Theresa Mayová | Celebwiki.cz

Theresa Mayová

Datum narození: 1.10.1956
Místo narození: Eastbourne, Velká Británie
Profese: britská premiérka a předsedkyně Konzervativní strany
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Theresa Mayová se premiérkou Velké Británie stala v červenci 2016. Po setkání s královnou Alžbětou II. v Buckinghamském paláci nahradila Davida Camerona, který odstoupil poté, co se Britové v referendu rozhodli pro odchod z EU.

Politička Theresa Mayová, která se po Margaret Thatcherové stala druhou ženou v této funkci v dějinách země, chce vytvořit „lepší Británii“. Řekla to ve svém prvním projevu před Downing Street 10.

THERESA MAYOVÁ SE ZTRATILA V DOWNING STREET

Theresa Mayová po Davidu Cameronovi převzala i vedení Konzervativní strany. Do jejích rukou se tak dostal další osud této ostrovní země, tedy jak její odchod z EU, tak možný rozpad Spojeného království. Skotové se totiž vyjádřili pro setrvání v EU a byl tudíž nasnadě jejich požadovek plebiscitu o nezávislosti.

Post předsedkyně vlády Theresa Mary May, rozená Brasier, získala po bezmála dvaceti letech působení v politice. V roce 1997 se stala poslankyní Parlamentu; než usedla do premiérského křesla, byla ministryní vnitra.

V květnu 2019 obletěla svět zpráva o rezignaci Theresy May na všechny posty, a to kvůli jejím neúspěchům v případě brexitu.

O THERESE MAYOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Theresa Mayová je dcerou kněze anglikánské církve. Po gymnáziu studovala geografii na Oxfordu. Od promoce (1977) do roku 1983 pracovala v Bank of England. Poté působila jako poradce v oblasti mezinárodních záležitostí. V roce 1997 vstoupila do politiky.

Politička se roku 1980 vdala za investičního bankéře Philipa. Pár je kvůli zdravotním obtížím Theresy Mayové bezdětný.

PREMIÉRKA THERESA MAY NA REFLEX.CZ >>

Ve Velké Británii žije pornohorečka, jejíž jméno je podobné s premiérčiným - Teresa May -, takže se mnoha lidem objevily fotky sexbomby, když hledali informace o političce

 

Články o celebritě

„Nesmysly,“ zpražil Johnsona exministr. Rebelové chtějí zarazit divoký brexit „Nesmysly,“ zpražil Johnsona exministr. Rebelové chtějí zarazit divoký brexit Britští poslanci se v úterý po letní přestávce vrátili do práce a ti z nich, kteří se snaží vládě… číst článek
Británie zbavila džihádistu Jacka občanství. Řekl, že je nepřítel státu Británie zbavila džihádistu Jacka občanství. Řekl, že je nepřítel státu Britské úřady zbavily občanství Jacka Lettse, který v roce 2014 v 18 letech odešel do Sýrie. Šel… číst článek
Merkelová chce domluvit Johnsonovi kvůli brexitu. Měl by být „spořádanější“ Merkelová chce domluvit Johnsonovi kvůli brexitu. Měl by být „spořádanější“ Německá kancléřka Angela Merkelová se chce brzy osobně sejít s britským premiérem Borisem Johnsonem… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Martin Baxa
Martin Baxa
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Jiří Domlátil
Jiří Domlátil
zobrazit profil Radka Maxová
Radka Maxová
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Marcel Kolaja
Marcel Kolaja
zobrazit profil Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič