Marie Benešová | Celebwiki.cz

Marie Benešová

Datum narození: 17.4.1948
Místo narození: Praha
Profese: právnička, politička, ministryně spravedlnosti
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Právničku a političku Marii Benešovou prezident Miloš Zeman v dubnu 2019 jmenoval ministryní spravedlnosti ve vládě Andreje Babiše. Tento post zastávala již za Jiřího Rusnoka.

V roce 1971 absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Poté až do roku 1991 Marie Benešová pracovala na okresní prokuratuře v Kladně.

MARIE BENEŠOVÁ NA REFLEX.CZ

V roce 1994 se Marie Benešová stala státní zástupkyní Vrchního státního zastupitelství v Praze. Na funkci po dvou letech rezignovala a otevřela si v Kladně advokátní kancelář.

V lednu 1999 Marie Benešová přijala nabídku tehdejšího ministra spravedlnosti Otakara Motejla stát se nejvyšší státní zástupkyní. Byla jí do září 2005, kdy ji ministr vlády Jiřího Paroubka Pavel Němec odvolal. Poté se vrátila k advokacii.

V roce 2006 Marie Benešová neúspěšně kandidovala za ČSSD v Chomutově do Senátu. Členkou ČSSD byla v letech 2007 až 2013. Do politiky vstoupila v parlamentních volbách 2013, kdy již jako bezpartijní za ČSSD získala poslanecký mandát. Ve Sněmovně setrvala do voleb 2017.

Mezitím se Marie Benešová na několik měsíců (červenec 2013 až leden 2014) stala ministryní spravedlnosti a předsedkyní Legislativní rady vlády Jiřího Rusnoka.

Roku 2013 byla jmenována poradkyní Miloše Zemana, spolu s Vratislavem Mynářem, místopředsedou SPOZ Martinem Nejedlým, Jiřím Rusnokem a Františkem Čubou.

Prezident Miloš Zeman Marii Benešovou 30. dubna 2019 jmenoval ministryní spravedlnosti v druhé vládě Andreje Babiše, a to po Janu Kněžínkovi, který na tento post rezignoval. Proti jejímu jemování v Praze demontrovaly tisíce lidí.

O MARII BENEŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Právnička a politička Marie Benešová je vdaná a má syna.

 

Články o celebritě

Vláda škrtá 3000 úřednických míst, nejvíc u Schillerové. Masivně propouští i pošta Vláda škrtá 3000 úřednických míst, nejvíc u Schillerové. Masivně propouští i pošta Vláda Andreje Babiše (ANO) se chystá proškrtat státní aparát. Blesk Zprávy mají k dispozici seznam… číst článek
Schillerová poradila s EET i prostitutce. Komu budou stačit papírové účtenky? Schillerová poradila s EET i prostitutce. Komu budou stačit papírové účtenky? Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) hodinu a půl odpovídala na dotazy čtenářů Blesk Zpráv… číst článek
Nové triky šmejdů na důchodce: Vytáhli „zázračné“ inzeráty i průzkumy, varuje Nacher Nové triky šmejdů na důchodce: Vytáhli „zázračné“ inzeráty i průzkumy, varuje Nacher Erekce jako zamlada a jen za pár stovek? Šmejdi už přišli na to, že i po kouskách lze ze seniorů… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Martin Baxa
Martin Baxa
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Jiří Domlátil
Jiří Domlátil
zobrazit profil Radka Maxová
Radka Maxová
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Marcel Kolaja
Marcel Kolaja
zobrazit profil Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič