Vratislav Mynář | Celebwiki.cz

Vratislav Mynář

Datum narození: 23. 6. 1967
Místo narození: Kyjov
Profese: kancléř prezidenta
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Vratislav Mynář je v současné době kancléřem prezidenta republiky Miloše Zemana. Tato funkce může být jen dočasná, jelikož nemá bezpečnostní prověrku.

Vratislav Mynář vystudoval ekonomiku stavebnictví na Vysokém učení technickém v Brně. Působil jako člen statutárních orgánů řady firem a také v politice byl aktivní – byl členem zastupitelstva Zlínského kraje a zastupitelem městyse Osvětimany. Podporovatel Miloše Zemana si za svoji loajalitu vysloužil místo na Hradě. Po Zemanově zvolení hlavou státu se stal Vratislav Mynář – někdejší předseda Strany práv občanů – Zemanovci – prezidentským kancléřem.

Mezi firmy, v jejichž orgánech Vratislav Mynář působí či působil, patří např. akciovka Českomoravská železárenská (předseda dozorčí rady), akciovka Chata Kopřivná (místopředseda představenstva), Petrcíle (jednatel a spolumajitel jedenáctiprocentního podílu, který ale prodal), či Tessile ditta services (místopředseda představenstva). Mezi jeho podnikatelské přátele patří kontroverzní lobbista Miroslav Šlouf.

Vratislav Mynář se pokusil uchytit v nejvyšších patrech politiky, když v roce 2013 kandidoval do poslanecké sněmovny jako lídr SPOZ ve Zlínském kraji. Strana ale propadla (na Zlínsku 2,6 procenta hlasů, což byl ještě úspěch; celorepublikově dostali zemanovci jen 1,5 procenta hlasů).

Jako kancléř čelí Vratislav Mynář kritice, že nemá bezpečnostní prověrku, ačkoliv přichází v prezidentské kanceláři do kontaktu s tajnými informacemi. Mynář nejprve několik měsíců tvrdil, že ji nepotřebuje, nakonec podal v prosinci 2013 u Národního bezpečnostního úřadu zažádal o prověrku na nejvyšší stupeň utajení - přísně tajné. Tu nezískal ani v roce 2015.

Vratislav Mynář byl ženatý s o tři roky mladší manželkou Kamilou Mynářovou, která pracuje v jeho skiareálu v Osvětimanech. V listopadu 2013 podal žádost o rozvod. Manželé spolu měli sepsánu předmanželskou smlouvu z roku 2003, takže z desetimilionového majetku Vratislava Mynáře si Kamila moc neukrojila.

Poté, co se Vratislav Mynář stal kancléřem, nabrnkl si o šestnáct let mladší moderátorku ČT Alexandru Noskovou. Vyrazili spolu na luxusní dovolenou do Dubaje, jako vánoční dar jí dal prstýnek. Mynář se s Noskovou oženil v únoru 2015. Mají spolu syna Vratislava ml. (2015) a syna Viktora (2019).

 

Články o celebritě

Moderátorka Witowská po krachu druhého manželství: Polibky a doteky s vlivným mužem! Moderátorka Witowská po krachu druhého manželství: Polibky a doteky s vlivným mužem! Má zase důvod k radosti? Po krachu manželství s šéfem pražského dopravního podniku Petrem Witowským ... číst článek
Mynář může ignorovat Sněmovnu, shodli se Zeman s Vondráčkem. Vzniknou ale nová pravidla Mynář může ignorovat Sněmovnu, shodli se Zeman s Vondráčkem. Vzniknou ale nová pravidla Podle sněmovního zahraničního výboru hradní kancléř Vratislav Mynář i šéf hradního zahraničního obor... číst článek
Hygiena uzavřela účet za Zemanovou schůzkou v Lánech. Prohřešek „přikryl“ soud Hygiena uzavřela účet za Zemanovou schůzkou v Lánech. Prohřešek „přikryl“ soud Vyšetřování schůzky expertního týmu prezidenta Miloše Zemana v Lánech v době koronavirových opatření... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jakub Janda
Jakub Janda
zobrazit profil Jan Sobotka
Jan Sobotka
zobrazit profil Josef Skála
Josef Skála
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
zobrazit profil Raúl Castro
Raúl Castro
zobrazit profil Raduan Nwelati
Raduan Nwelati
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová