Lumír Kantor

Lumír Kantor

Datum narození: 31. 3. 1962
Místo narození: Olomouc
Profese: 5. senátor za Olomouc, lékař
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Bezpartijní Lumír Kantor ve volbách 2016 získal za KDU-ČSL křeslo v horní komoře, které v senátních volbách 2022 obhájil.

K lékařskému vzdělání se Lumír Kantor dostal překvapivě přes dělnickou profesi. Vyučil se totiž elektromechanikem v Mohlenici a pracoval v opravně elektromotorů.

Nedalo mu to a dokázal projít sítem zkoušek na olomouckou lékařskou fakultu. Začal se věnovat neonatologii. Diplom získal v roce 1990 a s prací začal v Přerově jako dětský lékař. Přešel odtud do olomoucké fakultní nemocnice.

Lumír Kantor se stal primářem

V Olmouci se Lumír Kantor vypracoval na primáře novorozeneckého oddělení. Předsedá neonatologické větvi prestižní České lékařské společnosti J. E. Purkyně. Založil Nadační fond Maličkých a je jeho předsedou. Pracuje i jako soudní znalec. Podporuje babyboxy a pomáhá s nimi. Angažuje se také v ekologii, konkrétně jako olomoucký rodák v obecně prospěšné společnosti Sluňákov.

Přes lidoveckou nominaci do Senátu ve volbách 2016 zůstal Lumír Kantor nestraníkem. Křeslo v horní komoře získal. V senátních volbách 2022 postoupil do druhého kola, v němž porazil Milana Brázdila (hnutí ANO 2011).

O LUMÍRU KANTOROVI ČTĚTE ZDE>>

Lumír Kantor je ženatý a má tři děti.

 

Další Politici

zobrazit profil Milan Krajča
Milan Krajča
zobrazit profil Václav  Chaloupek
Václav Chaloupek
zobrazit profil Stanislav Grospič
Stanislav Grospič
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos
zobrazit profil Michaela Opltová
Michaela Opltová
zobrazit profil Barbora Kořanová
Barbora Kořanová
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová