Vladimir Putin

Datum narození: 7. 10. 1952
Přezdívka: Puťka
Místo narození: Lenigrad (dnešní Petrohrad)
Výška: 165 cm
Profese: politik, ruský prezident
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Vladimir Putin je novodobý car. Kontroverzní ruský politik si pěstuje image nepřemožitelného tvrďáka a alfa-samce, pročež bývá terčem mnoha vtipů.

Jeho otec byl příslušníkem Rudé armády. Ještě než se Vladimir Putin narodil, zplodil otec dva syny. Jeden ale zemřel pár dní po porodu a druhý na záškrt při německé blokádě Leningradu, takže je jejich slavnější bratr nikdy nepoznal.

VLADIMÍR PUTIN - UTAJOVANÝ ŽIVOT JEHO DCER

Vladimir Putin byl v KGB

Studoval práva na leningradské univerzitě. Poté Vladimir Putin nastoupil do nechvalně proslulé sovětské tajné služby KGB, kde působil jako agent v Německé demokratické republice. V roce 1990 se vrátil zpět do vlasti a stal se zástupcem rektora na petrohradské univerzitě. Pak už následovala politická kariéra, která ho vynesla až na samotný vrchol.

V roce 1983 se oženil s učitelkou francouzštiny a španělštiny Ljudmilou Alexandrovnou Škrebněvovou. V roce 2013 však oznámili rozvod. Vladimir Putin si našel novou lásku, tehdy 25letou Alinu Kabajevovou, poslankyni ruské dumy a olympijskou vítězku ve sportovní gymnastice z Atén.

Je přirovnáván k Hitlerovi a ke Stalinovi

Ruským prezidentem se Vladimir Putin stal opakovaně. Nejprve po Borisi Jelcinovi v roce 1999 a podržel si křeslo osm let. Pak si čtyři roky odpočinul v premiérském křesle, aby se 7. května 2012 stal halvou Ruska opět. Poté nechal mandát prodloužit na šest let a v březnu 2018 jej obhájil

V prezidentském úřadu je Vladimir Putin vnímaný nejen jako tvrdý politik (použít armádu pro něj není problém, jak ukázal Čečencům, Ukrajincům a dalším; ostatně média neváhají přirovnat ho k Hitlerovi či Stalinovi, a učinil tak dokonce i britský následník trůnu princ Charles), ale také jako osoba, která se ráda předvádí.

Je Putin lepší než Chuck Norris?

Buduje si image drsného chlapa a nepřemožitelného spasitele, pro kterého není žádný úkol nemožný. Vladimir Putin např. lovil tygry, nechává se fotit při jízdě na koni do půl těla nahý, létal nad Ruskem na motorovém kluzáku, sotva se ponořil do moře, vylovil vzácnou starověkou vázu... Prostě alfa-samec, jak mu v Rusku říkají.

Je proto ovšem také terčem spousty vtipů, podobně jako Chuck Norris. Ostatně když získal koncem roku 2013 v taekwondu černý pás 9. danu, zaplnily světová média titulky jako Vladimir Putin je lepší než Chuck Norris. Ten má totiž jen černý pás 8. stupně. Hned se objevily variace na legendární norrisovské vtipy, jako třeba: Chuck Norris umí dát šach jedním tahem, Putin nepotřebuje ani jediný.

Putin má luxusní sídlo u Černého moře

O VLADIMÍRU PUTINOVI ČTĚTE ZDE>>

Vladimir Putin miluje zvířata. Plynně hovoří německy a anglicky a zbožňuje sport. Je fanouškem bojových umění, nejvíce přilnul k judu a sambu (specifická ruská technika sebeobrany). V sambu se stal několikrát přeborníkem v leningradské oblasti.

A samozřejmě - jak už to u mocipánů bývá - se Vladimir Putin nevyhýbá luxusu, o čemž svědčí jeho mnohamiliardové supersídlo na břehu Černého moře.

 

Články o celebritě

Covid řádí v Kremlu. Putin přiznal desítky nakažených, sám zůstává v izolaci Covid řádí v Kremlu. Putin přiznal desítky nakažených, sám zůstává v izolaci Ruský prezident Vladimir Putin sdělil, že v jeho okolí onemocněly covidem-19 desítky lidí a že zůsta... číst článek
Putin je více efektivní proti covidu než očkování, chválí prezidenta jeho mluvčí Putin je více efektivní proti covidu než očkování, chválí prezidenta jeho mluvčí Ruský operativní štáb dnes oznámil 18.841 potvrzených případů koronaviru za poslední den a 792 úmrtí... číst článek
Putin se objevil na rusko-běloruských manévrech. V NATO a na Ukrajině sílí znepokojení Putin se objevil na rusko-běloruských manévrech. V NATO a na Ukrajině sílí znepokojení Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí v Nižegorodské oblasti navštívil manévry ruských a bělorusk... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Podal
Zdeněk Podal
zobrazit profil Miloš Tita
Miloš Tita
zobrazit profil Jan Čižinský
Jan Čižinský
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Alena Šírová
Alena Šírová
zobrazit profil Vítězslav Schrek
Vítězslav Schrek
zobrazit profil Miroslav Šlouf
Miroslav Šlouf
zobrazit profil Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová