Theresa Mayová

Datum narození: 1. 10. 1956
Místo narození: Eastbourne, Velká Británie
Profese: bývalá britská premiérka, expředsedkyně Konzervativní strany
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Politička Theresa Mayová se v červenci 2016 stala premiérkou Velké Británie. Již v červnu 2019 skončila v čele vládních konzervativců kvůli neúspěchu své brexitové strategie a záhy ji na všech postech nahradil Boris Johnson.

Politička Theresa Mayová, která se po Margaret Thatcherové stala druhou ženou v této funkci v dějinách země, chtěla vytvořit „lepší Británii“. Řekla to ve svém prvním projevu před Downing Street 10.

THERESA MAYOVÁ SE ZTRATILA V DOWNING STREET

Theresa Mayová po Davidu Cameronovi převzala i vedení Konzervativní strany. Do jejích rukou se tak dostal další osud této ostrovní země, tedy jak její odchod z EU, tak možný rozpad Spojeného království. Skotové se totiž vyjádřili pro setrvání v EU a byl tudíž nasnadě jejich požadovek plebiscitu o nezávislosti.

Post předsedkyně vlády Theresa Mary May, rozená Brasier, získala po bezmála dvaceti letech působení v politice. V roce 1997 se stala poslankyní Parlamentu; než usedla do premiérského křesla, byla ministryní vnitra.

V květnu 2019 obletěla svět zpráva o rezignaci Theresy May na všechny posty, a to kvůli jejím neúspěchům v případě brexitu. Již v červenci ji nahradil bouřlivák Boris Johnson, který vzešel z volby nového lídra strany.

O THERESE MAYOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Theresa Mayová je dcerou kněze anglikánské církve. Po gymnáziu studovala geografii na Oxfordu. Od promoce (1977) do roku 1983 pracovala v Bank of England. Poté působila jako poradce v oblasti mezinárodních záležitostí. V roce 1997 vstoupila do politiky.

Politička se roku 1980 vdala za investičního bankéře Philipa. Pár je kvůli zdravotním obtížím Theresy Mayové bezdětný.

THERESA MAY NA REFLEX.CZ >>

Ve Velké Británii žije pornohorečka, jejíž jméno je podobné se jménem bývalé premiérky - Teresa May -, takže se mnoha lidem objevovaly fotky sexbomby, když hledali informace o političce

 

Články o celebritě

Top momenty z korunovace Karla: Král v »podvlíkačkách«, pocta Ukrajině i česká stopa Top momenty z korunovace Karla: Král v »podvlíkačkách«, pocta Ukrajině i česká stopa Král Karel III. (74) je korunován, jeho choť Camilla (75) rovněž. Jaké byly nejsilnější momenty celé... číst článek
Hosté na korunovaci Karla III.: Dorazil William, Harry i děti Camilly. Česko zastoupil Petr Pavel Hosté na korunovaci Karla III.: Dorazil William, Harry i děti Camilly. Česko zastoupil Petr Pavel Seznam hostů na korunovaci Karla III. čítal proti korunovaci jeho matky jen přibližně polovinu jmen.... číst článek
Věštkyně pomocí chřestu odhalila, k čemu dojde v roce 2023: Další přírůstek do královské rodiny a nové varianty covidu! Věštkyně pomocí chřestu odhalila, k čemu dojde v roce 2023: Další přírůstek do královské rodiny a nové varianty covidu! Jemima Packingtonová (66) z Velké Británie už roky přitahuje pozornost svou zvláštní metodou věštění... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vladimír Derner
Vladimír Derner
zobrazit profil Andrea Babišová
Andrea Babišová
zobrazit profil Kamala Harris
Kamala Harris
zobrazit profil Věra Bartůňková
Věra Bartůňková
zobrazit profil Kateřina Klasnová
Kateřina Klasnová
zobrazit profil Petr Vokřál
Petr Vokřál
zobrazit profil Miloš Zeman
Miloš Zeman