Klára Slámová | Celebwiki.cz

Klára Slámová

Datum narození: 27. 8. 1977
Místo narození: Praha
Profese: advokátka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Klára Slámová je česká advokátka a politička známá především jako obhájkyně Jiřího Kajínka.

Nejprve Klára Slámová vystudovala konzervatoř v oboru housle. Poté se rozhodla pro studium práv, kde absolvovala s vyznamenáním. Složila advokátní zkoušky a od té doby působí ve vlastní advokátní kanceláři.

KLÁRA LONG SLÁMOVÁ HVĚZDOU TV POŘADU

Mezi klienty Kláry Long Slámové patří nejpopulárnější český vězeň Jiří Kajínek. Dále zatupovala mj. orgánizátory Czechteku, v kauze Petra Kramného rodinu zavražděné Moniky nebo vraha Michala Kisiova. Rovněž zastupovala i svého kolegu, advokáta Kolju Kubíčka (v jehož advokátní kanceláři začínala), který byl stíhán za vydírání svědka.

V roce 2020 se řada známých klientů Kláry Long Slámové rozšířila o Dominiku Gottovou, dceru zesnulého Karla Gotta, kterou zastupovala, jak v dědickém řízení po otci, tak v přípravách rozvodu s manželem Timem Tolkkim. Záhy jí však advokátka plnou moc vypověděla.

Ve volbách v roce 2006 advokátka kandidovala do Sněmovny za ODS na 17. místě pražské kandidátky. Díky preferenčním hlasům poskočila na 11. místo. Poslankyní však zvolena nebyla, do dolní komory nicméně na poslední chvíli přece jen nastoupila jako náhradnice za odcházejícího poslance, a to 30. dubna 2010. Bylo to ale doslova pár týdnů před koncem fukčního období Sněmovny. Tou dobou už nebyla členkou ODS, kritizovala vládu Mirka Topolánka a ze strany v únoru 2010 vystoupila. Posléze oznámila kandidaturu za stranu Suverenita Jany Bobošíkové jako nezávislá kandidátka.

O KLÁŘE LONG SLÁMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Slámová je vdaná za Američana Gregory S. Longa, kterého si vzala v roce 2012. V listopadu 2015, se jim narodila dcera Elizabeth Marie.

Ve filmu Petra Jákla Kajínek její postavu ztvárnila herečka Tatiana Dyková.

 

Články o celebritě

Tajemství tiskovky Dominiky Gottové: Kdo zasáhl do její připravené řeči?! Tajemství tiskovky Dominiky Gottové: Kdo zasáhl do její připravené řeči?! Dominika Gottová (46) uspořádala brífink, na kterém uvedla spekulace posledních dní na pravou míru. ... číst článek
Dominika Gottová (46) řekla v parku pravdu! A hned na ni naběhl manžel Dominika Gottová (46) řekla v parku pravdu! A hned na ni naběhl manžel Ruply jí nervy! Dominika Gottová (46) nevydržela další prohlášení svého stále ještě manžela Tima Tol... číst článek
Dominika na nože s Ivanou? Vyjádření advokátky Kajínka Dominika na nože s Ivanou? Vyjádření advokátky Kajínka Když krátce po pohřbu Mistra stále ještě manžel Dominiky Gottové (46) Timo Tolkki prohlašoval, že ch... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Zbyněk Stanjura
Zbyněk Stanjura
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Jan Štoček
Jan Štoček
zobrazit profil Richard Kovalčík
Richard Kovalčík
zobrazit profil Emma  Smetana
Emma Smetana
zobrazit profil Martina Dlabajová
Martina Dlabajová
zobrazit profil Josef Bernard
Josef Bernard