Alena Dernerová | Celebwiki.cz

Alena Dernerová

Datum narození: 13.9.1958
Místo narození: Kopisty u Mostu
Profese: lékařka,
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Senátorka Alena Dernerová v říjnu 2016 obhájila post v horní komoře v obvodě Most. Ovšem soud její mandát posléze zrušil.

Návrh na vyškrtnutí podala těsně před volbami místopředsedkyně hnutí Hana Jeníčková s argumentem, že právě ona je volební zmocněnkyní. Proti tomu se postavil druhý z místopředsedů hnutí Severočeši.cz Jiří Zelenka. Vyhrotil se tak dvouletý spor dvou křídel hnutí.

Mostecký magistrát zpochybnil vyškrtnutí nestraničky za Severočechy.cz Aleny Dernerové s tím, že rozhodnout musí soud. Mostečtí úředníci nechali senátorku křeslo obhajovat. Naopak v krajských volbách Severočeši.cz kandidovat nesměli, o tom, zda platí stažení kandidátky se nerozhodovalo v Mostě, ale na ústeckém hejtmanství.

Zprvu se nezdálo, že Alena Dernerová bude političkou. Absolventka Fakulty dětského lékařství Karlovy univerzity nejprve slibně rozvíjela svou doktorskou kariéru. Pracovala nejprve na dětském oddělení pražské motolské nemocnice, později jako dětská neuroložka. Začala se v roce 2009 specializovat na neurologickou ambulanci, když přišla výzva dát se na politiku.

Alena Dernerová nejprve kritizovala neprůhledné hospodaření akciové společnosti Krajská zdravotní, jíž založil Ústecký kraj. Byla za to odměněna Cenou Františka Kriegla, Aleně Dernerové ji v roce 2010 udělila Nadace Charty 77, ocenila občanskou statečnost. V témže roce Alena Dernerová se stala senátorkou v Mostě, v obou kolech porazila Zdeňka Brabce z ČSSD.V roce 2012 se stala také ústeckou krajskou zastupitelkou.

V senátu se Alena Dernerová věnovala zdravotnictví, byla zvolena do vedení klubu ANO a Severočech. Stala se také členkou správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Soupeřem Aleny Dernerové v říjnových volbách byl hokejista Jiří Šlégr v dresu ČSSD, komunista a správce budov Josef Nétek a vzpěrač Ota Zaremba za krajní pravici.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Richard Pikner
Richard Pikner
zobrazit profil Jan Hašek
Jan Hašek
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek
zobrazit profil Václav Láska
Václav Láska
zobrazit profil Petr Stuchlík
Petr Stuchlík
zobrazit profil Jan  Foldyna
Jan Foldyna
zobrazit profil Gustav Pilch
Gustav Pilch