Alena Dernerová | Celebwiki.cz
Alena Dernerová

Alena Dernerová

Datum narození: 13. 9. 1958
Místo narození: Kopisty u Mostu
Profese: lékařka,
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Senátorka Alena Dernerová v říjnu 2016 obhájila post v horní komoře v obvodě Most. Ovšem soud její mandát posléze zrušil.

Návrh na vyškrtnutí podala těsně před volbami místopředsedkyně hnutí Hana Jeníčková s argumentem, že právě ona je volební zmocněnkyní. Proti tomu se postavil druhý z místopředsedů hnutí Severočeši.cz Jiří Zelenka. Vyhrotil se tak dvouletý spor dvou křídel hnutí.

Mostecký magistrát zpochybnil vyškrtnutí nestraničky za Severočechy.cz Aleny Dernerové s tím, že rozhodnout musí soud. Mostečtí úředníci nechali senátorku křeslo obhajovat. Naopak v krajských volbách Severočeši.cz kandidovat nesměli, o tom, zda platí stažení kandidátky se nerozhodovalo v Mostě, ale na ústeckém hejtmanství.

Zprvu se nezdálo, že Alena Dernerová bude političkou. Absolventka Fakulty dětského lékařství Karlovy univerzity nejprve slibně rozvíjela svou doktorskou kariéru. Pracovala nejprve na dětském oddělení pražské motolské nemocnice, později jako dětská neuroložka. Začala se v roce 2009 specializovat na neurologickou ambulanci, když přišla výzva dát se na politiku.

Alena Dernerová nejprve kritizovala neprůhledné hospodaření akciové společnosti Krajská zdravotní, jíž založil Ústecký kraj. Byla za to odměněna Cenou Františka Kriegla, Aleně Dernerové ji v roce 2010 udělila Nadace Charty 77, ocenila občanskou statečnost. V témže roce Alena Dernerová se stala senátorkou v Mostě, v obou kolech porazila Zdeňka Brabce z ČSSD.V roce 2012 se stala také ústeckou krajskou zastupitelkou.

V senátu se Alena Dernerová věnovala zdravotnictví, byla zvolena do vedení klubu ANO a Severočech. Stala se také členkou správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Soupeřem Aleny Dernerové v říjnových volbách byl hokejista Jiří Šlégr v dresu ČSSD, komunista a správce budov Josef Nétek a vzpěrač Ota Zaremba za krajní pravici.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav  Chmelař
Jaroslav Chmelař
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek
zobrazit profil Lumír Aschenbrenner
Lumír Aschenbrenner
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Lenka Bochníčková
Lenka Bochníčková
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola