Václav Láska | Celebwiki.cz
Václav Láska

Václav Láska

Datum narození: 4.8.1974
Místo narození: Rakovník
Profese: Expolicista, advokát, senátor
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Václav Láska od svých osmnácti let bojuje za spravedlnost a proti korupci. Bývalý policista, advokát vyšetřující korupční kauzy, chce být vzorem politika, jehož činy by se řídily nejlepším svědomím a vědomím.

Václav Láska vystudoval Gymnázium Zikmunda Wintra v Rakovníku. Po jeho dokončení nastoupil jako policista s jasným cílem chránit spravedlnost. Během jedenácti let si vyzkoušel roli pochůzkáře i vyšetřovatele krachu IPB, nebo vytunelování Harvardských fondů Viktora Koženého. Mezitím se stal v roce 1999 absolventem Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové v oboru andragogika. Ve svém učení pokračoval na Západočeské univerzitě v Plzni, kde v roce 2004 absolvoval Právnickou fakultu.

Václav Láska v letech 2003 – 2005 působil jako redaktor v Ekonomu. Po knize Jak se zavírají tuneláři, vydal v roce 2008 knihu Advokát aneb o dravcích v právní džungli. Popsal kriticky fungování v prostředí české advokacie, čímž si znepřátelil vedení České advokátní komory i část advokátní obce. I přesto si v roce 2010 založil vlastní advokátní kancelář. V roce 2011 úspěšně zastupoval Transparency International v soudním sporu s Ivo Rittigem.

Václav Láska za svou největší kauzu od dob, které trávil u policie, označuje odhalování smluvních vztahů pražského dopravního podniku z roku 2012. Díky jeho analýze bylo obviněno bývalé vedení firmy, pražští politici, advokáti a kmotři. V roce 2013 se Václav Láska obrátil na policii s tím, že odchod tří rebelujících poslanců ODS (nechtěli vyjádřit podporu vládě Petra Nečase a ten je umluvil ke složení mandátů) ze sněmovny výměnou za slib zajímavých trafik je korupce, a tedy trestný čin. Soudy se ale postavily za rebely z ODS, mimo jiné proto, že je při jednáních o trafikách chránila poslanecká imunita.

Václav Láska se ve volbách 2014 dostal do Senátu, a to s podporou Strany zelených, KDU-ČSL i Pirátů. Z řady známých osobností ho podpořili herečka Nela Boudová, moderátor Jan Kraus nebo podnikatel Karel Janeček, v jehož protikorupčním fondu se angažuje. Václav Láska je ženatý od roku 1996 a manželkou vychovávají tři potomky.

 

Články o celebritě

Láska o debaklu ve Sněmovně i „opoziční špíně“. Kalousek: Schillerová je hysterka Láska o debaklu ve Sněmovně i „opoziční špíně“. Kalousek: Schillerová je hysterka Sněmovna zažila historický okamžik, vůbec poprvé se hlasovalo o postoupení žaloby na prezidenta k… číst článek
Fiala i experti: Žaloba na Zemana neprojde. Hradu nahrává Babiš i stav vlády Fiala i experti: Žaloba na Zemana neprojde. Hradu nahrává Babiš i stav vlády Ústavní žaloba na prezidenta Miloše Zemana sice prošla hlasováním v Senátu, ve Sněmovně ale podle… číst článek
Senátoři schválili ústavní žalobu na Zemana. „Vemte jim platy,“ navrhoval prezident Senátoři schválili ústavní žalobu na Zemana. „Vemte jim platy,“ navrhoval prezident Senát schválil návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana. Pro návrh podle informací ČTK dnes… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Eva Tylová
Eva Tylová
zobrazit profil Jana Nagyová-Nečasová
Jana Nagyová-Nečasová
zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Oldřich Bubeníček
Oldřich Bubeníček
zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Miroslav Poche
Miroslav Poche
zobrazit profil Kateřina Valachová
Kateřina Valachová