Viktor Orbán

Viktor Orbán

Datum narození: 31. 5. 1963
Místo narození: Székesfehérvár, Maďarsko
Výška: 174 cm
Profese: 4. a 8. premiér Maďarska, právník
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Viktor Orbán, politik konzervativní strany Fidesz, se roku 2010 vrátil do funkce premiéra Maďarska. Byl jím už v letech 1998 až 2002.

Po Gymnáziu Blanky Telekiové a povinné dvouleté vojenské službě Viktor Orbán, celým jménem Viktor Mihály Orbán, vystudoval práva na budapešťské Univerzitě Eötvöse Loránda. Poté pracoval na ministerstvu zemědělství a výživy.

VIKTOR ORBÁN VS EMMANUEL MACRON

Viktor Orbán stál u zrodu Fidesz

V roce 1989 Viktor Orbán získal stipendium od Soros Foundation, nadace amerického finančníka George Sorose v anglickém Oxfordu, kde studoval na Pembroke College.

Po pádu komunismu seViktor Orbán vrátil zpět do Maďarska a v roce 1990 se stal poslancem za stranu Fidesz (Maďarská občanská unie), již v roce 1988 spoluzakládal.

Od voleb 1998 byl Viktor Orbán čtyři roky premiérem. Předsedou maďarské vlády se opět stal roku 2010 a tento post obhájil i po volbách 2014, 2018 a 2022.

O VIKTORU ORBÁNOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1986 se Viktor Orbán oženil s právničkou Anikó Lévai. Mají spolu syna Gáspára a dcery Flóru, Ráhel, Sáru a Rózu.

 

 

Články o celebritě

Fiala hostil summit zemí V4. Fica dav vypískal, v názorech na Ukrajinu se premiéři neshodli Fiala hostil summit zemí V4. Fica dav vypískal, v názorech na Ukrajinu se premiéři neshodli Do pražského Lichtenštejnského paláce se dnes sjeli premiéři Slovenska, Polska a Maďarska na jednání... číst článek
Fiala po schůzce s Tuskem: Česko ani Polsko vyslání vojsk na Ukrajinu nechystá Fiala po schůzce s Tuskem: Česko ani Polsko vyslání vojsk na Ukrajinu nechystá Předseda vlády Petr Fiala (ODS) přivítal nového polského premiéra Donalda Tuska ve Strakově akademii... číst článek
Zelenskyj děkuje Fialovi a dalším lídrům. V dopise vyzvali k dvojnásobné pomoci Ukrajině  Zelenskyj děkuje Fialovi a dalším lídrům. V dopise vyzvali k dvojnásobné pomoci Ukrajině  Šéfové vlád pěti zemí EU, včetně českého premiéra Petra Fialy, v otevřeném dopise vyzvali k další po... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Fridrich
Stanislav Fridrich
zobrazit profil Jiří Snížek
Jiří Snížek
zobrazit profil Cyril Svoboda
Cyril Svoboda
zobrazit profil Rostislav Koštial
Rostislav Koštial
zobrazit profil Sergej Šojgu
Sergej Šojgu
zobrazit profil Marie Benešová
Marie Benešová
zobrazit profil Václav Votava
Václav Votava
zobrazit profil Jaroslav Bžoch
Jaroslav Bžoch