Donald Trump | Celebwiki.cz

Donald Trump

Datum narození: 14.6.1946
Místo narození: New York, USA
Výška: 188 cm
Profese: 45. prezident USA
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Trumpova věž, Trumpova světová věž, Trumpova kasina Taj Mahal, Plaza a Marina, Trumpovy hotely, Trumpova veleúspěšná reality show Učeň (The Apprentice), Trumpovo impérium. Americký obchodní magnát Donald Trump je prostě všude. V lednu 2017 se stal 45. americkým prezidentem.

Po vojenské akademii Donald Trump nastoupil na newyorkskou Fordham University. V oboru ekonomie a finančnictví pokračoval na Pensylvánské vysoké škole, kterou dokončil v roce 1968. První miliony vydělal v otcově realitní společnosti. Později budoval vlastní domy a kasina a expandoval na Manhattan.

DONALD TRUMP NA REFLEX.CZ 

Pohádkový příběh Donalda Trumpa přibrzdila finanční krize, která vypukla koncem 80 let 20. století. Tehdy zbankrotoval a jeho osobní dluh šplhal až k jedné miliardě dolarů. Z nezdaru se však oklepal a zařadil se mezi nejbohatší muže planety. Podle jeho slov je jeho majetek cca 10 mld. dolarů. 

Produkoval a moderoval soutěžní reality show Učni, kterou uvedla stanice NBC. Hledal v ní nejschopnější byznysmeny, kteří dokázali vydělat co nejvíce peněz. Sám získal za jednu epizodu až tři miliony dolarů. Zahrál si krom toho v několika filmech a seriálech. Dvakrát dosáhl nominace na televizní cenu Emmy. Chodníkovou hvězdou se pyšní od roku 2007.

Jako člen republikánské strany se Donald Trump rozhodl stát se jejím kandidátem na prezidenta, což se mu v lednu 2017 podařilo, když porazil demokratku Hillary Clinton

VÍTĚZNÝ PROJEV DONALDA TRUMPA NAJDETE ZDE>>

Donald Trump vlasní řadu administrativních a rezidenčních budov (např. Trump Tower nebo Trump World Tower) luxusních hotelů ve Spojených státech i v zahraničí, tedy v Torontu či Dubaji, a kasín. Holduje wrestlingu, golfu a kráse. Jeho společnost ovládla světovou Miss Universe i Miss USA.

O DONALDU TRUMPOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1977 se za Donalda Trumpa provdala podnikatelka, bývalá sportovkyně a modelka pocházející z Česka, Ivana Zelníčková. Má s ní syny Donalda a Erica a dceru Ivanku. Manželství se v roce 1992 rozpadlo.

Hned rok nato se Donald Trump oženil s americkou herečkou Marlou Maplesovou, se kterou má dceru Tiffany. Syna Barrona Williama mu porodila jeho třetí žena, slovinská modelka Melanie Knaussová. Vzal si ji začátkem roku 2005 na floridském ostrově Palm Beach.

 

Články o celebritě

Kim hodil za hlavu slib Trumpovi. KLDR obnoví jaderné zkoušky, pálit bude i rakety Kim hodil za hlavu slib Trumpovi. KLDR obnoví jaderné zkoušky, pálit bude i rakety Severní Korea oznámila, že Spojené státy ignorovaly vypršení roční lhůty na jednání o denuklearizaci.… číst článek
Drsná odplata za smrt generála: Politik nabízí 68 milionů za Trumpovu hlavu Drsná odplata za smrt generála: Politik nabízí 68 milionů za Trumpovu hlavu Íránský zákonodárce v úterý oznámil, že vypisuje odměnu v podobě tří milionů dolarů (67,9 milionu… číst článek
Jindřich Forejt: Jak funguje ochranka britské královské rodiny? Tvrďáci v bačkůrkách! Jindřich Forejt: Jak funguje ochranka britské královské rodiny? Tvrďáci v bačkůrkách! Slavná je scéna ze zahájení olympijských her v Londýně 2012. Královnu Alžbětu II. v ní z Buckinghamského… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Krčál
Petr Krčál
zobrazit profil Martin Červíček
Martin Červíček
zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Vladimír  Remek
Vladimír Remek
zobrazit profil Dominique Strauss-Khan
Dominique Strauss-Khan
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
zobrazit profil Jan Zahradník
Jan Zahradník