Vladimir Putin | Celebwiki.cz

Vladimir Putin

Datum narození: 7. 10. 1952
Přezdívka: Puťka
Místo narození: Lenigrad (dnešní Petrohrad)
Výška: 165 cm
Profese: politik, prezident
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Ruský prezident Vladimír Putin je novodobý car. Kontroverzní politik si pěstuje image nepřemožitelného tvrďáka a alfa-samce, pročež bývá terčem mnoha vtipů.

Jeho otec byl příslušníkem Rudé armády. Ještě než se Vladimir Putin narodil, zplodil otec dva syny. Jeden ale zemřel pár dní po narození a druhý na záškrt při německé blokádě Leningradu, takže je jejich slavnější bratr nikdy nepoznal.

VLADIMÍR PUTIN - UTAJOVANÝ ŽIVOT JEHO DCER

V roce 1983 se Vladimir Putin oženil s učitelkou francouzštiny a španělštiny Ljudmilou Alexandrovnou Škrebněvovou. V roce 2013 však oznámili rozvod. Putin si našel novou lásku, tehdy 25letou Alinu Kabajevovou, poslankyni ruské dumy a olympijskou vítězku ve sportovní gymnastice z Atén.

Vladimir Putin studoval práva na leningradské univerzitě. Poté nastoupil do nechvalně proslulé sovětské tajné služby KGB, kde působil jako agent v Německé demokratické republice. V roce 1990 se vrátil zpět do vlasti a stal se zástupcem rektora na petrohradské univerzitě. Pak už následovala politická kariéra, která ho vynesla až na samotný vrchol. 

Vladimira Putin se stal ruským prezidentem opakovaně. Nejprve po Borisi Jelcinovi v roce 1999 a podržel si křeslo osm let. Pak si čtyři roky odpočinul v premiérském křesle, aby se 7. května 2012 stal halvou Ruska opět. Poté nechal mandát prodloužit na šest let a v březnu 2018 jej obhájil

V prezidentském úřadu je Vladimir Putin vnímaný nejen jako tvrdý politik (použít armádu pro něj není problém, jak ukázal Čečencům, Ukrajincům a dalším; ostatně média neváhají přirovnat ho k Hitlerovi či Stalinovi, a učinil tak dokonce i britský následník trůnu princ Charles), ale také jako osoba, která se ráda předvádí.

Buduje si image drsného chlapa a nepřemožitelného spasitele, pro kterého není žádný úkol nemožný. Vladimír Putin např. lovil tygry, nechává se fotit při jízdě na koni do půl těla nahý, létal nad Ruskem na motorovém kluzáku, sotva se ponořil do moře, vylovil vzácnou starověkou vázu... Prostě alfa-samec, jak mu v Rusku říkají.

Je proto ovšem také terčem spousty vtipů, podobně jako Chuck Norris. Ostatně když získal koncem roku 2013 v taekwondu černý pás 9. danu, zaplnily světová média titulky jako Vladimir Putin je lepší než Chuck Norris. Ten má totiž jen černý pás 8. stupně. Hned se objevily variace na legendární norrisovské vtipy, jako třeba: Chuck Norris umí dát šach jedním tahem, Putin nepotřebuje ani jediný.

O VLADIMÍRU PUTINOVI ČTĚTE ZDE>>

Vladimír Putin miluje zvířata. Plynně hovoří německy a anglicky a zbožňuje sport. Je fanouškem bojových umění, nejvíce přilnul k judu a sambu (specifická ruská technika sebeobrany). V sambu se stal několikrát přeborníkem v leningradské oblasti. A samozřejmě - jak už to u mocipánů bývá - se nevyhýbá luxusu, o čemž svědčí jeho mnohamiliardové supersídlo na břehu Černého moře.

 

Články o celebritě

Zeman dal Putinovi „košem“. Přehlídku v Moskvě vynechá kvůli koronaviru Zeman dal Putinovi „košem“. Přehlídku v Moskvě vynechá kvůli koronaviru Prezident Miloš Zeman se nezúčastní vojenské přehlídky, která se bude konat 24. června v Moskvě k 75... číst článek
Prodáme Lenina. Ruská opozice chce zalepit díru po pandemii „mumií“ revolucionáře Prodáme Lenina. Ruská opozice chce zalepit díru po pandemii „mumií“ revolucionáře Udržovat tělo revolucionáře a někdejšího předsedy vlády Sovětského svazu Vladimira Iljiče Lenina v r... číst článek
Putin láká voliče k urnám a slibuje slevy v obchodě i losování o byt. Kvůli referendu Putin láká voliče k urnám a slibuje slevy v obchodě i losování o byt. Kvůli referendu Putin se obává nízké účasti v nadcházejícím referendu, a tak chce lidi motivovat na účast v hlasován... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Třetina
Tomáš Třetina
zobrazit profil Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová
zobrazit profil Zdeněk Hraba
Zdeněk Hraba
zobrazit profil Dita Charanzová
Dita Charanzová
zobrazit profil Petr Nečas
Petr Nečas
zobrazit profil Naděžda Šišková
Naděžda Šišková
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Miroslav Petřík
Miroslav Petřík