Václav Láska | Celebwiki.cz
Václav Láska

Václav Láska

Datum narození: 4.8.1974
Místo narození: Rakovník
Profese: Expolicista, advokát, senátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Václav Láska od svých osmnácti let bojuje za spravedlnost a proti korupci. Bývalý policista, advokát vyšetřující korupční kauzy, chce být vzorem politika, jehož činy by se řídily nejlepším svědomím a vědomím.

Václav Láska vystudoval Gymnázium Zikmunda Wintra v Rakovníku. Po jeho dokončení nastoupil jako policista s jasným cílem chránit spravedlnost. Během jedenácti let si vyzkoušel roli pochůzkáře i vyšetřovatele krachu IPB, nebo vytunelování Harvardských fondů Viktora Koženého. Mezitím se stal v roce 1999 absolventem Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové v oboru andragogika. Ve svém učení pokračoval na Západočeské univerzitě v Plzni, kde v roce 2004 absolvoval Právnickou fakultu.

Václav Láska v letech 2003 – 2005 působil jako redaktor v Ekonomu. Po knize Jak se zavírají tuneláři, vydal v roce 2008 knihu Advokát aneb o dravcích v právní džungli. Popsal kriticky fungování v prostředí české advokacie, čímž si znepřátelil vedení České advokátní komory i část advokátní obce. I přesto si v roce 2010 založil vlastní advokátní kancelář. V roce 2011 úspěšně zastupoval Transparency International v soudním sporu s Ivo Rittigem.

Václav Láska za svou největší kauzu od dob, které trávil u policie, označuje odhalování smluvních vztahů pražského dopravního podniku z roku 2012. Díky jeho analýze bylo obviněno bývalé vedení firmy, pražští politici, advokáti a kmotři. V roce 2013 se Václav Láska obrátil na policii s tím, že odchod tří rebelujících poslanců ODS (nechtěli vyjádřit podporu vládě Petra Nečase a ten je umluvil ke složení mandátů) ze sněmovny výměnou za slib zajímavých trafik je korupce, a tedy trestný čin. Soudy se ale postavily za rebely z ODS, mimo jiné proto, že je při jednáních o trafikách chránila poslanecká imunita.

Václav Láska se ve volbách 2014 dostal do Senátu, a to s podporou Strany zelených, KDU-ČSL i Pirátů. Z řady známých osobností ho podpořili herečka Nela Boudová, moderátor Jan Kraus nebo podnikatel Karel Janeček, v jehož protikorupčním fondu se angažuje. Václav Láska je ženatý od roku 1996 a manželkou vychovávají tři potomky.

 

Články o celebritě

Zemanova favorita Gerlocha senátoři „rozcupovali“. Ovčáček vytáhl bolševiky Zemanova favorita Gerlocha senátoři „rozcupovali“. Ovčáček vytáhl bolševiky Senát odmítl návrh prezidenta Miloše Zemana na ústavního soudce. Ústavní právník Aleš Gerloch získal… číst článek
Láska „tasil“ 57 důvodů k žalobě na Zemana. „Propaganda,“ směje se Ovčáček Láska „tasil“ 57 důvodů k žalobě na Zemana. „Propaganda,“ směje se Ovčáček Senátor Václav Láska (Senátor 21) zveřejnil seznam údajných pochybení prezidenta Miloše Zemana za… číst článek
Mynář čelí kvůli kauze soudců třem trestním oznámením. Posoudí je protizločinecká centrála Mynář čelí kvůli kauze soudců třem trestním oznámením. Posoudí je protizločinecká centrála Tři trestní oznámení na hradního kancléře Vratislava Mynáře, která se týkají možných zásahů do nezávislosti… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Zdeněk Ondráček
Zdeněk Ondráček
zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Oľga Haláková
Oľga Haláková
zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík
zobrazit profil Bohuslav Svoboda
Bohuslav Svoboda
zobrazit profil Vojtěch Pikal
Vojtěch Pikal
zobrazit profil Barbora Snopková
Barbora Snopková