Václav Láska

Václav Láska

Datum narození: 4. 8. 1974
Místo narození: Rakovník
Profese: 3. senátor za obvod č. 21 - Praha 5, expolicista, advokát
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Václav Láska od svých osmnácti let bojuje za spravedlnost a proti korupci. Bývalý policista, advokát vyšetřující korupční kauzy, chce být vzorem politika, jehož činy by se řídily nejlepším svědomím a vědomím.

Václav Láska vystudoval Gymnázium Zikmunda Wintra v Rakovníku. Po jeho dokončení nastoupil jako policista s jasným cílem chránit spravedlnost. Během jedenácti let si vyzkoušel roli pochůzkáře i vyšetřovatele krachu IPB, nebo vytunelování Harvardských fondů Viktora Koženého. Mezitím se stal v roce 1999 absolventem Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové v oboru andragogika. Ve svém učení pokračoval na Západočeské univerzitě v Plzni, kde v roce 2004 absolvoval Právnickou fakultu.

VÁCLAV LÁSKA O DOPRAVNÍM PODNIKU

Václav Láska v letech 2003 až 2005 působil jako redaktor v Ekonomu. Po knize Jak se zavírají tuneláři, vydal v roce 2008 knihu Advokát aneb o dravcích v právní džungli. Popsal kriticky fungování v prostředí české advokacie, čímž si znepřátelil vedení České advokátní komory i část advokátní obce. I přesto si v roce 2010 založil vlastní advokátní kancelář. V roce 2011 úspěšně zastupoval Transparency International v soudním sporu s Ivo Rittigem.

Václav Láska za svou největší kauzu od dob, které trávil u policie, označuje odhalování smluvních vztahů pražského dopravního podniku z roku 2012. Díky jeho analýze bylo obviněno bývalé vedení firmy, pražští politici, advokáti a kmotři.

V roce 2013 se Václav Láska obrátil na policii s tím, že odchod tří rebelujících poslanců ODS (nechtěli vyjádřit podporu vládě Petra Nečase a ten je umluvil ke složení mandátů) ze sněmovny výměnou za slib zajímavých trafik je korupce, a tedy trestný čin. Soudy se ale postavily za rebely z ODS, mimo jiné proto, že je při jednáních o trafikách chránila poslanecká imunita.

Václav Láska se ve volbách 2014 dostal do Senátu, a to s podporou Strany zelených, KDU-ČSL i Pirátů. Z řady známých osobností ho podpořili herečka Nela Boudová, moderátor Jan Kraus nebo podnikatel Karel Janeček, v jehož protikorupčním fondu se angažuje.

O VÁCLAVU LÁSKOVI ČTĚTE ZDE>>

Do voleb 2020 byl Václav Láska vyslán post v horní komoře obhájit, a to za obvod č. 21 - Praha 5. To se mu porařilo ve druhém kole, v němž porazil Michaela Žantovského.

Václav Láska je ženatý od roku 1996 a manželkou vychovávají tři potomky.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Další Politici

zobrazit profil Karel Tureček
Karel Tureček
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý
zobrazit profil Pavel Staněk
Pavel Staněk
zobrazit profil Dmytro Kuleba
Dmytro Kuleba
zobrazit profil Lydie Franka Bartošová
Lydie Franka Bartošová
zobrazit profil Zdeňka Hamousová
Zdeňka Hamousová
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Alexandr Lukašenko
Alexandr Lukašenko