Ric Ocasek | Celebwiki.cz

Ric Ocasek

Datum narození: 23. 3. 1949
Datum úmrtí: 15. 9. 2019
Místo narození: Baltimore, Maryland, USA
Výška: 193 Hudebník cm
Profese: zpěvák, skladatel, hudební porducent
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Ric Ocasek byl manželem topmodelky Pauliny Pořízkové. Předci obou amerických hvězd pocházeli z někdejšího Československa.

Ric Ocasek, rodným jménem Richard T. Otcasek, byl americký zpěvák, skladatel a hudební producent. Prarodiče umělce pocházeli z Československa; jeho otec se již narodil v USA.

O RICOVI OCASEKOVI ČTĚTE ZDE>>

Svou kariéru Ric Ocasek zahájil počátkem 70. let 20. století ve folkové skupině Milkwood. V roce 1976 spoluzaložil skupinu The Cars. V ní působil do jejího rozpadu v roce 1988 a poté znovu od roku 2010, kdy byla kapela obnovena.

Již od roku 1982 začal Ric Ocasek vydávat alba pod svým jménem. Rovněž působil jako producent - spolupracoval tak např. se skupinami Bad ReligionWeezer nebo No Doubt. V roce 2015 se podílel na albu Like a Puppet Show herce Johna Malkoviche.

Svůj osobní život kariéře neobětoval. Roku 1989 se Ric Ocasek oženil s topmodelkou a herečkou českého původu Pavlínou Pořízkovou, s níž žil v USA, kde se jeho manželka stala jednou z nejžádanějších krásek světa. V případě Rica nešlo o první manželství. Byl již ženat s půvabnou Suzanne, a to v letech 1972 až 1988.

Ric Ocasek měl několik dětí: Jonathan Raven, Christopher, Eron, Oliver Orion, Derek.

Slavný hudebník Ric Ocasek zemřel 15. září 2019. Bylo mu 75 let.

 

Články o celebritě

Šeredová není jediná! Zvláštní osudy českých Popelek, které sbalily miliardáře Šeredová není jediná! Zvláštní osudy českých Popelek, které sbalily miliardáře Popelka patří mezi nejoblíbenější pohádky holčiček. Pro Alenu Šeredovou (41) se sen stal realitou, k... číst článek
Topmodelka Pořízková u divného »náhrobku«: Vznikl pro manžela (†75), který ji vydědil! Topmodelka Pořízková u divného »náhrobku«: Vznikl pro manžela (†75), který ji vydědil! Loni v září našla Pavlína Pořízková (54) svého manžela Rica Ocaska (†75) v jejich domě bez známek ži... číst článek
Získá vyděděná Pořízková miliony po Ocaskovi (†75)? Právník promluvil! Získá vyděděná Pořízková miliony po Ocaskovi (†75)? Právník promluvil! Přestože jen týden před svojí smrtí sepsal rocker Ric Ocasek (†75) závěť, ve které vydědil svoji žen... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Ondřej Soukup
Ondřej Soukup
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Mikoláš Růžička
Mikoláš Růžička
zobrazit profil Ladislav Štaidl
Ladislav Štaidl
zobrazit profil Michal Maudr
Michal Maudr
zobrazit profil David Stypka
David Stypka
zobrazit profil Petr Ulrych
Petr Ulrych