Kateřina Klasnová

Datum narození: 14. 10. 1977
Místo narození: Praha
Profese: politička, exposlankyně VV, novinářka, dlouholetá zastupitelka
Znamení: Váhy

Životopis

Politička Kateřina Klasnová, nejdelší místopředsedkyně Věcí veřejných a exposlankyně, se ve volbách 2018 stala opět kandidátkou na post zastupitelky městské části Praha 1.

Po Střední škole elektrotechnické Kateřina Klasnová absolvovala obor husitská teologie-religionistika na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracovní kariéru začala jako pedagožka na své alma mater.

KATEŘINA KLASNOVÁ - SEXY KOČKOU PARLAMENTU

Coby členka Věcí veřejných, jíž se stala roku 2001, Kateřina Klasnová z akademické půdy odešla a byla redaktorkou stranického časopisu Pražan, později i jeho šéfredaktorkou. List opustila na dobu svého poslaneckého mandátu, tedy mezi lety 2010 až 2013.

V roce 2005 byla Kateřina Klasnová zvolena místopředsedkyní strany. Ve volbách 2006 získala post v Zastupitelstvu Městské části Praha 1, který opakovaně obhájila. Do komunálních voleb 2018 šla jako nestraník, aby mohla navázat na svou dosavadní práci v zastupitelstvu.

Roku 2009 neúspěšně kandidovala do Evropského parlamentu. Po volbách 2010, v nichž Kateřina Klasnová získala křeslo ve Sněmovně, byla zvolena její místopředsedkyní. Z funkce odstoupila roku 2012, kdy se VV rozštěpily a odešly do opozice.

Někteří členové VV se v rámci předčasných voleb 2013, po pádu vlády Petra Nečase, objevili na kandidátkách Úsvitu Tomia Okamury. To Kateřina Klasnová odmítla, poslanecký mandát tak neobhajovala. Věci veřejné opustila roku 2014.

O KATEŘINĚ KLASNOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Za svého dlouholetého přítele, tehdejšího manažerem Věcí veřejných a exministrem dopravy Víta Bártu, se Kateřina Klasnová provdala 10. července 2010 na zámku Mcely. V březnu 2016 se jim narodila dcera Amálie.

VŠE O KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Křeček
Stanislav Křeček
zobrazit profil Zuzana Klusová
Zuzana Klusová
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Antonín Seďa
Antonín Seďa
zobrazit profil Pavel Hodáč
Pavel Hodáč
zobrazit profil Ondřej Šimetka
Ondřej Šimetka