Boris Johnson | Celebwiki.cz

Boris Johnson

Datum narození: 19.6.1964
Místo narození: Upper East Side, New York, USA
Profese: britský premiér, konzervativní politik, novinář, spisovatel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Konzervativní politik Boris Johnson poté, co britská premiérka Theresa Mayová v květnu 2019 ohlásila odchod ze všech funkcí, ji v červenci nahradil ve všech postech.

Politik, editor, spisovatel, historik a esejista Boris Johnson, celým jménem Alexander Boris de Pfeffel Johnson, studoval na Balliol College, Ashdown House, Eton College a na Oxfordské univerzitě.

BORIS JOHNSON - ZASAHOVALA U NĚJ POLICIE

V letech 2001 až 2008 byl Boris Johnson členem dolní komory Parlamentu Spojeného království a ministrem ve stínové vládě. V letech 1999 až 2005 stál v čele časopisu The Spectator.

V květnu 2008 se Boris Johnson stal za Konzervativní stranu, jejímž je členem, londýnským starostou, roku 2012 křeslo obhájil. V následujícím volebním období již nikoli.

Od 13. července 2016 Boris Johnson zastával post britského ministra zahraničí. Podpořil mj. vojenskou intervenci v Jemenu pod vedením Saúdské Arábie nebo tureckou invazi do Afrínu v Sýrii.

V prosinci 2017 Boris Johnson označil v rozhovoru pro list Sunday Times Rusko za „uzavřenou, protivnou, militaristickou a nedemokratickou“ zemi. Kvůli neshodám ve vládě kolem odchodu Británie z Evropské unie dne 9. července 2018 oznámil svou demisi.

Boris Johnson patří ke kritikům Evropské unie. Poté, co tehdejší britská premiérka Theresa Mayová v souvislosti s nezdary v otázce brexitu v květnu 2019 ohlásila odchod ze všech funkcí, stal se vážných kandidátem na jí zastávané posty, což se stalo již záhy, tedy v červenci.

O BORISI JOHNSONOVI ČTĚTE ZDE>>

Přes svou prababičku je Boris Johnson vzdáleným příbuzným prvního württemberského krále Fridricha I. a přes něj také britské královské rodiny a dalších evropských monarchů. Mimoto má rusko-židovské předky, s čímž souvisí jeho ruské jméno Boris.

S bývalou manželkou má Boris Johnson čtyři děti, páté údajně s jednou ze svých milenek. Roku 2018 se jeho partnerkou stala půvabná Carrie Symonds (narozena 1988).

 

Články o celebritě

Johnson provětral svůj kabinet. Vyhodil tři ministry, čtvrtý sám rezignoval Johnson provětral svůj kabinet. Vyhodil tři ministry, čtvrtý sám rezignoval Necelé dva týdny po odchodu Británie z Evropské unie premiér Boris Johnson učinil několik změn ve… číst článek
„Nejsem běhna!“ Poslankyně umlčela kritiky, které pobouřily její šaty „Nejsem běhna!“ Poslankyně umlčela kritiky, které pobouřily její šaty Britská stínová ministryně kultury Tracy Brabinová (58) rychle umlčela internetové trolly, ti se… číst článek
Johnson po brexitu hrozí Bruselu cly, premiérova „vydřička“ slavila odchod z EU se psem Johnson po brexitu hrozí Bruselu cly, premiérova „vydřička“ slavila odchod z EU se psem Britský premiér Boris Johnson může být spokojen, splnil, co slíbil. A brexit „dotáhl“ do konce. Británie… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Tomáš Petříček
Tomáš Petříček
zobrazit profil Soňa Kodetová
Soňa Kodetová
zobrazit profil Josef Skála
Josef Skála
zobrazit profil Jana Čunátová
Jana Čunátová
zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk
zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Jakub Lepš
Jakub Lepš