Ivana Trumpová-Zelníčková

Datum narození: 20. 2. 1949
Datum úmrtí: 14. 7. 2022
Místo narození: Zlín
Výška: 182 cm
Profese: milionářka, podnikatelka, modelka, spisovatelka, lyžařka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Ivana Trump, exchoť miliardáře, obchodního magnáta a 45. prezidenta USA Donalda Trumpa, potvrdila existenci amerického snu. Sama vydělala pohádkově jmění.

Odmala chodila Ivana Trump, rozená Ivana Zelníčková, s otcem lyžovat. Svůj první sjezd vyhrála již v šesti letech. Výborné výsledky ji neopustily ani při studiích na UK v Praze, kterou absolvovala v oboru tělesné výchovy. V roce 1972 se stala členkou olympijského týmu.

IVANA TRUMPOVÁ-ZELNÍČKOVÁ A STB 

Zelníčková byla s Trumpem 15 let

V roce 1971 si Ivana Zelníčková vzala australského lyžaře Alfreda Winklemeiera a získala tak zahraniční pas. V roce 1975 opustila normalizační Československo a emigrovala do Kanady, kde na ni čekala další lyžařská láska, George Syrovatka.

Rok po odjezdu do zámoří se s Alfredem Winklemeierem rozvedla. Dlouho nepobyla ani s Georgem Syrovatkou; začala dělat modelku v New Yorku a Montrealu, kde se s ní seznámil obchodní magnát Donald Trump. Svatba přišla v roce 1977. Ivana Trump se po ní stala designérkou interiérů jeho impéria, navrhovala vnitřky mrakodrapů, hotelů i kasin.

Trump měla s exprezidentem USA tři děti

V roce 1990 byla Ivana Trump zvolena hoteliérkou roku. Rozjela k tomu i vlastní firmy na prodej vůní, kosmetiky a doplňků. Pohádkové bohatství rozšířila i díky rozvodu s Donaldem Trumpem, který přišel v roce 1992. Přilepšila si tehdy o zhruba 25 milionů dolarů.

Ivana Trump napsala knihy Volná pro lásku (1993), Jen z lásky (1992) a To nejlepší teprve přijde (1996).

O IVANĚ TRUMP-ZELNÍČKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Svatební veselí ji poté neopustilo ještě několikrát. V roce 1995 si vzala obchodníka Riccarda Mezzucchielliho. Rozvodli se už po dvou letech.

Podobně dopadlo i manželství s o 23 let mladším modelem Rossanem Rubicondim. Krátce poté se Ivana Trump zamilovala do francouzského obchodníka s uměním Michaela Kennedyho.

S Donaldem Trumpem Ivana Trump měla syny Donalda a Erica a dceru Ivanku

Bývalá manželka 45. amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivana Trump zemřela 14. července 2022. Bylo jí 73 let.

 

Články o celebritě

Libuše Šmuclerová ukázala skutečný klenot: Unikátní fotky z úplných začátků Novy! Libuše Šmuclerová ukázala skutečný klenot: Unikátní fotky z úplných začátků Novy! I rok před kulatým výročím je třeba oslavit! Bývalá výkonná ředitelka TV Nova Libuše Šmuclerová (60)... číst článek
Notářský soupis celého dědictví po Trumpové (†73): Odkazuje byt, který jí nepatří! Notářský soupis celého dědictví po Trumpové (†73): Odkazuje byt, který jí nepatří! Newyorský soud zveřejnil závěť rodačky z Československa Ivany Trumpové (†73) z roku 2019. Exmanželka... číst článek
Dva roky od smrti Ladislava Štaidla (†75): I přes všechna opatření se nakazil koronavirem! Dva roky od smrti Ladislava Štaidla (†75): I přes všechna opatření se nakazil koronavirem! 30. ledna jsou to přesně dva roky, co se do hudebního nebe odebral talentovaný skladatel Ladislav Št... číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Jitka Randárová
Jitka Randárová
zobrazit profil Tereza Fajksová
Tereza Fajksová
zobrazit profil Barbora Podzimková
Barbora Podzimková
zobrazit profil Lucie Hadašová
Lucie Hadašová
zobrazit profil Lucie Petrišková
Lucie Petrišková
zobrazit profil Dominika Mesarošová
Dominika Mesarošová
zobrazit profil Rozálie Havelková
Rozálie Havelková
zobrazit profil Margarita Aranhaová
Margarita Aranhaová