Theresa Mayová | Celebwiki.cz

Theresa Mayová

Datum narození: 1.10.1956
Místo narození: Eastbourne, Velká Británie
Profese: bývalá britská premiérka, expředsedkyně Konzervativní strany
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička Theresa Mayová se v červenci 2016 stala premiérkou Velké Británie. Již v červnu 2019 skončila v čele vládních konzervativců kvůli neúspěchu své brexitové strategie a záhy ji na všech postech nahradil Boris Johnson.

Politička Theresa Mayová, která se po Margaret Thatcherové stala druhou ženou v této funkci v dějinách země, chtěla vytvořit „lepší Británii“. Řekla to ve svém prvním projevu před Downing Street 10.

THERESA MAYOVÁ SE ZTRATILA V DOWNING STREET

Theresa Mayová po Davidu Cameronovi převzala i vedení Konzervativní strany. Do jejích rukou se tak dostal další osud této ostrovní země, tedy jak její odchod z EU, tak možný rozpad Spojeného království. Skotové se totiž vyjádřili pro setrvání v EU a byl tudíž nasnadě jejich požadovek plebiscitu o nezávislosti.

Post předsedkyně vlády Theresa Mary May, rozená Brasier, získala po bezmála dvaceti letech působení v politice. V roce 1997 se stala poslankyní Parlamentu; než usedla do premiérského křesla, byla ministryní vnitra.

V květnu 2019 obletěla svět zpráva o rezignaci Theresy May na všechny posty, a to kvůli jejím neúspěchům v případě brexitu. Již v červenci ji nahradil bouřlivák Boris Johnson, který vzešel z volby nového lídra strany.

O THERESE MAYOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Theresa Mayová je dcerou kněze anglikánské církve. Po gymnáziu studovala geografii na Oxfordu. Od promoce (1977) do roku 1983 pracovala v Bank of England. Poté působila jako poradce v oblasti mezinárodních záležitostí. V roce 1997 vstoupila do politiky.

Politička se roku 1980 vdala za investičního bankéře Philipa. Pár je kvůli zdravotním obtížím Theresy Mayové bezdětný.

THERESA MAY NA REFLEX.CZ >>

Ve Velké Británii žije pornohorečka, jejíž jméno je podobné se jménem bývalé premiérky - Teresa May -, takže se mnoha lidem objevovaly fotky sexbomby, když hledali informace o političce

 

Články o celebritě

Co letělo první? Johnsonova „vydřička“ vyhodila ze sídla premiéra zbytky po Mayové Co letělo první? Johnsonova „vydřička“ vyhodila ze sídla premiéra zbytky po Mayové Jak to vypadá v „hnízdečku lásky“ britského premiéra Borise Johnsona a jeho milenky Carrie Symondsové.… číst článek
Rusko ohrožuje Brity, tepal Johnson Putina. Vyčetl mu „nestydatý“ útok na Skripala Rusko ohrožuje Brity, tepal Johnson Putina. Vyčetl mu „nestydatý“ útok na Skripala Na okraj summitu o Libyi v Berlíně proběhla krátká schůzka britského premiéra Borise Johnsona a ruského… číst článek
Johnsonův triumf přiblížil odchod z EU. Průvodce brexitem pro „nebrity“: Co se změní? Johnsonův triumf přiblížil odchod z EU. Průvodce brexitem pro „nebrity“: Co se změní? Brexit je na spadnutí, po drtivém vítězství premiéra Borise Johnsona a jeho konzervativců v předčasných… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Jan Zahradil
Jan Zahradil
zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Václav IV.
Václav IV.
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos
zobrazit profil Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová