Boris Johnson | Celebwiki.cz

Boris Johnson

Datum narození: 19. 6. 1964
Místo narození: Upper East Side, New York, USA
Profese: britský premiér, konzervativní politik, novinář, spisovatel
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Konzervativní politik Boris Johnson poté, co britská premiérka Theresa Mayová v květnu 2019 ohlásila odchod ze všech funkcí, ji v červenci nahradil ve všech postech.

Politik, editor, spisovatel, historik a esejista Boris Johnson, celým jménem Alexander Boris de Pfeffel Johnson, studoval na Balliol College, Ashdown House, Eton College a na Oxfordské univerzitě.

BORIS JOHNSON - ZASAHOVALA U NĚJ POLICIE

V letech 2001 až 2008 byl Boris Johnson členem dolní komory Parlamentu Spojeného království a ministrem ve stínové vládě. V letech 1999 až 2005 stál v čele časopisu The Spectator.

V květnu 2008 se Boris Johnson stal za Konzervativní stranu, jejímž je členem, londýnským starostou, roku 2012 křeslo obhájil. V následujícím volebním období již nikoli.

Od 13. července 2016 Boris Johnson zastával post britského ministra zahraničí. Podpořil mj. vojenskou intervenci v Jemenu pod vedením Saúdské Arábie nebo tureckou invazi do Afrínu v Sýrii.

V prosinci 2017 Boris Johnson označil v rozhovoru pro list Sunday Times Rusko za „uzavřenou, protivnou, militaristickou a nedemokratickou“ zemi. Kvůli neshodám ve vládě kolem odchodu Británie z Evropské unie dne 9. července 2018 oznámil svou demisi.

Boris Johnson patří ke kritikům Evropské unie. Poté, co tehdejší britská premiérka Theresa Mayová v souvislosti s nezdary v otázce brexitu v květnu 2019 ohlásila odchod ze všech funkcí, stal se vážných kandidátem na jí zastávané posty, což se stalo již záhy, tedy v červenci.

V březnu 2020 média prozradila, že se koronavirem nakazil i premiér Boris Johnson. Koncem dubna přišlo oznámení, že je zdráv. A vrací se do práce.

O BORISI JOHNSONOVI ČTĚTE ZDE>>

Přes svou prababičku je Boris Johnson vzdáleným příbuzným prvního württemberského krále Fridricha I. a přes něj také britské královské rodiny a dalších evropských monarchů. Mimoto má rusko-židovské předky, s čímž souvisí jeho ruské jméno Boris.

S bývalou manželkou má Boris Johnson čtyři děti, páté údajně s jednou ze svých milenek. Roku 2018 se jeho partnerkou stala půvabná Carrie Symonds (narozena 1988).

 

Články o celebritě

„Už jsem vyměnil hodně plen.“ Premiér Johnson řekl, jak doma pomáhá snoubence se synkem „Už jsem vyměnil hodně plen.“ Premiér Johnson řekl, jak doma pomáhá snoubence se synkem Britský premiér Boris Johnson (56) tenhle týden představil další fázi uvolňování restrikcí, z parlam... číst článek
Na pivo po koronaviru: V britských hospodách nalijí jen těm, kteří řeknou jméno, nařídila vláda Na pivo po koronaviru: V britských hospodách nalijí jen těm, kteří řeknou jméno, nařídila vláda Návštěvníci anglických hospod budou muset při objednávce uvést obsluze své jméno, jinak se piva nedo... číst článek
„Hibernace spěje ke konci,“ oznámil Johnson. V Británii otevřou hospody i kadeřnictví „Hibernace spěje ke konci,“ oznámil Johnson. V Británii otevřou hospody i kadeřnictví Británie za necelé dva týdny zažije zásadní krok na cestě k návratu k životu před koronavirem. Minis... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Navrátil
Petr Navrátil
zobrazit profil Ladislav Chlupáč
Ladislav Chlupáč
zobrazit profil Jiří Růžička
Jiří Růžička
zobrazit profil Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová
zobrazit profil Pavel Klíma
Pavel Klíma
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík
zobrazit profil Martin Havel
Martin Havel