Jiří Paroubek

Datum narození: 21. 8. 1952
Přezdívka: Buldozer
Místo narození: Olomouc
Profese: politik, někdejší vysoký funkcionář ČSSD, expremiér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Někdejší premiér Jiří Paroubek patřil svého času mezi nejvýraznější politiky Česka. Vysloužil si tehdy přezdívku Buldozer. Posléze ale vystoupil z ČSSD a politická hladina se nad ním na čas zavřela.

Do Československé strany socialistické vstoupil absolvent pražské VŠE Jiří Paroubek už v roce 1970. Po Sametové revoluci 1989 se podílel na obnově ČSSD, kterou později několik let vedl.

JIŘÍ PAROUBEK - VZTAH V DESETI OBRAZECH

Přes deset let pracoval Jiří Paroubek jako hlavní ekonom společnosti Restaurace a jídelny. Po Sametové revoluci 1989 měl podíl v několika firmách. V ČSSD působil jako ústřední tajemník a místopředseda. Post předsedy převzal po Stanislavu Grossovi, který odstoupil kvůli své bytové aféře. Do té doby zastával Jiří Paroubek funkci ministra pro místní rozvoj. Poté vedl rok českou vládu. Za svou nekompromisní zarputilost si vysloužil přezdívku Buldozer.

I přes vyhrané volby nedokázal Jiří Paroubek v roce 2010 sestavit novou vládní koalici. Z funkce předsedy ČSSD proto odstoupil. O rok později založil vlastní stranu Národní socialisté – Levice 21. století.

Politická kariéra Jiřího Paroubka je kromě úspěchu, kdy se stal v roce 2005 předsedou vlády i ČSSD jen vlivem okolností, protkána spíše neúspěchy. V roce 1993 se chtěl stát šéfem ČSSD a propadl. V roce 2000 se snažil dostat do Senátu a neprobojoval se ani do druhého kola. V roce 2005 chtěl vést aspoň pražskou ČSSD, spolustraníci ho nechtěli.

Kasal se, že bude kandidovat na hlavu státu, vůbec k tomu nedošlo. Když si založil svou stranu LEV 21, nezískal v parlamentních volbách 2013 ani promile hlasů. Na scéně se objevil jako kandidát na senátora v obvodu č. 71 - Ostrava - město ve volbách 2018. Tamní sodiální demokraté mu nasbírali 1000 podpisů.

Ještě než se stal Jiří Paroubek členem vlády, působil díky opoziční smlouvě mezi ČSSD a ODS jako náměstek primátora hlavního města Prahy, a přihlížel až desetinásobnému předražování investic. Byly organizovány petice za jeho odstup z politických funkcí. Na mítincích se stal terčem vajíčkových útoků.

Jeho největším politickým rivalem býval Mirek Topolánek. Soudil se také s médii, včetně Reflexu, a to za zobrazení v komiksu Zelený Raul. Krom toho se Jiří Paroubek stal předsedou společnosti, která vydávala politický časopis Trend. V roce 2010 založil názorový server Vaše věc. Napsal několik knih.

O JIŘÍM PAROUBKOVI ČTĚTE ZDE>>

Svou první ženu, překladatelku a lektorku Zuzanu Paroubkovou, poznal už při studiích. Žili spolu téměř třicet let. Mají syna Jiřího. Jeho druhá žena, také tlumočnice, Petra Paroubková, byla uchvácena jeho „sexy mozkem“ - alespoň podle jejího slavného výroku. Roku 2007 se vzali a mají spulu dceru Margaritu.

Po téměř destiletém manželství se Petra Paroubková od manžela odstěhovala. A tím mezi nimi vypukla válka.

V létě 2017 byl Jiří Paroubek Bleskem nafocen, jak se vodí za ruku s exposlankyní Gabrielou Kalábkovou.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Hamáček o nové lásce, vztahu s exmanželkou a „vyženěných“ psech. Syny dal na nezvyklý sport Hamáček o nové lásce, vztahu s exmanželkou a „vyženěných“ psech. Syny dal na nezvyklý sport Jan Hamáček (42) si dal za úkol dovést sociální demokracii opět do Sněmovny. Politiku ČSSD je prý so... číst článek
Václav Klaus slaví 80. Přejí Kalousek, Nečas i „prázdný Topol“, kdo si neodpustil rýpnutí? Václav Klaus slaví 80. Přejí Kalousek, Nečas i „prázdný Topol“, kdo si neodpustil rýpnutí? Bývalý prezident Václav Klaus chystá na pátek velkolepou oslavu. O den později totiž oslaví úctyhodn... číst článek
Verdikt po čtyřech letech! Jak dopadl spor Paroubkových? Verdikt po čtyřech letech! Jak dopadl spor Paroubkových? Někdo si mne ruce, někdo odchází s prázdnou. V tomto případě úspěch zaznamenal bývalý premiér Jiří P... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lucie Šafránková
Lucie Šafránková
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Zdeněk Dvořák
Zdeněk Dvořák
zobrazit profil Jan Hrnčíř
Jan Hrnčíř
zobrazit profil Lukáš Bartoň
Lukáš Bartoň
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Zuzana Klusová
Zuzana Klusová