Petr Mach

Datum narození: 6. 5. 1975
Místo narození: Praha
Profese: politik Strany svobodných občanů, ekonom, pedagog
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Do politiky se Petr Mach pustil už ve dvaceti letech. O pár let později založil Stranu svobodných občanů, která mu v roce 2014 vynesla křeslo v Europarlamentu.

Petr Mach je český ekonom, politik a vysokoškolský pedagog, známý svými liberálními názory a kritikou Evropské unie. V roce 2009 založil Stranu svobodných občanů, jíž předsedá, kterou opakovaně stavěl do voleb a s níž uspěl až v roce 2014 ve volbách do Evropského parlamentu, kde získali jedno křeslo.

PETR MACH PRO E15: BABIŠ LIKVIDUJE PODNIKATELE

Tématem Evropské unie se Petr Mach zabývá dlouhodobě. Napsal knihu Úskalí evropské integrace (2003) a knihu Jak vystoupit z EU (2009). „Chtěl bych se přidat do frakce k Nigelu Farageovi, tvořit skutečnou opozici mašinérii EU a hlasovat proti všem návrhům, které omezují svobodu českých obyvatel a svrchovanost Česka. Chci navrhnout změnu smlouvy o EU, která by dala ČR výjimku ze zavedení eura,“ řekl Petr Mach, který je přesvědčen, že jednou bude českým premiérem.

S politikou Petr Mach začínal jako dvacetiletý, kdy se stal členem Mladých konzervativců. V roce 1997 vstoupil do ODS, kde vydržel deset let. Dělal dokonce poradce prezidentu Václavu Klausovi během jeho prvního funkčního období. Z ODS Petr Mach vystoupil proto, že se mu nelíbilo, jak ji vede někdejší premiér Mirek Topolánek.

V parlamentních volbách 2017 se Petr Mach stal lídrem pražské kadidátky Svobodných. Kvůli volbám do Sněmovny rezignoval na post europoslance. Křeslo v dolní komoře nezískal.

O PETRU MACHOVI ČTĚTE ZDE>>

Petr Mach je ženatý. Manželka Andrea (svatbu měli v říjnu 2014) mu v listopadu 2016 porodila syna Jonáše.

 

Články o celebritě

Hladil mladé dívky, doktory míjel. Kubera (†72) hájil kouření, boj o Hrad vzdal Hladil mladé dívky, doktory míjel. Kubera (†72) hájil kouření, boj o Hrad vzdal Nenadálá smrt předsedy Senátu Jaroslava Kubery (†72) zaskočila kolegy napříč celým politickým spektr... číst článek
Babišová vytáhla dýni a lebky, Foldyna „otroky“. Na Dušičky vzpomněly Čaputová i Schillerová Babišová vytáhla dýni a lebky, Foldyna „otroky“. Na Dušičky vzpomněly Čaputová i Schillerová Na sobotu 2. listopadu připadla vzpomínka na všechny zesnulé - Dušičky. Připomněli si je i čeští pol... číst článek
Kdo ukradl Gretě dětství? V rodině herce a operní pěvkyně si žila jako v bavlnce Kdo ukradl Gretě dětství? V rodině herce a operní pěvkyně si žila jako v bavlnce Švédská environmentální aktivistka Greta Thunbergová (16) tento týden na světové lídry hřímala, že j... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Svatopluk Němeček
Svatopluk Němeček
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová
zobrazit profil Josef Hájek
Josef Hájek
zobrazit profil Jan Schiller
Jan Schiller
zobrazit profil Saddám  Husajn
Saddám Husajn
zobrazit profil Lucie Orgoníková
Lucie Orgoníková
zobrazit profil Markéta Monsportová
Markéta Monsportová
zobrazit profil Barack Obama
Barack Obama