Vladimir Putin

Datum narození: 7. 10. 1952
Přezdívka: Puťka
Místo narození: Lenigrad (dnešní Petrohrad)
Výška: 165 cm
Profese: politik, ruský prezident
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Vladimir Putin je novodobý car. Kontroverzní ruský politik si pěstuje image nepřemožitelného tvrďáka a alfa-samce, pročež bývá terčem mnoha vtipů.

Jeho otec byl příslušníkem Rudé armády. Ještě než se Vladimir Putin narodil, zplodil otec dva syny. Jeden ale zemřel pár dní po porodu a druhý na záškrt při německé blokádě Leningradu, takže je jejich slavnější bratr nikdy nepoznal.

VLADIMÍR PUTIN - UTAJOVANÝ ŽIVOT JEHO DCER

Vladimir Putin byl v KGB

Studoval práva na leningradské univerzitě. Poté Vladimir Putin nastoupil do nechvalně proslulé sovětské tajné služby KGB, kde působil jako agent v Německé demokratické republice. V roce 1990 se vrátil zpět do vlasti a stal se zástupcem rektora na petrohradské univerzitě. Pak už následovala politická kariéra, která ho vynesla až na samotný vrchol.

V roce 1983 se oženil s učitelkou francouzštiny a španělštiny Ljudmilou Alexandrovnou Škrebněvovou. V roce 2013 však oznámili rozvod. Vladimir Putin si našel novou lásku, tehdy 25letou Alinu Kabajevovou, poslankyni ruské dumy a olympijskou vítězku ve sportovní gymnastice z Atén.

Je přirovnáván k Hitlerovi a ke Stalinovi

Ruským prezidentem se Vladimir Putin stal opakovaně. Nejprve po Borisi Jelcinovi v roce 1999 a podržel si křeslo osm let. Pak si čtyři roky odpočinul v premiérském křesle, aby se 7. května 2012 stal halvou Ruska opět. Poté nechal mandát prodloužit na šest let a v březnu 2018 jej obhájil

V prezidentském úřadu je Vladimir Putin vnímaný nejen jako tvrdý politik (použít armádu pro něj není problém, jak ukázal Čečencům, Ukrajincům a dalším; ostatně média neváhají přirovnat ho k Hitlerovi či Stalinovi, a učinil tak dokonce i britský následník trůnu princ Charles), ale také jako osoba, která se ráda předvádí.

V únoru 2022 Vladimir Putin zahájil invazi na Ukrajinu.

O VÁLCE NA UKRAJINĚ ČTĚTE ZDE>>

Je Putin lepší než Chuck Norris?

Buduje si image drsného chlapa a nepřemožitelného spasitele, pro kterého není žádný úkol nemožný. Vladimir Putin např. lovil tygry, nechává se fotit při jízdě na koni do půl těla nahý, létal nad Ruskem na motorovém kluzáku, sotva se ponořil do moře, vylovil vzácnou starověkou vázu... Prostě alfa-samec, jak mu v Rusku říkají.

Je proto ovšem také terčem spousty vtipů, podobně jako Chuck Norris. Ostatně když získal koncem roku 2013 v taekwondu černý pás 9. danu, zaplnily světová média titulky jako Vladimir Putin je lepší než Chuck Norris. Ten má totiž jen černý pás 8. stupně. Hned se objevily variace na legendární norrisovské vtipy, jako třeba: Chuck Norris umí dát šach jedním tahem, Putin nepotřebuje ani jediný.

Putin má luxusní sídlo u Černého moře

O VLADIMÍRU PUTINOVI ČTĚTE ZDE>>

Vladimir Putin miluje zvířata. Plynně hovoří německy a anglicky a zbožňuje sport. Je fanouškem bojových umění, nejvíce přilnul k judu a sambu (specifická ruská technika sebeobrany). V sambu se stal několikrát přeborníkem v leningradské oblasti.

A samozřejmě - jak už to u mocipánů bývá - se Vladimir Putin nevyhýbá luxusu, o čemž svědčí jeho mnohamiliardové supersídlo na břehu Černého moře.

 

Články o celebritě

Farský pro Blesk o stáži v USA, nehodě na lyžích i postu eurokomisaře. Pavlovi na Hradě pomáhat nebude! Farský pro Blesk o stáži v USA, nehodě na lyžích i postu eurokomisaře. Pavlovi na Hradě pomáhat nebude! Výrazná tvář hnutí STAN Jan Farský se po návratu ze stáže v USA tolik neukazuje. Blesku se nyní svěř... číst článek
USA uvalily sankce na občana Slovenska: Pro Rusy měl shánět zbraně z KLDR USA uvalily sankce na občana Slovenska: Pro Rusy měl shánět zbraně z KLDR Americké ministerstvo financí dnes oznámilo, že uvalilo sankce na slovenského občana, který se podle... číst článek
Příslib úkrytu a dohoda o nevydání do Haagu: Co slíbil Si Ťin-pching Putinovi? Příslib úkrytu a dohoda o nevydání do Haagu: Co slíbil Si Ťin-pching Putinovi? Ukrajina věří, že ruský prezident Vladimir Putin vyjednával se svým čínským protějskem Si Ťin-pching... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdenka Němečková Crkvenjaš
Zdenka Němečková Crkvenjaš
zobrazit profil Adam Vojtěch
Adam Vojtěch
zobrazit profil Miroslav Toman
Miroslav Toman
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil František Elfmark
František Elfmark
zobrazit profil Pavel Juříček
Pavel Juříček
zobrazit profil Monika Jarošová
Monika Jarošová
zobrazit profil Vít Ulrych
Vít Ulrych