Související celebrity

Životopis

Miloš Zeman vystudoval VŠE v Praze a poté zde zůstal jako pedagog. V roce 1968 vstoupil do KSČ. Po revoluci se stal nepřehlédnutelnou postavou české politiky.

Miloš Zeman se narodil 28. září 1944 v Kolíně, kde později vystudoval i ekonomickou střední školu. K maturitě se ovšem málem nedostal z politických důvodů, které mu znemožnily pokračovat ze střední na vysokou školu. Musel tak nastoupit do zaměstnání, kde se doporučení ke studiu dočkal až po dvou letech a mohl tak vystudovat Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze.

Po revoluci se angažoval v Občanském fóru

V roce 1989 Miloš Zeman otevřeně kritizoval komunismus. Po Sametové revoluci se angažoval v nově vzniklé straně Občanské fórum. V roce 1992 vstoupil do ČSSD a osm let byl jejím předsedou. V letech 1998 až 2002 byl premiérem ČR, z tohoto období je známá existence opoziční smlouvy, na které se domlouval s Václavem Klausem. V roce 2003 Miloš Zeman neuspěl jako kandidát ve volbách na prezidenta ČR.

MILOŠ ZEMAN OČIMA REFLEXU

Zeman se stal prvním přímo zvoleným prezidentem ČR

V roce 2007 vystoupil z ČSSD a posléze se stal čestným předsedou Strany Práv Občanů Zemanovců (SPOZ), za kterou v roce 2010 neúspěšně kandidoval do Sněmovny. V červnu 2012 Miloš Zeman oficiálně prohlásil, že by chtěl být hlavou státu a do této funkce byl v historicky první přímé volbě skutečně zvolen, a to v lednu 2013.

MILOŠ ZEMAN - PREZIDENT DOLNÍCH DESETI MILIONŮ  

Prezident Miloš Zeman je po celou svou politickou kariéru znám jako pohotový řečník, který svými bonmoty nejen pobaví, ale mnohdy rovněž urazí. Častým terčem jeho invektiv se stali novináři, které neváhal označit za žumpu. "Zjistil jsem, že největší počet pitomců na čtvereční metr je mezi novináři," mj. prohlásil. Často se také v souvislosti s Milošem Zemanem hovoří o jeho náklonnosti k alkoholu. I na toto téma se dokázal vyjádřit vtipně: "Šíří se fámy, že mám velmi rád becherovku a pivo. Obě jsou pravdivé.“ 

Svou prostořekostí Miloš Zeman ale dokázal způsobit nejedno politické faux pas. Ještě jako premiér při setkání s brněnskými občany tituloval tehdejšího senátora a předsedu ODA Michaela Žantovského slovem "skútr". A pak dodal: "Kdyby někdo nevěděl, co to je, znamená to zkurvený trpaslík." Mezinárodní pozdvižení vzbudil, když přirovnal palestinského předáka Jásira Arafata k Adolfu Hitlerovi. K soudu se dostal kvůli tomu, že o novináři Ferdinandu Peroutkovi prohlásil, že sympatizoval s Hitlerem. Soud mu nařídil omluvu.

Na post hlavy státu se Miloš Zeman, který patří ke kontroverzním a často kritizovaným politikům a jenž si vykoledoval nařčení z toho, že je alkoholik, trpící demencí a narcismem, rozhodl kandidovat i ve volbách 2018. Těsnou nadpoloviční většinou porazil Jiřího Drahoše.

O MILOŠI ZEMANOVI ČTĚTE ZDE>>

Miloš Zeman je podruhé ženatý s Ivanou Zemanovou. Z prvního manželství má syna Davida a z druhého dceru Kateřinu.

VŠE O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Pustí Zemana z nemocnice až dnes? Další návštěva manželky Ivany! Pustí Zemana z nemocnice až dnes? Další návštěva manželky Ivany! Další den ve špitále strávil prezident Miloš Zeman (76). Ten je v Ústřední vojenské nemocnici týden.... číst článek
Zeman ve špitále: Lékaři ho propustí až ve středu. A další návštěvy Ivany i Mynáře Zeman ve špitále: Lékaři ho propustí až ve středu. A další návštěvy Ivany i Mynáře Týden už leží prezident Miloš Zeman (76) v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Přitom v roce 2019 str... číst článek
Zeman zůstává ve špitále a dále přijímá návštěvy! Zeman zůstává ve špitále a dále přijímá návštěvy! Tento týden se má podle Hradu hlava státu Miloš Zeman (76) vrátit do pracovního procesu. Prezident a... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zuzana Klusová
Zuzana Klusová
zobrazit profil Petr Gajdáček
Petr Gajdáček
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Libor Michálek
Libor Michálek
zobrazit profil Andrej Babiš
Andrej Babiš
zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Pavel  Čekan
Pavel Čekan
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek