Václav Láska | Celebwiki.cz

Václav Láska

Datum narození: 4. 8. 1974
Místo narození: Rakovník
Profese: Expolicista, advokát, senátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Václav Láska od svých osmnácti let bojuje za spravedlnost a proti korupci. Bývalý policista, advokát vyšetřující korupční kauzy, chce být vzorem politika, jehož činy by se řídily nejlepším svědomím a vědomím.

Václav Láska vystudoval Gymnázium Zikmunda Wintra v Rakovníku. Po jeho dokončení nastoupil jako policista s jasným cílem chránit spravedlnost. Během jedenácti let si vyzkoušel roli pochůzkáře i vyšetřovatele krachu IPB, nebo vytunelování Harvardských fondů Viktora Koženého. Mezitím se stal v roce 1999 absolventem Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové v oboru andragogika. Ve svém učení pokračoval na Západočeské univerzitě v Plzni, kde v roce 2004 absolvoval Právnickou fakultu.

Václav Láska v letech 2003 až 2005 působil jako redaktor v Ekonomu. Po knize Jak se zavírají tuneláři, vydal v roce 2008 knihu Advokát aneb o dravcích v právní džungli. Popsal kriticky fungování v prostředí české advokacie, čímž si znepřátelil vedení České advokátní komory i část advokátní obce. I přesto si v roce 2010 založil vlastní advokátní kancelář. V roce 2011 úspěšně zastupoval Transparency International v soudním sporu s Ivo Rittigem.

Václav Láska za svou největší kauzu od dob, které trávil u policie, označuje odhalování smluvních vztahů pražského dopravního podniku z roku 2012. Díky jeho analýze bylo obviněno bývalé vedení firmy, pražští politici, advokáti a kmotři.

V roce 2013 se Václav Láska obrátil na policii s tím, že odchod tří rebelujících poslanců ODS (nechtěli vyjádřit podporu vládě Petra Nečase a ten je umluvil ke složení mandátů) ze sněmovny výměnou za slib zajímavých trafik je korupce, a tedy trestný čin. Soudy se ale postavily za rebely z ODS, mimo jiné proto, že je při jednáních o trafikách chránila poslanecká imunita.

Václav Láska se ve volbách 2014 dostal do Senátu, a to s podporou Strany zelených, KDU-ČSL i Pirátů. Z řady známých osobností ho podpořili herečka Nela Boudová, moderátor Jan Kraus nebo podnikatel Karel Janeček, v jehož protikorupčním fondu se angažuje.

Do voleb 2020 byl Václav Láska vyslán post v horní komoře obhájit, a to za obvod č. 21 - Praha 5.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>> 

Václav Láska je ženatý od roku 1996 a manželkou vychovávají tři potomky.

 

Články o celebritě

Senátoři vyslýchali Hamáčka kvůli dodávkám z Číny. „Jsou spolehlivé,“ bránil je šéf vnitra Senátoři vyslýchali Hamáčka kvůli dodávkám z Číny. „Jsou spolehlivé,“ bránil je šéf vnitra Letecký most z Číny je jediným spolehlivým a dlouhodobým zdrojem velkého množství ochranných pomůcek... číst článek
Dara Rolins v karanténě: Smutná oslava 12. narozenin dcery Loly Dara Rolins v karanténě: Smutná oslava 12. narozenin dcery Loly Česko je už druhý týden kvůli pandemii koronaviru v karanténě, a tak veškeré hromadné oslavy šly str... číst článek
Režisér Zelenka: Dárek k 90. narozeninám Bohdalové Režisér Zelenka: Dárek k 90. narozeninám Bohdalové Pomalu se zotavuje po operaci kyčle. Režisér Zdeněk Zelenka (65) pilně rehabilituje a těší se, že ho... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný
zobrazit profil Jiří Milek
Jiří Milek
zobrazit profil Jaroslav Havelka
Jaroslav Havelka
zobrazit profil Ilona Mauritzová
Ilona Mauritzová
zobrazit profil Tomáš Trč
Tomáš Trč
zobrazit profil Radmila Kleslová
Radmila Kleslová
zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek