Milan Urban

Datum narození: 15. 10. 1958
Místo narození: Čáslav
Profese: politik ČSSD, 5. ministr průmyslu a obchodu
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politik ČSSD Milan Urban, někdejší člen KSČ, byl ministrem ve třech vládách. Na středočeské kandidátce pro volby 2021 zaujal 2. příčku, hned za šéfem strany Janem Hamáčkem.

Absolvoval Hutnickou fakultu Vysoké školy báňské v Ostravě. Milan Urban, v letech 1985 až 1989 člen KSČ, pracoval v ČKD Kutná Hora jako technik nebo byl výrobním náměstkem v ČSAO Čáslav. Po Sametové revoluci 1989 mj. dělal vedoucího odboru hospodářství a investic na Městském úřadu v Čáslavi.

MILAN URBAN - ČSSD VSADILA NA „STARÉ KÁDRY“

Hned tři roky nato, co Milan Urban vstoupil do ČSSD, získal ve volbách 1998 poslanecký mandát, který opakovaně obhájil. Ve Sněmovně s krátkou přestávkou zasedal až do parlamentních voleb 2017, kdy ve Středočeském kraji neuspěl.

Od března 2003, kdy nahradil Jiřího Rusnoka, byl Milan Urban do září 2006 ministrem průmyslu a obchodu, a to ve vládách Vladimíra Špidly, Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka.

Za výrok „Limity jsou pozůstatkem posttotalitní doby, kdy ještě neexistovaly základní demokratické právní principy“ byl Milan Urban nominován na cenu Zelená perla roku 2004.

V roce 2009 Milan Urban čelil kritice v rámci tzv. Toskánské aféry, kdy se objevil společně s dalšími politiky, např. Mirkem Topolánkem, a také podnikateli na fotografiích z letoviska Monte Argentario, kde trávil luxusní dovolenou ve společnosti lobbisty ČEZ Vladimíra Johanese.

Do parlamentních voleb 2021 sociální demokraté Milana Urbana vyslali jako dvojku své středočeské kandidátky.

Mezi koníčky Milana Urbana patří především fotbal, tenis a motorismus.

O MILANU URBANOVI ČTĚTE ZDE>>

Milan Urban je ženatý. Má tři děti.

O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2021 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Další Politici

zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil
zobrazit profil Adéla Šípová
Adéla Šípová
zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin
zobrazit profil Jakub Landovský
Jakub Landovský
zobrazit profil Bill Clinton
Bill Clinton
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský
zobrazit profil František Matějka
František Matějka