Olaf Scholz

Olaf Scholz

Datum narození: 14. 6. 1958
Místo narození: Osnabrück
Profese: 9. spolkový kancléř Německa, právník
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Olaf Scholz, sociálnědemokratický politik, byl 8. prosince 2021 zvolen kancléřem Spolkové republiky Německo. Ve funkci nahradil Angelu Merkel.

Členem Sociálnědemokratické strany Německa (SPD) se luterán Olaf Scholz stal v roce 1975. V letech 1978 až 1985 vystudoval práva na Hamburské univerzitě. Řadu let působil v advokacii.

Olaf Scholz byl starostou Hamburku

Od března 2011 do března 2018 byl Olaf Scholz vrchním starostou Hamburku. Poté až do prosince 2021 zastával post ministra financí ve čtvrté vládě Angely Merkel, v níž se stal také vicekancléřem.

V době, kdy byl Olaf Scholz ministrem financí a vicekancléřem, se v souvislosti s koronavirovou pandemií Německo podílelo na plánech záchrany hospodářství v Evropské unii, ohlášených tehdejší kancléřkou Angelou Merkel, francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyen.

Scholzova SPD těsně vyhrála volby

V srpnu 2020 byl Olaf Scholz představen jako lídr SPD pro volby do Německého spolkového sněmu. Strana velmi těsně vyhrála před CDU/CSU a Olaf Scholz byl 8. prosince 2021 zvolen spolkovým kancléřem, a nahradil tak Angelu Merkel.

O OLAFU SCHOLZOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 1998 se Olaf Scholz oženil se stranickou kolegyní Brittou Ernst.

 

Články o celebritě

Britský premiér přivezl Izraeli jednoznačnou podporu. Netanjahu odkryl další cíl Hamásu Britský premiér přivezl Izraeli jednoznačnou podporu. Netanjahu odkryl další cíl Hamásu Jedním z cílů krvavého útoku hnutí Hamás na Izrael 7. října bylo podle premiéra Benjamina Netanjahua... číst článek
Fiala po schůzce špiček EU: Unie nemůže dál takto váhat. Orbán má dál výhrady k připojení Ukrajině Fiala po schůzce špiček EU: Unie nemůže dál takto váhat. Orbán má dál výhrady k připojení Ukrajině Představitelé zemí EU se dnes sešli ve španělské Granadě na neformálním summitu, při kterém jednali ... číst článek
Summit G20 v Indii: Místo Putina přijel Lavrov, Scholz dorazil i s páskou přes oko Summit G20 v Indii: Místo Putina přijel Lavrov, Scholz dorazil i s páskou přes oko V indickém Dillí dnes začal summit největších světových ekonomik ze skupiny G20, kde bude mezi hlavn... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tom Philipp
Tom Philipp
zobrazit profil Marie Kaufmann
Marie Kaufmann
zobrazit profil Magdalena Davis
Magdalena Davis
zobrazit profil Adam Vojtěch
Adam Vojtěch
zobrazit profil Simona Kratochvílová
Simona Kratochvílová
zobrazit profil Petr Stuchlík
Petr Stuchlík
zobrazit profil Robert Pelikán
Robert Pelikán
zobrazit profil Miroslav Adámek
Miroslav Adámek