Viktor Orbán

Viktor Orbán

Datum narození: 31. 5. 1963
Místo narození: Székesfehérvár, Maďarsko
Výška: 174 cm
Profese: 4. a 8. premiér Maďarska, právník
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Viktor Orbán, politik konzervativní strany Fidesz, se roku 2010 vrátil do funkce premiéra Maďarska. Byl jím už v letech 1998 až 2002.

Po Gymnáziu Blanky Telekiové a povinné dvouleté vojenské službě Viktor Orbán, celým jménem Viktor Mihály Orbán, vystudoval práva na budapešťské Univerzitě Eötvöse Loránda. Poté pracoval na ministerstvu zemědělství a výživy.

VIKTOR ORBÁN VS EMMANUEL MACRON

Viktor Orbán stál u zrodu Fidesz

V roce 1989 Viktor Orbán získal stipendium od Soros Foundation, nadace amerického finančníka George Sorose v anglickém Oxfordu, kde studoval na Pembroke College.

Po pádu komunismu seViktor Orbán vrátil zpět do Maďarska a v roce 1990 se stal poslancem za stranu Fidesz (Maďarská občanská unie), již v roce 1988 spoluzakládal.

Od voleb 1998 byl Viktor Orbán čtyři roky premiérem. Předsedou maďarské vlády se opět stal roku 2010 a tento post obhájil i po volbách 2014, 2018 a 2022.

O VIKTORU ORBÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1986 se Viktor Orbán oženil s právničkou Anikó Lévai. Mají spolu syna Gáspára a dcery Flóru, Ráhel, Sáru a Rózu.

 

 

Články o celebritě

Neznámé detaily ze života Pavla: Utekl před rozvodem rodičů, chtěl pracovat v dolech Neznámé detaily ze života Pavla: Utekl před rozvodem rodičů, chtěl pracovat v dolech „Jsem generál a jsem na svou hodnost hrdý,“ říkával. Dnes se budí jako vítěz prezidentských voleb. J... číst článek
Zdrcující porážka populisty a vítězství rozvážného lídra: Co píší o českých volbách v zahraničí? Zdrcující porážka populisty a vítězství rozvážného lídra: Co píší o českých volbách v zahraničí? Jak hodnotí francouzská, rakouská a anglicky píšící média nového českého prezidenta Petra Pavla? „S ... číst článek
Babiš jako „kůl v plotě“: Šéf ČSSD se postavil na stranu Pavla. A Babiš v debatě Blesku komentoval postoj SPD Babiš jako „kůl v plotě“: Šéf ČSSD se postavil na stranu Pavla. A Babiš v debatě Blesku komentoval postoj SPD Prezidentskému kandidátovi Petru Pavlovi dosud vyjádřilo podporu značné množství politiků i slavných... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Markéta Monsportová
Markéta Monsportová
zobrazit profil Evžen Tošenovský
Evžen Tošenovský
zobrazit profil Ivo Vondrák
Ivo Vondrák
zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš
zobrazit profil Michaela Šebelová
Michaela Šebelová
zobrazit profil Jan Zahradníček
Jan Zahradníček
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš