Boris Johnson | Celebwiki.cz

Boris Johnson

Datum narození: 19.6.1964
Místo narození: Upper East Side, New York, USA
Profese: britský konzervativní politik, novinář, spisovatel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Konzervativní politik Boris Johnson se poté, co britská premiérka Theresa Mayová v květnu 2019 ohlásila odchod ze všech funkcí, stal vážných kandidátem na jí zastávané posty.

Politik, editor, spisovatel, historik a esejista Boris Johnson, celým jménem Alexander Boris de Pfeffel Johnson, studoval na Balliol College, Ashdown House, Eton College a na Oxfordské univerzitě.

BORIS JOHNSON - ZASAHOVALA U NĚJ POLICIE

V letech 2001 až 2008 byl Boris Johnson členem dolní komory Parlamentu Spojeného království a ministrem ve stínové vládě. V letech 1999 až 2005 stál v čele časopisu The Spectator.

V květnu 2008 se Boris Johnson stal za Konzervativní stranu, jejímž je členem, londýnským starostou, roku 2012 křeslo obhájil. V následujícím volebním období již nikoli.

Od 13. července 2016 Boris Johnson zastával post britského ministra zahraničí. Podpořil mj. vojenskou intervenci v Jemenu pod vedením Saúdské Arábie nebo tureckou invazi do Afrínu v Sýrii.

V prosinci 2017 Boris Johnson označil v rozhovoru pro list Sunday Times Rusko za „uzavřenou, protivnou, militaristickou a nedemokratickou“ zemi. Kvůli neshodám ve vládě kolem odchodu Británie z Evropské unie dne 9. července 2018 oznámil svou demisi.

Boris Johnson patří ke kritikům Evropské unie. Poté, co britská premiérka Theresa Mayová v souvislosti s nezdary v otázce brexitu v květnu 2019 ohlásila odchod ze všech funkcí, stal se vážných kandidátem na jí zastávané posty.

O BORISI JOHNSONOVI ČTĚTE ZDE>>

Přes svou prababičku je Boris Johnson vzdáleným příbuzným prvního württemberského krále Fridricha I. a přes něj také britské královské rodiny a dalších evropských monarchů. Mimoto má rusko-židovské předky, s čímž souvisí jeho ruské jméno Boris.

S bývalou manželkou má Boris Johnson čtyři děti, páté údajně s jednou ze svých milenek. Roku 2018 se jeho partnerkou stala půvabná Carrie Symonds (narozena 1988).

 

Články o celebritě

„Fraška“ i „drastický způsob“. Babiš a další sepsuli vývoj brexitové dohody „Fraška“ i „drastický způsob“. Babiš a další sepsuli vývoj brexitové dohody Premiér Andrej Babiš (ANO) lituje sobotního rozhodnutí britského parlamentu, který odsunul schválení… číst článek
Brexitová dohoda je na světě. Johnson se domluvil s Junckerem, jak Británie opustí EU Brexitová dohoda je na světě. Johnson se domluvil s Junckerem, jak Británie opustí EU Británie a Evropská unie se dohodly na podmínkách brexitu. Informovali o tom ve čtvrtek na twitteru… číst článek
Dohoda u brexitu se oddaluje. V průtazích hrál roli i sexismus, bouří politička kvůli Mayové Dohoda u brexitu se oddaluje. V průtazích hrál roli i sexismus, bouří politička kvůli Mayové Naděje na brexitovou dohodu opět krachují. I přes očekávání se ve středu Britové dohody nedočkají,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Pavel Feřt
Pavel Feřt
zobrazit profil Jan Maxián
Jan Maxián
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Tomáš  Materna
Tomáš Materna
zobrazit profil Iveta Kolářová
Iveta Kolářová
zobrazit profil Jaroslav Špaček
Jaroslav Špaček
zobrazit profil Kateřina Kudějová
Kateřina Kudějová
zobrazit profil Miloš Fikejz
Miloš Fikejz