Jiří Ovčáček

Datum narození: 13. 1. 1979
Místo narození: Praha
Profese: někdejší mluvčí 3. prezidenta ČR Miloše Zemana

Související celebrity

Životopis

Jiří Ovčáček, bývalý levicový novinář komunistického deníku Haló noviny, se s nástupem Miloše Zemana na Hrad stal jeho tiskovým mluvčím. V den inaugurace Petra Pavla na post rezignoval.

Studoval Arcibiskupské gymnázium v Praze, maturitu Jiří Ovčáček složil na soukromém gymnáziu Pod Vyšehradem. Nedokončil studia andragogiky na Filozofické fakultě Univezrity Karlovy v Praze a začal se věnovat žurnalistice.

JIŘÍ OVČÁČEK NA REFLEX.CZ

Ovčáček pracoval pro Paroubka

Působil jako redaktor a parlamentní zpravodaj komunistických Haló novin, později redaktor Blesku či Práva. V letech 2005 až 2006, kdy byl premiérem Jiří Paroubek, začal Jiří Ovčáček pracovat pro ČSSD, působil pak např. coby vedoucí oddělení PR a marketingu strany.

Jiří Ovčáček byl zjednodušeně uváděn i jako tiskový mluvčí tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, který ho ale z postu v administrativě strany v roce 2007 odvolal za rozporných okolností, podle svých slov kvůli ztrátě důvěry. 

Donášel Ovčáček bulvárním médiím?

Následně Jiří Ovčáček psal do deníku Právo, kde se věnoval politickému zpravodajství se zaměřením na sociální demokracii. Po zvolení Miloše Zemana prezidentem v lednu 2013 se stal nakrátko hradním zpravodajem.

V prosinci 2013 byl jmenován tiskovým mluvčím prezidenta. Nahradil tak Hanu Burianovou, která zprvu zůstala v pozici ředitelky tiskového odboru prezidentské kanceláře a v květnu 2014 ji Jiří Ovčáček vystřídal i v této funkci.

Ve své knize Plnou parou v politice Jiří Paroubek Jiřího Ovčáčka obvinil, že na něj donášel do bulvárních médií. V té době vyšel na světlo politikův vztah s budoucí manželkou Petrou a rozvedl se s první manželkou Zuzanou.

Jiří Ovčáček moderoval talk show

V roce 2015 se Jiří Ovčáček stal jednou z ústředních postav kauzy „Hitler je gantelman“. Jeho cílem v ní bylo po boku prezidenta Miloše Zemana dokázat morální pochybení a zároveň zpochybnit vážnost jednoho z předních novinářů Ferdinanda Peroutky. Vzešel z toho soudní spor, který Hrad prohrál.

Na TV Barrandov Jiří Ovčáček moderoval vlastní pořad Talk show Jiřího Ovčáčka, a to od konce srpna 2019 do prosince 2019, kdy televize, „i s ohledem na výsledky sledovanosti“, pozastavila vysílání. Počet dílů pořadu se zastavil na čísle 14.

Na post mluvčího Miloše Zemana Jiří Ovčáček rezignoval 9. března 2023, tedy v den inaugurace Petra Pavla, 4. prezidenta ČR.

O JIŘÍM OVČÁČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jiří Ovčáček se podle informací Blesku v listopadu 2022 tajně oženil.

 

Články o celebritě

Ovčáček pro Blesk o odstupném a konci Zemana. Co prozradil o vyženěném synovi? Ovčáček pro Blesk o odstupném a konci Zemana. Co prozradil o vyženěném synovi? S prezidentem Milošem Zemanem na Hradě končí i mluvčí Jiří Ovčáček, který byl ve středu 8. března, t... číst článek
Pohádkový mandát: Mynář si za 10 let na Hradě vydělal více jak 17 milionů. Co ostatní Zemanovi muži? Pohádkový mandát: Mynář si za 10 let na Hradě vydělal více jak 17 milionů. Co ostatní Zemanovi muži? Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky (KPR) Vratislav Mynář si za deset let ve funkci vydělal na pl... číst článek
Režisér Juraj Jakubisko (†84): Scénář obřího pohřbu s prezidentem Režisér Juraj Jakubisko (†84): Scénář obřího pohřbu s prezidentem Potěšil svými filmy miliony lidí po celé Evropě. S Jurajem Jakubiskem (†84), který v pátek zemřel, s... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Věra Beranová
Věra Beranová
zobrazit profil Ivan Jančárek
Ivan Jančárek
zobrazit profil Marcel Kolaja
Marcel Kolaja
zobrazit profil Zuzana Klusová
Zuzana Klusová
zobrazit profil Robin Šín
Robin Šín
zobrazit profil Květa Matušovská
Květa Matušovská