Ric Ocasek | Celebwiki.cz

Ric Ocasek

Datum narození: 23. 3. 1949
Datum úmrtí: 15. 9. 2019
Místo narození: Baltimore, Maryland, USA
Výška: 193 Hudebník cm
Profese: zpěvák, skladatel, hudební porducent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Ric Ocasek byl manželem topmodelky Pauliny Pořízkové. Předci obou amerických hvězd pocházeli z někdejšího Československa.

Ric Ocasek, rodným jménem Richard T. Otcasek, byl americký zpěvák, skladatel a hudební producent. Prarodiče umělce pocházeli z Československa; jeho otec se již narodil v USA.

O RICOVI OCASEKOVI ČTĚTE ZDE>>

Svou kariéru Ric Ocasek zahájil počátkem 70. let 20. století ve folkové skupině Milkwood. V roce 1976 spoluzaložil skupinu The Cars. V ní působil do jejího rozpadu v roce 1988 a poté znovu od roku 2010, kdy byla kapela obnovena.

Již od roku 1982 začal Ric Ocasek vydávat alba pod svým jménem. Rovněž působil jako producent - spolupracoval tak např. se skupinami Bad ReligionWeezer nebo No Doubt. V roce 2015 se podílel na albu Like a Puppet Show herce Johna Malkoviche.

Svůj osobní život kariéře neobětoval. Roku 1989 se Ric Ocasek oženil s topmodelkou a herečkou českého původu Pavlínou Pořízkovou, s níž žil v USA, kde se jeho manželka stala jednou z nejžádanějších krásek světa. V případě Rica nešlo o první manželství. Byl již ženat s půvabnou Suzanne, a to v letech 1972 až 1988.

Ric Ocasek měl několik dětí: Jonathan Raven, Christopher, Eron, Oliver Orion, Derek.

Slavný hudebník Ric Ocasek zemřel 15. září 2019. Bylo mu 75 let.

 

Články o celebritě

Topmodelka Pavlína Pořízková (55) odhalila »nahou« tvář: Tohle jsem já po ránu! Topmodelka Pavlína Pořízková (55) odhalila »nahou« tvář: Tohle jsem já po ránu! Na červeném koberci vypadá, že popírá fyzikální zákony. Pavlína Pořízková (55) ale neklame tělem, al... číst článek
Otevřená zpověď Pořízkové v slzách: Už to nešlo! Slova o slabosti a porážce Otevřená zpověď Pořízkové v slzách: Už to nešlo! Slova o slabosti a porážce Vyrovnat se se ztrátou blízké osoby je bezpochyby jeden z nejtěžších úkolů, jaký může člověka potkat... číst článek
Zlomená Pořízková (54) ukázala „nahou“ tvář a přišla o kšeft! Už nikoho nezajímám, zvrácený svět ji zaskočil Zlomená Pořízková (54) ukázala „nahou“ tvář a přišla o kšeft! Už nikoho nezajímám, zvrácený svět ji zaskočil Upřímnost se jí tentokrát opravdu nevyplatila. Pavlína Pořízková (54) na sociální síti zveřejnila sv... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Vítek Fiala
Vítek Fiala
zobrazit profil Daniel Čech
Daniel Čech
zobrazit profil Tomáš Vartecký
Tomáš Vartecký
zobrazit profil Ronnie Wood
Ronnie Wood
zobrazit profil Ladislav Štaidl
Ladislav Štaidl
zobrazit profil Ricky Martin
Ricky Martin
zobrazit profil Lukáš Bundil
Lukáš Bundil
zobrazit profil Marián Čurko
Marián Čurko