Sergej Lavrov

Sergej Lavrov

Datum narození: 21. 3. 1950
Místo narození: Moskva, Rusko
Výška: 188 cm
Profese: politik, diplomat, 4. ministr zahraničních věcí Ruské federace
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Politik a diplomat Sergej Lavrov, celým jménem Sergej Viktorovič Lavrov, se 9. března 2004 stal ministrem zahraničních věcí Ruské federace.

Po střední škole Sergej Lavrov absolvoval Státní institut mezinárodních vztahů v Moskvě. Hned po ukončení studia, tedy roku 1972 čtyři roky působil jako diplomat Sovětského svazu na Srí Lance.

SERGEJ LAVROV O TŘETÍ SVĚTOVÉ VÁLCE

Po návratu do Moskvy dlouholetý člen Komunistické strany Sovětského svazu Sergej Lavrov pracoval na ministerstvu zahraničních věcí v Sekci mezinárodních ekonomických vztahů SSSR. V letech 1981 až 1988 byl v sovětské misi při OSN v New Yorku.

Sergej Lavrov dostal Řád cti 

Pak se Sergej Lavrov vrátil na ministerstvo zahraničních věcí v Moskvě. V letech 1994 až 2004 byl stálým zástupcem Ruské federace při OSN, a to v pořadí druhým.

Ministrem zahraničních věcí Sergeje Lavrova ruský prezident Vladimír Putin jmenoval 9. března 2004.

Sergej Lavrov je držitelem řady ocenění. Např. v roce 1996 dostal Řád cti Ruské federace, v letech 2005 a 2006 řády přátelství Kazachstánu a Běloruska či roku 2007 velkokříž Řádu peruánského slunce.

O SERGEJI LAVROVOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou MariíSergej Lavrov dceru Jekatěrinu.

 

Články o celebritě

Česko součástí „čtvrté říše“, pokus o vraždu Putina a kolaps EU: Bláznivé předpovědi lidí z Kremlu Česko součástí „čtvrté říše“, pokus o vraždu Putina a kolaps EU: Bláznivé předpovědi lidí z Kremlu Nejbližší kolegové ruského prezidenta Vladimira Putina včetně ministra zahraničí Sergeje Lavrova při... číst článek
Nečekaně zemřel Lukašenkův dlouholetý ministr zahraničí. Detaily o smrti chybí Nečekaně zemřel Lukašenkův dlouholetý ministr zahraničí. Detaily o smrti chybí e věku 64 let zemřel dlouholetý ministr zahraničí Běloruska Uladzimir Makej, uvedla dnes státní tisk... číst článek
Varování před třetí světovou na summitu G20 na Bali. Zelenskyj: Ruská ničivá válka musí být zastavena Varování před třetí světovou na summitu G20 na Bali. Zelenskyj: Ruská ničivá válka musí být zastavena Na indonéském ostrově Bali začal dvoudenní summit největších světových ekonomik G20. Summitu se zúča... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lubomír Franc
Lubomír Franc
zobrazit profil Jana Zwyrtek Hamplová
Jana Zwyrtek Hamplová
zobrazit profil Ondřej Lochman
Ondřej Lochman
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico
zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš
zobrazit profil Jaroslav Martinů
Jaroslav Martinů
zobrazit profil Ladislav Chlupáč
Ladislav Chlupáč