Vratislav Mynář

Datum narození: 23. 6. 1967
Místo narození: Kyjov
Profese: kancléř prezidenta
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Vratislav Mynář je v současné době kancléřem prezidenta republiky Miloše Zemana. Do politiky se pokoušel proniknout jako předseda SPOZ.

Vratislav Mynář vystudoval ekonomiku stavebnictví na Vysokém učení technickém v Brně. Působil jako člen statutárních orgánů řady firem a také v politice byl aktivní – byl členem zastupitelstva Zlínského kraje a zastupitelem městyse Osvětimany. Podporovatel Miloše Zemana si za svoji loajalitu vysloužil místo na Hradě. Po Zemanově zvolení hlavou státu se stal Vratislav Mynář – někdejší předseda Strany práv občanů – Zemanovci – prezidentským kancléřem.

Mezi firmy, v jejichž orgánech Vratislav Mynář působí či působil, patří např. akciovka Českomoravská železárenská (předseda dozorčí rady), akciovka Chata Kopřivná (místopředseda představenstva), Petrcíle (jednatel a spolumajitel jedenáctiprocentního podílu, který ale prodal), či Tessile ditta services (místopředseda představenstva). Mezi jeho podnikatelské přátele patřil kontroverzní lobbista Miroslav Šlouf.

V roce 2013 zkoušel kandidovat do Sněmovny

Vratislav Mynář se pokusil uchytit v nejvyšších patrech politiky, když v roce 2013 kandidoval do poslanecké sněmovny jako lídr SPOZ ve Zlínském kraji. Strana ale propadla (na Zlínsku 2,6 procenta hlasů, což byl ještě úspěch; celorepublikově dostali zemanovci jen 1,5 procenta hlasů).

Jako kancléř čelí Vratislav Mynář kritice, že nemá bezpečnostní prověrku, ačkoliv přichází v prezidentské kanceláři do kontaktu s tajnými informacemi. Mynář nejprve několik měsíců tvrdil, že ji nepotřebuje, nakonec podal v prosinci 2013 u Národního bezpečnostního úřadu zažádal o prověrku na nejvyšší stupeň utajení - přísně tajné. Tu nezískal ani v roce 2015.

Vratislav Mynář byl ženatý s o tři roky mladší manželkou Kamilou Mynářovou, která pracuje v jeho skiareálu v Osvětimanech. V listopadu 2013 podal žádost o rozvod. Manželé spolu měli sepsánu předmanželskou smlouvu z roku 2003, takže z desetimilionového majetku Vratislava Mynáře si Kamila moc neukrojila.

Poté, co se Vratislav Mynář stal kancléřem, nabrnkl si o šestnáct let mladší moderátorku ČT Alexandru Noskovou. Vyrazili spolu na luxusní dovolenou do Dubaje, jako vánoční dar jí dal prstýnek. Mynář se s Noskovou oženil v únoru 2015. Mají spolu syna Vratislava ml. (2015) a syna Viktora (2019).

 

Články o celebritě

Zeman navzdory doporučení lékařů opustil nemocnici. Čeká ho „odpočinkový program“, tvrdí Mynář Zeman navzdory doporučení lékařů opustil nemocnici. Čeká ho „odpočinkový program“, tvrdí Mynář Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek dopoledne opustil Ústřední vojenskou nemocnici a zamířil na zámek v... číst článek
Lékaři z ÚVN budou za Zemanem do Lán dojíždět. Chystá se na schůzky s kandidáty na ministry Lékaři z ÚVN budou za Zemanem do Lán dojíždět. Chystá se na schůzky s kandidáty na ministry O prezidenta Miloše Zemana budou na zámku v Lánech pečovat zdravotní sestry, dojíždět budou i lékaři... číst článek
Prezident na Nově o zdraví, covidu i nové vládě: Zeman podpořil omezení pro neočkované Prezident na Nově o zdraví, covidu i nové vládě: Zeman podpořil omezení pro neočkované Prezident Miloš Zeman se poprvé od své hospitalizace ukázal v televizním rozhovoru. V předtočeném po... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Fadrný
Tomáš Fadrný
zobrazit profil Tomáš Czernin
Tomáš Czernin
zobrazit profil Josef Bělica
Josef Bělica
zobrazit profil Drahoslav Ryba
Drahoslav Ryba
zobrazit profil Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
zobrazit profil Jan Holásek
Jan Holásek
zobrazit profil Petr Liška
Petr Liška
zobrazit profil Zuzana Čaputová
Zuzana Čaputová