Ric Ocasek | Celebwiki.cz

Ric Ocasek

Datum narození: 23. 3. 1949
Datum úmrtí: 15. 9. 2019
Místo narození: Baltimore, Maryland, USA
Výška: 193 Hudebník cm
Profese: zpěvák, skladatel, hudební porducent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Ric Ocasek byl manželem topmodelky Pauliny Pořízkové. Předci obou amerických hvězd pocházeli z někdejšího Československa.

Ric Ocasek, rodným jménem Richard T. Otcasek, byl americký zpěvák, skladatel a hudební producent. Prarodiče umělce pocházeli z Československa; jeho otec se již narodil v USA.

O RICOVI OCASEKOVI ČTĚTE ZDE>>

Svou kariéru Ric Ocasek zahájil počátkem 70. let 20. století ve folkové skupině Milkwood. V roce 1976 spoluzaložil skupinu The Cars. V ní působil do jejího rozpadu v roce 1988 a poté znovu od roku 2010, kdy byla kapela obnovena.

Již od roku 1982 začal Ric Ocasek vydávat alba pod svým jménem. Rovněž působil jako producent - spolupracoval tak např. se skupinami Bad ReligionWeezer nebo No Doubt. V roce 2015 se podílel na albu Like a Puppet Show herce Johna Malkoviche.

Svůj osobní život kariéře neobětoval. Roku 1989 se Ric Ocasek oženil s topmodelkou a herečkou českého původu Pavlínou Pořízkovou, s níž žil v USA, kde se jeho manželka stala jednou z nejžádanějších krásek světa. V případě Rica nešlo o první manželství. Byl již ženat s půvabnou Suzanne, a to v letech 1972 až 1988.

Ric Ocasek měl několik dětí: Jonathan Raven, Christopher, Eron, Oliver Orion, Derek.

Slavný hudebník Ric Ocasek zemřel 15. září 2019. Bylo mu 75 let.

 

Články o celebritě

Zlomená Pořízková (54) ukázala „nahou“ tvář a přišla o kšeft! Už nikoho nezajímám, zvrácený svět ji zaskočil Zlomená Pořízková (54) ukázala „nahou“ tvář a přišla o kšeft! Už nikoho nezajímám, zvrácený svět ji zaskočil Upřímnost se jí tentokrát opravdu nevyplatila. Pavlína Pořízková (54) na sociální síti zveřejnila sv... číst článek
Pravda o vztahu »zrazené« Pořízkové s manželem: Můj muž mě zcela vlastnil! Pravda o vztahu »zrazené« Pořízkové s manželem: Můj muž mě zcela vlastnil! Na svém zesnulém manželovi Ricu Ocasekovi (†75) Pavlína Pořízková (54) lpěla nejen finančně. I přes ... číst článek
Manžel ji před smrtí vydědil! Modelka Pořízková mluví o zradě Manžel ji před smrtí vydědil! Modelka Pořízková mluví o zradě Platili za jeden z nejstabilnějších párů showbyznysu, zdálo se, že spolu vycházejí i po započetí roz... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Ronnie Wood
Ronnie Wood
zobrazit profil Petr Wajsar
Petr Wajsar
zobrazit profil Ondřej Sluka
Ondřej Sluka
zobrazit profil Pekař (Petr Štolba)
Pekař (Petr Štolba)
zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák
zobrazit profil Štěpán Škoch
Štěpán Škoch
zobrazit profil Milan Pilar
Milan Pilar