Petr Mach | Celebwiki.cz

Petr Mach

Datum narození: 6. 5. 1975
Místo narození: Praha
Profese: politik Strany svobodných občanů, ekonom, pedagog
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Do politiky se Petr Mach pustil už ve dvaceti letech. O pár let později založil Stranu svobodných občanů, která mu v roce 2014 vynesla křeslo v Europarlamentu.

Petr Mach je český ekonom, politik a vysokoškolský pedagog, známý svými liberálními názory a kritikou Evropské unie. V roce 2009 založil Stranu svobodných občanů, jíž předsedá, kterou opakovaně stavěl do voleb a s níž uspěl až v roce 2014 ve volbách do Evropského parlamentu, kde získali jedno křeslo.

PETR MACH PRO E15: BABIŠ LIKVIDUJE PODNIKATELE

Tématem Evropské unie se Petr Mach zabývá dlouhodobě. Napsal knihu Úskalí evropské integrace (2003) a knihu Jak vystoupit z EU (2009). „Chtěl bych se přidat do frakce k Nigelu Farageovi, tvořit skutečnou opozici mašinérii EU a hlasovat proti všem návrhům, které omezují svobodu českých obyvatel a svrchovanost Česka. Chci navrhnout změnu smlouvy o EU, která by dala ČR výjimku ze zavedení eura,“ řekl Petr Mach, který je přesvědčen, že jednou bude českým premiérem.

S politikou Petr Mach začínal jako dvacetiletý, kdy se stal členem Mladých konzervativců. V roce 1997 vstoupil do ODS, kde vydržel deset let. Dělal dokonce poradce prezidentu Václavu Klausovi během jeho prvního funkčního období. Z ODS Petr Mach vystoupil proto, že se mu nelíbilo, jak ji vede někdejší premiér Mirek Topolánek.

V parlamentních volbách 2017 se Petr Mach stal lídrem pražské kadidátky Svobodných. Kvůli volbám do Sněmovny rezignoval na post europoslance. Křeslo v dolní komoře nezískal.

O PETRU MACHOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Mach je ženatý. Manželka Andrea (svatbu měli v říjnu 2014) mu v listopadu 2016 porodila syna Jonáše.

 

Články o celebritě

„Zneužitá holčička.“ Kalousek se diví, proč Greta děsí, Stropnický se jí zastal „Zneužitá holčička.“ Kalousek se diví, proč Greta děsí, Stropnický se jí zastal Na české politické scéně se strhla přestřelka po emotivním projevu švédské aktivistky Grety Thunberg... číst článek
U Klause ml. hasí první požár. „Vyděračskou výzvu“ odmítla i jeho „zrzka“ U Klause ml. hasí první požár. „Vyděračskou výzvu“ odmítla i jeho „zrzka“ Trikolóra, kterou založil Václav Klaus mladší, se chystá na ustavující sněm. Ještě před ním už ale m... číst článek
Klaus při své oslavě sepsul Kalouska, Zeman se dožadoval piva. Přišli i Nečasovi či Duka Klaus při své oslavě sepsul Kalouska, Zeman se dožadoval piva. Přišli i Nečasovi či Duka Exprezident Václav Klaus ve středu uspořádal tradiční velkou oslavu narozenin na půdě svého institut... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Martin Červíček
Martin Červíček
zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek
zobrazit profil Miloslav Zeman
Miloslav Zeman
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Stanislav Štech
Stanislav Štech
zobrazit profil Jiří Burian
Jiří Burian
zobrazit profil Terezie Holovská
Terezie Holovská
zobrazit profil Vít Kaňkovský
Vít Kaňkovský