Boris Johnson | Celebwiki.cz

Boris Johnson

Datum narození: 19.6.1964
Místo narození: Upper East Side, New York, USA
Profese: britský premiér, konzervativní politik, novinář, spisovatel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Konzervativní politik Boris Johnson poté, co britská premiérka Theresa Mayová v květnu 2019 ohlásila odchod ze všech funkcí, ji v červenci nahradil ve všech postech.

Politik, editor, spisovatel, historik a esejista Boris Johnson, celým jménem Alexander Boris de Pfeffel Johnson, studoval na Balliol College, Ashdown House, Eton College a na Oxfordské univerzitě.

BORIS JOHNSON - ZASAHOVALA U NĚJ POLICIE

V letech 2001 až 2008 byl Boris Johnson členem dolní komory Parlamentu Spojeného království a ministrem ve stínové vládě. V letech 1999 až 2005 stál v čele časopisu The Spectator.

V květnu 2008 se Boris Johnson stal za Konzervativní stranu, jejímž je členem, londýnským starostou, roku 2012 křeslo obhájil. V následujícím volebním období již nikoli.

Od 13. července 2016 Boris Johnson zastával post britského ministra zahraničí. Podpořil mj. vojenskou intervenci v Jemenu pod vedením Saúdské Arábie nebo tureckou invazi do Afrínu v Sýrii.

V prosinci 2017 Boris Johnson označil v rozhovoru pro list Sunday Times Rusko za „uzavřenou, protivnou, militaristickou a nedemokratickou“ zemi. Kvůli neshodám ve vládě kolem odchodu Británie z Evropské unie dne 9. července 2018 oznámil svou demisi.

Boris Johnson patří ke kritikům Evropské unie. Poté, co tehdejší britská premiérka Theresa Mayová v souvislosti s nezdary v otázce brexitu v květnu 2019 ohlásila odchod ze všech funkcí, stal se vážných kandidátem na jí zastávané posty, což se stalo již záhy, tedy v červenci.

V březnu 2020 média prozradila, že se koronavirem nakazil i premiér Boris Johnson.

O BORISI JOHNSONOVI ČTĚTE ZDE>>

Přes svou prababičku je Boris Johnson vzdáleným příbuzným prvního württemberského krále Fridricha I. a přes něj také britské královské rodiny a dalších evropských monarchů. Mimoto má rusko-židovské předky, s čímž souvisí jeho ruské jméno Boris.

S bývalou manželkou má Boris Johnson čtyři děti, páté údajně s jednou ze svých milenek. Roku 2018 se jeho partnerkou stala půvabná Carrie Symonds (narozena 1988).

 

Články o celebritě

Těhotná „vydřička“ opustila nakaženého premiéra Johnsona: Karanténa až do porodu Těhotná „vydřička“ opustila nakaženého premiéra Johnsona: Karanténa až do porodu Velkou Británií v pátek otřásla zpráva o tom, že se u premiéra Borise Johnsona (55) potvrdil koronavirus,… číst článek
Hladoví senioři v slzách nad prázdnými regály. Vykoupené potraviny ohrožují i lékaře Hladoví senioři v slzách nad prázdnými regály. Vykoupené potraviny ohrožují i lékaře Plačící sklánějící se nad prázdnými regály s potravinami v supermarketu. I takové obrázky… číst článek
Premiéra dojal dopis malé Josephine (7). Buďte jako ona, vyzývá Brity Premiéra dojal dopis malé Josephine (7). Buďte jako ona, vyzývá Brity Boj s koronavirem se značně podepsal také na osobním a pracovním životě britského premiéra Borise… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ladislav Jakl
Ladislav Jakl
zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Helmut Kohl
Helmut Kohl
zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Jan Ruml
Jan Ruml