Angela Merkel

Datum narození: 17. 7. 1954
Místo narození: Hamburk, Německo
Profese: 8. spolková kancléřka Německa
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Angela Merkel je první ženou, která usedla do křesla kancléře Spolkové republiky Německo. Navíc se stala jednou z nejmocnějších žen světa.

Byla velmi nadána na matematiku a cizí jazyky. Fyziku Angela Merkel, rozená Angela Dorothea Merkel, studovala na Univerzitě v Lipsku. V roce 1976 získala doktorát. V letech 1978 až 1990 působila jako vědecká spolupracovnice na Institutu fyzikální chemie Akademie věd NDR v Berlíně.

ANGELA MERKEL SI PRÝ UTAHOVALA Z THERESY MAY

V Německu se Merkel těší velké oblibě

Vždy projevovala kritický postoj k NDR a komunismu. Nebyla nikdy členkou žádného tehdejšího politického subjektu. Do politiky Angela Merkel vstoupila v roce 1990. Z počátku jen jako mluvčí jedné ze stran, později také jako ministryně.

Svoji dráhu Angela Merkel spojila s křesťanskými demokraty (CDU). V roce 2005 byla nominována jako kandidátka na post spolkové kancléřky a od listopadu téhož roku se jí stala. V Německu se i po několikaleté kariéře těší velké oblíbě.

Merkel dostala medaili od Obamy

Snaží se o velmi dobré vztahy s Francií a USA. Německo si za dobu působení Angely Merkel udržuje pozici ekonomicky nejsilnějšího státu Evropské unie.

Někdejší americký prezident Barack Obama Angele Merkel v roce 2011 udělil Prezidentskou medaili svobody, nejvyšší civilní americké vyznamenání.

Skandál kvůli odposlechům kancléřky

Stala první ženou, která usedla do křesla kancléře Spolkové republiky Německo. Podle časopisu Forbes byla Angela Merkel opakovaně jednou z nejmocnějších žen světa.

V roce 2013 čelila Amerika skandálu, kvůli údajnému odposlechu Angely Merkel a jejího telefonu.

O ANGELE MERKEL ČTĚTE ZDE>>

Angela Merkel byla manželkou fyzika Ulricha Merkela. Podruhé se provdala za chemika Joachima Sauera

 

Články o celebritě

Macron si volal s Putinem, Merkelová s Lukašenkem. Zmírní napětí na běloruských hranicích? Macron si volal s Putinem, Merkelová s Lukašenkem. Zmírní napětí na běloruských hranicích? Francouzský prezident Emmanuel Macron a jeho ruský protějšek Vladimir Putin se v pondělí při dlouhém... číst článek
Jsou před námi velmi těžké týdny, varuje Merkelová. Pandemie zesílila i v Německu Jsou před námi velmi těžké týdny, varuje Merkelová. Pandemie zesílila i v Německu Úřady v Německu za posledních 24 hodin ohlásily 45.081 nových případů nákazy koronavirem a 228 úmrtí... číst článek
Nástupce Merkelové hledají znovu, Laschet propadl. Uspěje v CDU politik z „východu“? Nástupce Merkelové hledají znovu, Laschet propadl. Uspěje v CDU politik z „východu“? Dosavadní šéf kancléřského úřadu v Berlíně Helge Braun a zahraničněpolitický expert německé Křesťans... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský
zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi
zobrazit profil Barbora Urbanová
Barbora Urbanová
zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Zdeněk Schwarz
Zdeněk Schwarz
zobrazit profil Karel Sládeček
Karel Sládeček