Sergej Lavrov

Sergej Lavrov

Datum narození: 21. 3. 1950
Místo narození: Moskva, Rusko
Výška: 188 cm
Profese: politik, diplomat, 4. ministr zahraničních věcí Ruské federace
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik a diplomat Sergej Lavrov, celým jménem Sergej Viktorovič Lavrov, se 9. března 2004 stal ministrem zahraničních věcí Ruské federace.

Po střední škole Sergej Lavrov absolvoval Státní institut mezinárodních vztahů v Moskvě. Hned po ukončení studia, tedy roku 1972 čtyři roky působil jako diplomat Sovětského svazu na Srí Lance.

SERGEJ LAVROV O TŘETÍ SVĚTOVÉ VÁLCE

Po návratu do Moskvy dlouholetý člen Komunistické strany Sovětského svazu Sergej Lavrov pracoval na ministerstvu zahraničních věcí v Sekci mezinárodních ekonomických vztahů SSSR. V letech 1981 až 1988 byl v sovětské misi při OSN v New Yorku.

Sergej Lavrov dostal Řád cti 

Pak se Sergej Lavrov vrátil na ministerstvo zahraničních věcí v Moskvě. V letech 1994 až 2004 byl stálým zástupcem Ruské federace při OSN, a to v pořadí druhým.

Ministrem zahraničních věcí Sergeje Lavrova ruský prezident Vladimír Putin jmenoval 9. března 2004.

Sergej Lavrov je držitelem řady ocenění. Např. v roce 1996 dostal Řád cti Ruské federace, v letech 2005 a 2006 řády přátelství Kazachstánu a Běloruska či roku 2007 velkokříž Řádu peruánského slunce.

O SERGEJI LAVROVOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou MariíSergej Lavrov dceru Jekatěrinu.

 

Články o celebritě

Lavrov u spojence v Číně: Zloba nad sankcemi i kvůli Záporožské jaderné elektrárně Lavrov u spojence v Číně: Zloba nad sankcemi i kvůli Záporožské jaderné elektrárně Čína chce posílit strategickou spolupráci s Ruskem pod vedením prezidenta Vladimira Putina, řekl šéf... číst článek
Nová analýza záznamu masakru u Moskvy: Našli údajné agenty FSB! Co víme o „mužích v modrém“? Nová analýza záznamu masakru u Moskvy: Našli údajné agenty FSB! Co víme o „mužích v modrém“? Běloruské zpravodajství Nexta nedávno zveřejnilo svou analýzu jednoho videa z koncertní haly Crosus ... číst článek
Pellegrini ostře útočí na Korčoka: „Chci mír a ne chaos, válku a zdražování.“ Fandí mu Zeman i Orbán Pellegrini ostře útočí na Korčoka: „Chci mír a ne chaos, válku a zdražování.“ Fandí mu Zeman i Orbán Prezidentský kandidát a expremiér Peter Pellegrini (Hlas-SD) postoupil do 2. kola voleb na Slovensku... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Dort
Jiří Dort
zobrazit profil František Matějka
František Matějka
zobrazit profil Mikuláš Ferjenčík
Mikuláš Ferjenčík
zobrazit profil Jiří Šesták
Jiří Šesták
zobrazit profil Klement Gottwald
Klement Gottwald
zobrazit profil Jana Mračková Vildumetzová
Jana Mračková Vildumetzová
zobrazit profil Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová