhé době tak odložil… číst článek
Zeman se u královny šibalsky smál, Čaputovou zastínili. Na summitu NATO je dusno Zeman se u královny šibalsky smál, Čaputovou zastínili. Na summitu NATO je dusno Stovky demonstrantů krátce před úterním začátkem dvoudenního summitu Severoatlantické aliance zablokovaly… číst článek
Summit NATO: Zeman bude v Londýně bez Ivany i Kate, Trump málem nechal manželku doma Summit NATO: Zeman bude v Londýně bez Ivany i Kate, Trump málem nechal manželku doma V Londýně dnes začíná dvoudenní summit Severoatlantické aliance, jejíž působení v poslední době provázejí… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Jakub Michálek
Jakub Michálek
zobrazit profil Richard Nixon
Richard Nixon
zobrazit profil Miroslav Šlouf
Miroslav Šlouf
zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Jiří Růžička
Jiří Růžička
zobrazit profil Olga Sehnalová
Olga Sehnalová