Klára Slámová

Datum narození: 27. 8. 1977
Místo narození: Praha
Profese: advokátka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Klára Slámová, česká advokátka a politička známá především jako obhájkyně Jiřího Kajínka, se ucházela o post české prezidentky..

Nejprve Klára Slámová vystudovala konzervatoř v oboru housle. Poté se rozhodla pro studium práv, kde absolvovala s vyznamenáním. Složila advokátní zkoušky a od té doby působí ve vlastní advokátní kanceláři.

KLÁRA LONG SLÁMOVÁ HVĚZDOU TV POŘADU

Slámová zastupovala i kolegu Kubíčka

Mezi klienty Kláry Long Slámové patří nejpopulárnější český vězeň Jiří Kajínek. Dále zatupovala mj. orgánizátory Czechteku, v kauze Petra Kramného rodinu zavražděné Moniky nebo vraha Michala Kisiova. Rovněž zastupovala i svého kolegu, advokáta Kolju Kubíčka (v jehož advokátní kanceláři začínala), který byl stíhán za vydírání svědka.

V roce 2020 se řada známých klientů Kláry Long Slámové rozšířila o Dominiku Gottovou, dceru zesnulého Karla Gotta, kterou zastupovala, jak v dědickém řízení po otci, tak v přípravách rozvodu s manželem Timem Tolkkim. Záhy jí však advokátka plnou moc vypověděla.

Klára Long Slámová mířila na Hrad

Ve volbách v roce 2006 advokátka Klára Long Slámová kandidovala do Sněmovny za ODS na 17. místě pražské kandidátky. Díky preferenčním hlasům poskočila na 11. místo. Poslankyní však zvolena nebyla, do dolní komory nicméně na poslední chvíli přece jen nastoupila jako náhradnice za odcházejícího poslance, a to 30. dubna 2010. Bylo to ale doslova pár týdnů před koncem fukčního období dolní komory.

Tou dobou Klára Long Slámová už nebyla členkou ODS, kritizovala vládu Mirka Topolánka a ze strany v únoru 2010 vystoupila. Posléze oznámila kandidaturu za stranu Suverenita Jany Bobošíkové jako nezávislá kandidátka.

V roce 2021 Klára Long Slámová oznámila, že se hodlá ucházet o post hlavy státu. V červnu 2022 si to rozmylela, protože „z prezidentských kampaní se bohužel nyní stala fraška“.

O KLÁŘE LONG SLÁMOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Slámová je vdaná za Američana Gregory S. Longa, kterého si vzala v roce 2012. V listopadu 2015, se jim narodila dcera Elizabeth Marie.

Ve filmu Petra Jákla Kajínek její postavu ztvárnila herečka Tatiana Dyková.

O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Zájem o Hrad má i teolog Ivo Mareš. Po slovech o „impotentním státu“ ohlásil kandidaturu Zájem o Hrad má i teolog Ivo Mareš. Po slovech o „impotentním státu“ ohlásil kandidaturu Mezi prezidentské kandidáty se dnes zařadil Ivo Mareš. Dosud pracoval v Diakonii, v minulosti působi... číst článek
Líté boje o Hrad se blíží! Kalousek: NEMÁM ŠANCI! Líté boje o Hrad se blíží! Kalousek: NEMÁM ŠANCI! Ten, který za všechno může. To je jedno z přízvisek, které má exšéf »topky« Miroslav Kalousek (61). ... číst článek
Umřels, ale jen tak trochu! Smrt Šlapeťáka Radana Dolejše (†57) zdrtila jeho přátele a kolegy Umřels, ale jen tak trochu! Smrt Šlapeťáka Radana Dolejše (†57) zdrtila jeho přátele a kolegy Náhlá smrt scenáristy a frontmana kapely Patrola Šlapeto Radana Dolejše (†57) zaskočila většinu show... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Oliver Stone
Oliver Stone
zobrazit profil Eduard Hulicius
Eduard Hulicius
zobrazit profil Lucie Borhyová
Lucie Borhyová
zobrazit profil Tomáš Pavlíček
Tomáš Pavlíček
zobrazit profil Zdeněk Matušek
Zdeněk Matušek
zobrazit profil Jonatán Pastirčák
Jonatán Pastirčák
zobrazit profil František Konečný
František Konečný