Adele | Celebwiki.cz

Adele

Datum narození: 5.5.1988
Místo narození: Londýn
Profese: zpěvačka, skladatelka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Adele je britská zpěvačka a skladatelka, která za svou píseň Skyfall (byla hlavním hitem bondovky) získala Zlatý glóbus a Oscara.

Zpěvačka a skladatelka Adele, celým jménem Adele Laurie Blue Adkins, převzala V roce 2008 cenu BRIT Awards v kategorii Cena kritiků, jež je udílena umělcům, kteří ještě nevydali album. Od té doby se s jejím úspěchy roztrhl pytel. To platí hned o jejím debutovém albu nazvaném 19, za něž získala první místo prodejního žebříčku ve Velké Británii.

ADELE PROMLUVILA O MATEŘSTVÍ

Druhá deska – 21Adele vynesla super hodnocení prestižního hudebního magazínu Billboard, který ji označil za nejlepší album všech dob. A v roce 2012 se předvedla se svojí písní Skyfall, za kterou obdržela Zlatý glóbus a Oscara. Zpěvačce se tak podařilo se svými alby předčít i Rolling Stones a Madonnu, a to v délce, jakou se její alba udržela na prvním místě nejprodávanějších desek. V kapse již má též Ceny Grammy za píseň i album roku.

Po tříleté pauze přišla Adele roku 2015 s třetím studiovým albem s názvem 25, které ji ihned dostalo zpět na vrchol hudební scény. Píseň Hello za pouhé tři měsíce dosáhla na YouTube jedné miliardy zhlédnutí. Videoklip ke skladbě také drží rekord: v největším počtu zhlédnutí na YouTube v prvních 24 hodinách od zveřejnění – 27,7 milionů.

ADELE - JAK VYPADALA PŘED ZÁSAHEM STYLISTY!

K psaní textů písní Adele údajně inspiroval její první vážný vztah, který prožila s bisexuálem. V lednu 2012 její tým tisku oznámil, že udržuje partnerský vztah s ředitelem charitativní organizace Drop4Drop Simonem Koneckim. 19. října 2012 se jim narodil syn Angelo James. Simon Konecki již má dceru z bývalého manželství.

ADELE A VÝDĚLKY SLAVNÝCH - ČTĚTE ZDE>>

Na bydlení si rozhodně nemohou stěžovat. Z bytu v londýnské čtvrti Notting Hill, který Adele koupila v roce 2008, se v prosinci 2011 přestěhovali do desetihektarového sídla s deseti ložnicemi v anglickém hrabství Západní Sussex. Novinářům se podařilo vypátrat, že Adele koupila další stavení - dům za 230 milionů.

 

Články o celebritě

Adele kašle na slzy! První slova o rozvodu a náhrada za manžela? Adele kašle na slzy! První slova o rozvodu a náhrada za manžela? Ačkoliv zpěvačka Adele (30) dopředu avizovala, že o rozpadu svého manželství se Simonem Koneckim… číst článek
Pravda o rozvodu zpěvačky Adele: S manželem spolu nežili už roky! Pravda o rozvodu zpěvačky Adele: S manželem spolu nežili už roky! Zpěvačka Adele (30) je známá především písněmi o rozchodech. Ten zatím největší má právě za sebou,… číst článek
Panika maminek kvůli protekční Meghan: Nechceme s ní rodit! Panika maminek kvůli protekční Meghan: Nechceme s ní rodit! Mezi nastávajícími rodičkami z okolí porodnice Frimley Park se šíří zděšení! Se sedmatřicetiletou… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Ivan Král
Ivan Král
zobrazit profil James Newton Howard
James Newton Howard
zobrazit profil Jaroslav Petrásek
Jaroslav Petrásek
zobrazit profil Tupac Shakur
Tupac Shakur
zobrazit profil Jan Žižka
Jan Žižka
zobrazit profil Jaroslav Uhlíř
Jaroslav Uhlíř
zobrazit profil František Táborský
František Táborský
zobrazit profil Eva Turnová
Eva Turnová