Ric Ocasek

Datum narození: 23. 3. 1949
Datum úmrtí: 15. 9. 2019
Místo narození: Baltimore, Maryland, USA
Výška: 193 Hudebník cm
Profese: zpěvák, skladatel, hudební porducent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Ric Ocasek byl manželem topmodelky Pauliny Pořízkové. Předci obou amerických hvězd pocházeli z někdejšího Československa.

Ric Ocasek, rodným jménem Richard T. Otcasek, byl americký zpěvák, skladatel a hudební producent. Prarodiče umělce pocházeli z Československa; jeho otec se již narodil v USA.

O RICOVI OCASEKOVI ČTĚTE ZDE>>

Svou kariéru Ric Ocasek zahájil počátkem 70. let 20. století ve folkové skupině Milkwood. V roce 1976 spoluzaložil skupinu The Cars. V ní působil do jejího rozpadu v roce 1988 a poté znovu od roku 2010, kdy byla kapela obnovena.

Již od roku 1982 začal Ric Ocasek vydávat alba pod svým jménem. Rovněž působil jako producent - spolupracoval tak např. se skupinami Bad ReligionWeezer nebo No Doubt. V roce 2015 se podílel na albu Like a Puppet Show herce Johna Malkoviche.

Svůj osobní život kariéře neobětoval. Roku 1989 se Ric Ocasek oženil s topmodelkou a herečkou českého původu Pavlínou Pořízkovou, s níž žil v USA, kde se jeho manželka stala jednou z nejžádanějších krásek světa. V případě Rica nešlo o první manželství. Byl již ženat s půvabnou Suzanne, a to v letech 1972 až 1988.

Ric Ocasek měl několik dětí: Jonathan Raven, Christopher, Eron, Oliver Orion, Derek.

Slavný hudebník Ric Ocasek zemřel 15. září 2019. Bylo mu 75 let.

 

Články o celebritě

Anděl, nebo ďábel? Nestárnoucí Pořízková zavzpomínala na zesnulého manžela (†75) Anděl, nebo ďábel? Nestárnoucí Pořízková zavzpomínala na zesnulého manžela (†75) Jak málo může rozhodnout o tom, kdo se stane vaší osudovou láskou! V případě topmodelky Pavlíny Poří... číst článek
Tajemství skvělé figury nestárnoucí Pořízkové: Nic není zadarmo! Tajemství skvělé figury nestárnoucí Pořízkové: Nic není zadarmo! Přestože modelka Pavlína Pořízková (57) vypadá na svůj věk naprosto božsky, na sociálních sítích při... číst článek
Nestárnoucí Pořízková (57) se pochlubila zásnubním prstýnkem: Hořkosladký okamžik Nestárnoucí Pořízková (57) se pochlubila zásnubním prstýnkem: Hořkosladký okamžik Topmodelka Pavlína Pořízková (57), kráska z Prostějova, co udělala kariéru „za velkou louží“, se na ... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Janis Sidovský
Janis Sidovský
zobrazit profil Robert Kodym
Robert Kodym
zobrazit profil Marcel Zmožek
Marcel Zmožek
zobrazit profil Petr Ulrych
Petr Ulrych
zobrazit profil Lešek Semelka
Lešek Semelka
zobrazit profil Radek Banga
Radek Banga