Michal Hašek | Celebwiki.cz

Michal Hašek

Datum narození: 17.4.1976
Místo narození: Brno
Profese: Bývalý hejtman a exposlanec ČSSD
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Do Lánské schůzky po volbách na podzim 2013 byl politik Michal Hašek jedním z nejvlivnějších sociálních demokratů. Poté, co povolební puč proti šéfovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi nevyšel, se Michal Hašek stáhl ze sněmovny, rezignoval na poslanecký mandát, ale zůstal jihomoravským hejtmanem.

S politikou začínal Michal Hašek na komunální úrovni v jihomoravské obci Drásov. Bylo to brzy po maturitě na gymnáziu v Tišnově. V roce 1998 vstoupil do ČSSD. Vysokoškolské vzdělání si dodělával při zaměstnání.

Poslancem byl Michal Hašek od roku 2002, v roce 20078 s ČSSD vyhrál krajské volby a nahradil Stanislava Juránka v čele Jihomoravského kraje. Sociální demokraté Michalu Haškovi dovolili tento post obhajovat i na podzim 2016. Objevily se pochybnosti, zda šlo o nejlepší tah poté, co se Michal Hašek bratřil s ruskými motorkáři, kteří si říkají Noční vlci.

Michal Hašek, který jeden čas vedl poslanecký klub a byl prvním zástupcem šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky, původně mířil mnohem výš. Když ČSSD vyhrála na podzim 2013 mimořádné parlamentní volby se ziskem 20,45%, Michal Hašek vycítil šanci. Výsledek označil za historicky nejhorší , přičemž Bohuslava Sobotku na jihu Moravy přeskočil na preferenční hlasy.

Michal Hašek nebyl sám, kdo vymýšlel změnu kurzu v ČSSD. Několik vlivných sociálních demokratů v čele s Michalem Haškem si do Lán pozval prezident Miloš Zeman. Jejich vztah nebyl chladný. Michal Hašek předtím vyzval Bohuslava Sobotku, ať se vzdá postu šéfa ČSSD.

Lánskou schůzku s Milošem Zemanem ovšem Michal Hašek veřejně popíral. Milan Chovanec ji naopak přiznal a Michal Hašek se tak sám dostal do nelichotivé pozice zrádce a pučisty. Následovala Haškova rezignace na mandát poslance. Kritizován byl i za kumulaci funkcí. Bohuslav Sobotka tak vyšel ze střetu jako naprostý vítěz.

V roce 2012 se objevily zprávy, že Michal Hašek opustil svou ženu Veroniku a dceru Justýnu, a to kvůli milence Šárce Rouzkové. O čtyři roky později však Michal Hašek na oficiálním stranickém webu uváděl, že je stále ženatý.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Uprchlý exposlanec Wolf se „převlékl za strom“: Pro úřady je znovu neviditelný Uprchlý exposlanec Wolf se „převlékl za strom“: Pro úřady je znovu neviditelný Před šesti lety prchnul z Česka a nyní je k nenalezení i v Paraguayi, kde ho policisté vystopovali.… číst článek
ČSSD hrozí „definitivní zesměšnění“, Haška štve fraška. Expert: Odejít teď nemá smysl ČSSD hrozí „definitivní zesměšnění“, Haška štve fraška. Expert: Odejít teď nemá smysl ČSSD řeší, co dál. Varianta odchodu jejích ministrů z Babišovy vlády stále není zažehnána, objevují… číst článek
ČSSD trvá na Šmardovi Zemanovi navzdory. K demisím ministrů zazněl termín ČSSD trvá na Šmardovi Zemanovi navzdory. K demisím ministrů zazněl termín Sociální demokracie dál trvá na tom, že se ministrem kultury má stát její místopředseda Michal… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Robert Šlachta
Robert Šlachta
zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský
zobrazit profil Miroslav Novák
Miroslav Novák
zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Alexandra Udženija
Alexandra Udženija
zobrazit profil Miluše Horská
Miluše Horská
zobrazit profil Jiří Dienstbier ml.
Jiří Dienstbier ml.
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro