Václav Láska

Václav Láska

Datum narození: 4. 8. 1974
Místo narození: Rakovník
Profese: 3. senátor za obvod č. 21 - Praha 5, expolicista, advokát
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Václav Láska od svých osmnácti let bojuje za spravedlnost a proti korupci. Bývalý policista, advokát vyšetřující korupční kauzy, chce být vzorem politika, jehož činy by se řídily nejlepším svědomím a vědomím.

Václav Láska vystudoval Gymnázium Zikmunda Wintra v Rakovníku. Po jeho dokončení nastoupil jako policista s jasným cílem chránit spravedlnost. Během jedenácti let si vyzkoušel roli pochůzkáře i vyšetřovatele krachu IPB, nebo vytunelování Harvardských fondů Viktora Koženého. Mezitím se stal v roce 1999 absolventem Vysoké školy pedagogické v Hradci Králové v oboru andragogika. Ve svém učení pokračoval na Západočeské univerzitě v Plzni, kde v roce 2004 absolvoval Právnickou fakultu.

VÁCLAV LÁSKA O DOPRAVNÍM PODNIKU

Václav Láska v letech 2003 až 2005 působil jako redaktor v Ekonomu. Po knize Jak se zavírají tuneláři, vydal v roce 2008 knihu Advokát aneb o dravcích v právní džungli. Popsal kriticky fungování v prostředí české advokacie, čímž si znepřátelil vedení České advokátní komory i část advokátní obce. I přesto si v roce 2010 založil vlastní advokátní kancelář. V roce 2011 úspěšně zastupoval Transparency International v soudním sporu s Ivo Rittigem.

Václav Láska za svou největší kauzu od dob, které trávil u policie, označuje odhalování smluvních vztahů pražského dopravního podniku z roku 2012. Díky jeho analýze bylo obviněno bývalé vedení firmy, pražští politici, advokáti a kmotři.

V roce 2013 se Václav Láska obrátil na policii s tím, že odchod tří rebelujících poslanců ODS (nechtěli vyjádřit podporu vládě Petra Nečase a ten je umluvil ke složení mandátů) ze sněmovny výměnou za slib zajímavých trafik je korupce, a tedy trestný čin. Soudy se ale postavily za rebely z ODS, mimo jiné proto, že je při jednáních o trafikách chránila poslanecká imunita.

Václav Láska se ve volbách 2014 dostal do Senátu, a to s podporou Strany zelených, KDU-ČSL i Pirátů. Z řady známých osobností ho podpořili herečka Nela Boudová, moderátor Jan Kraus nebo podnikatel Karel Janeček, v jehož protikorupčním fondu se angažuje.

O VÁCLAVU LÁSKOVI ČTĚTE ZDE>>

Do voleb 2020 byl Václav Láska vyslán post v horní komoře obhájit, a to za obvod č. 21 - Praha 5. To se mu porařilo ve druhém kole, v němž porazil Michaela Žantovského.

Václav Láska je ženatý od roku 1996 a manželkou vychovávají tři potomky.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Zemanovu šokující milost Balákovi probrali senátoři: Žaloba pro velezradu prezidenta nečeká Zemanovu šokující milost Balákovi probrali senátoři: Žaloba pro velezradu prezidenta nečeká Prezidentská milost pro šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka byla podle senátní ústavní komise v roz... číst článek
Zeman nevyloučil milost pro Mynáře! Balák je podle něj bezúhonný a neobohatil se Zeman nevyloučil milost pro Mynáře! Balák je podle něj bezúhonný a neobohatil se Prezident MIloš Zeman nevyloučil udělění milosti kancléři Vratislavu Mynářovi v případě odsouzení v ... číst článek
Zeman o metálu pro Zelenského: Projevil odvahu! Válka zuří nedaleko našich hranic Zeman o metálu pro Zelenského: Projevil odvahu! Válka zuří nedaleko našich hranic Prezident Miloš Zeman se rozhodl vyhovět návrhu na udělení nejvyššího státního vyznamenání ukrajinsk... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Radovan Vích
Radovan Vích
zobrazit profil Milan Brázdil
Milan Brázdil
zobrazit profil Karel Kratochvíle
Karel Kratochvíle
zobrazit profil Václav  Chaloupek
Václav Chaloupek
zobrazit profil Jana Levová
Jana Levová
zobrazit profil Jan Hamáček
Jan Hamáček
zobrazit profil Peter Hromádka
Peter Hromádka