Theresa Mayová

Datum narození: 1. 10. 1956
Místo narození: Eastbourne, Velká Británie
Profese: bývalá britská premiérka, expředsedkyně Konzervativní strany
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička Theresa Mayová se v červenci 2016 stala premiérkou Velké Británie. Již v červnu 2019 skončila v čele vládních konzervativců kvůli neúspěchu své brexitové strategie a záhy ji na všech postech nahradil Boris Johnson.

Politička Theresa Mayová, která se po Margaret Thatcherové stala druhou ženou v této funkci v dějinách země, chtěla vytvořit „lepší Británii“. Řekla to ve svém prvním projevu před Downing Street 10.

THERESA MAYOVÁ SE ZTRATILA V DOWNING STREET

Theresa Mayová po Davidu Cameronovi převzala i vedení Konzervativní strany. Do jejích rukou se tak dostal další osud této ostrovní země, tedy jak její odchod z EU, tak možný rozpad Spojeného království. Skotové se totiž vyjádřili pro setrvání v EU a byl tudíž nasnadě jejich požadovek plebiscitu o nezávislosti.

Post předsedkyně vlády Theresa Mary May, rozená Brasier, získala po bezmála dvaceti letech působení v politice. V roce 1997 se stala poslankyní Parlamentu; než usedla do premiérského křesla, byla ministryní vnitra.

V květnu 2019 obletěla svět zpráva o rezignaci Theresy May na všechny posty, a to kvůli jejím neúspěchům v případě brexitu. Již v červenci ji nahradil bouřlivák Boris Johnson, který vzešel z volby nového lídra strany.

O THERESE MAYOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Theresa Mayová je dcerou kněze anglikánské církve. Po gymnáziu studovala geografii na Oxfordu. Od promoce (1977) do roku 1983 pracovala v Bank of England. Poté působila jako poradce v oblasti mezinárodních záležitostí. V roce 1997 vstoupila do politiky.

Politička se roku 1980 vdala za investičního bankéře Philipa. Pár je kvůli zdravotním obtížím Theresy Mayové bezdětný.

THERESA MAY NA REFLEX.CZ >>

Ve Velké Británii žije pornohorečka, jejíž jméno je podobné se jménem bývalé premiérky - Teresa May -, takže se mnoha lidem objevovaly fotky sexbomby, když hledali informace o političce

 

Články o celebritě

Putinův nepřítel č. 1 promluvil: Bojí se atentátu, ale nepřestane, dokud bude prezident u moci Putinův nepřítel č. 1 promluvil: Bojí se atentátu, ale nepřestane, dokud bude prezident u moci Být nepřítelem ruského prezidenta Vladimira Putina (69) je nebezpečné, Rusko je proslulém tím, že „n... číst článek
Johnson vyzval Čínu, aby odsoudila Rusy. Sám sklízí kritiku za přirovnání invaze k brexitu Johnson vyzval Čínu, aby odsoudila Rusy. Sám sklízí kritiku za přirovnání invaze k brexitu Britský premiér Boris Johnson čelí kritice za svůj výrok, ve kterém přirovnal Ukrajince bojující pro... číst článek
Nejen Babiš, ale i králové či ministr se ženou: Koho také odhalily Pandora Papers? Nejen Babiš, ale i králové či ministr se ženou: Koho také odhalily Pandora Papers? Předseda české vlády Andrej Babiš, expremiér Británie Tony Blair, prezidenti Ázerbájdžánu, Chile, Ke... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Kohoutek
Tomáš Kohoutek
zobrazit profil Markéta Gregorová
Markéta Gregorová
zobrazit profil Richard Brabec
Richard Brabec
zobrazit profil Hana Marvanová
Hana Marvanová
zobrazit profil Miloslav Janulík
Miloslav Janulík
zobrazit profil Pavel Talíř
Pavel Talíř
zobrazit profil Jaroslav Martinů
Jaroslav Martinů
zobrazit profil Tomáš Petříček
Tomáš Petříček