Ivo Jahelka | Celebwiki.cz
Ivo  Jahelka

Ivo Jahelka

Datum narození: 18. 7. 1954
Místo narození: Dačice
Profese: advokát, písničkář
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Ivo Jahelka je advokát a folkový písničkář. Díky zálibě zhudebňovat vybrané soudní případy a všelijaké kuriózní příběhy ze svého všedního života si vysloužil přezdívku „zpívající právník“. Je členem kárné komise České advokátní komory.

Ivo Jahelka vystudoval Právnickou fakultu UK v Praze, kde získal titul JUDr., a od roku 1978 žije v Jindřichově Hradci, kde provozuje advokátní kancelář. Díky televizním pořadům získal nebývalou popularitu. V právním prostředí nemá žádnou konkurenci, a když se řekne "zpívající právník", tak si téměř každý vzpomene právě na Ivo Jahelku. Jako „zpívající právník“ vydal dohromady devět sólových alb a tři alba ve spolupráci s jinými hudebníky. Je také autorem tří knih – Když se smějí paragrafy, Minimum k soudu a Soudníček a stále koncertuje po celé České republice.

Podílel se také na vzniku pořadu České televize Neznalost neomlouvá, kde divákům České televize snadnou a zábavnou formou vysvětluje různé právní problémy. Začal se vysílat roku 2002 a oblíbenost jej udržela na programu několik let. Seriál doplňoval svými písněmi a zajímavými zápisy ze soudních spisů či policejních protokolů.

Ve volbách do Senátu 2014 byl za TOP 09 a STAN (Starostové a nezávislí ) zařazen na kandidátku v Pelhřimově. Ve volbách se tak Ivo Jahelka postavil proti předsedovi horní komory Milanu Štěchovi za ČSSD. Postoupil sice do druhého kola, ale šéfa Senátu neporazil.

Ivo Jahelka je ženatý a má dvě děti. Jak sám říká, řídí se heslem "Život je nepřetržitá řada průserů nepravidelně po sobě jdoucích", které u soudu pronesl jeden recidivista.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Lana Del Rey
Lana Del Rey
zobrazit profil Martina Balogová
Martina Balogová
zobrazit profil Pavla Břínková
Pavla Břínková
zobrazit profil Magda Malá
Magda Malá
zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík
zobrazit profil Gyöngyi Bodišová
Gyöngyi Bodišová